Senioresoverzicht Ook geen bijdrage van mede-redacteur Tijn Middendorp in verband met diens afwezigheid (vakantie). Mevrouw v. d. Haak te Wil nis, Wethouder van Dam laan 52, telefoon 02979-1800 is een zilveren medaillon (aandenken) kwijt geraakt tijdens de wedstrijd van onze Juniores C2 tegen VDO. Kan iemand hierover misschien inlichtingen geven? Bij voorbaat dank. Naar aanleiding van de verschillende reacties die na het ver schijnen van 'AJAX-BEGE-LEIDT' zijn ontvangen, kunnen wij hierdoor mededelen dat het in het voornemen ligt binnen afzienbare tijd in deze kolommen, nogeens verder op de in houd van het Rapport terug te komen. Schreven wij hierboven reeds het een en ander aangaande de situatie rond de FC Den haag, door het meer dan schandalig optreden van een aantal vandalen is deze club nu wel dubbel in de vernieling - met recht - geraakt. Wij wensen voorzitter Den Duik c.s. alle kracht toe de moeilijk heden te boven te komen en in het Zuiderpark de Phoenix uit haar as te doen herrijzen. Tot volgende keer. Mart. J. W. Middendorp door W. W. Heisterkamp, W. F. Schoevaart en Jan Fleysman Een oppermachtig Ajax 3 staat met de rust in de uitwedstrijd tegen de Kennemers 2 met 1-0 achter, terwijl 't in feite 1-5 had moeten staan. Diverse malen kwamen we voor 't vijandelijk doel in vrije positie, maar de bal wilde er niet in. In de tweede helft ontbrak bij Ajax de overtuiging en toen bovendien bij ons achter nog een fout werd gemaakt, waardoor de stand op 2-0 kwam, was de weerstand volkomen gebroken. Er kwam geen wijziging meer. In de uitwedstrijd tegen Rood-Wit A2 was er slechts één man die opviel: de arbiter. Liefst viermaal wees de scheidsrechter naar de elfmeterstip. Rood-Wit A kreeg er drie toegewezen en scoorde ook driemaal. Verder waren er diverse boekingen, die de wedstrijd ontsierden. Met de rust was 't 1-0, maar hadden Waas en Harman niet voor open doel gemist, dan zou de stand al veel gunstiger geweest zijn. Na de thee kwam Ajax pas terug, nadat Rood-Wit A tot 2-0 was uitgelopen. Binnen twee minuten was de stand gelijk. Eerst benutte John van Meerlant een dieptepass van Hennie Henrichs en even later een identieke pass van Ron Oudendijk. Ajax was daarna oppermachtig en een overwinning zat er dik in. Rood-Wit A scoorde echter middels de derde toegekende strafschop 3-2 en vijf minuten voor 't einde was de sensatie compleet. Opnieuw een 11 meter trap, ditmaal voor Ajax. Hennie Henrichs maakte geen fout en bracht de eindstand op 3-3. In Zaandam tegen de Zilvermeeuwen 2 werd het opnieuw een gelijk spel. 't Elftal was behoorlijk gehandicapt, omdat diverse spelers om allerlei redenen niet aanwezig waren. In de eerste helft ging de strijd gelijk op en werd niet gescoord. Na de hervatting nam Ajax de leiding, toen Nol Boerkoel een voorzet van Frank van Helvert in eens inschoot. Daarna werd Zilver meeuwen sterker, scoorde 1-1 en bleef daarna aandringen. Ajax hield echter stand en nam één punt mee naar De Meer. Tegen Stormvogels 2 speelde Ajax 3 zijn vierde achtereenvol gende uitwedstrijd. Voor rust met de storm in de rug, hadden wij een groot overwicht. Vooral Edwin v. d. Vathorst speelde sterk op het middenveld. Deze zelfde speler scoorde na een fraaie combinatie met Frank van Helvert en Mike Harman 0-1 Een goede dieptepass van Wim Stuut stelde Frank van Helvert in staat 0-2 te scoren. Stormvogels was daarna rijp voor de slachtbank, maar verder kwamen we voorlopig niet. Het be loofde niet veel goeds foor de tweede helft en dat kwam uit. Profiterend van de wind kwam Stormvogels op 1-2 en werd 't moeilijk. Een kwartier voor tijd valt de beslissing. Een vrije schop van Mark Vrolijk bereikt Frank van Helvert en na een fraaie solo scoort deze 1-3. Daarna kon Ajax de wedstrijd rustig uitspelen. De thuiswedstrijd tegen Kolping Boys 2 was een gelijkop- gaande strijd, die pas ver in de tweede helft ten gunste van Ajax werd beslist. Joop Nielen begon aan een solo, speelde zijn tegenstander op snelheid uit en scoorde beheerst (1-0). Een penalty wegens haken van Frank van Helvert, werd helaas gemist en zo bleef de overwinning met de kleinst mogelijke cijfers op 't bord. Ajax 4 speelde in de uitwedstrijd tegen Vriendenschaar 2 goed gemotiveerd, ondanks een duidelijk overwicht, wisten we niet te scoren en de gastheren putten daaruit moed en kwamen opzetten. Via een goed genomen vrije schop en een kapitale defensiefout werd het 2-0 met de rust. Na de hervat ting moest Ajax risico nemen en dat bood Vriendenschaar de gelegenheid te counteren. Het werd zelfs 5-0 alvorens Erik de Haan de eindstand op 5-2 kon bepalen. In de thuiswedstrijd tegen VVY 2 nam een beweeglijken agres sieve tegenstander beide punten mee. Een ongelukkige goal via een Ajax-speler zorgde voor0-1Ook en ook Rob Ombre speelde een sterke wedstrijd. Een ongelukkige goal via een Ajax-speler zorgde voor 0-1ook wij kregen enkele kansen, doch 'Vrouwe Fortuna' was ons niet goed gezind. Ab Scheltema liet b.v. een fraaie kans voor open doel liggen. In de tweede helft, juist toen Ajax de bakens leek te kunnen verzetten, scoorde de VVY linkerspits 0-2, waarna de strijd gestreden was. Tegen koploper Holland 2 werd bijzonder goed gespeeld. Ajax was op revanche uit van de eerder geleden nederlaag in Utrecht. In de eerste helft zorgde Erik de Haan voor een ver dienstelijke 1-0 voorsprong en met iets meer geluk was de stand met de thee al hoger geweest. In de tweede 45 min. 't zelfde beeld: Een oppermachtig Ajax en een goed verdedi gend Holland. Opnieuw Erik de Haan die de stand op 2-0 zette en Bas Aertsen bracht een kwartier voor 't einde de Utrechte naren definitief op de knieën (3-0). Een compliment aan het gehele elftal, voor 't vertoonde spel. Geheel tegen de verwachting in werd de uitwedstrijd tegen 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1982 | | pagina 5