De thuis ontmoeting tegen NEC - op zaterdag 3 april j.l. - droeg nog een bijzonder tintje: Johan Cruijff speelde zijn 250e competitie-wedstrijd voor AJAX. Zeer attent bood de captain der Nijmegenaren vóór de aftrap de jubilaris fraaie bloemen aan. Als een 'tractatie' van hem deed Johan het vele duizenden- koppige publiek reeds in het eerste kwartiersmuilen van weer zo'n weergaloos doelpunt. Met de bal aan de voet op het NEC-doel af, zette hij een paar tegenstanders op-het-verkeer- de-been om met een strak schot in de benedenhoek doelman Schellekens geen schijn van kans te geven. (1-0). Of deze goal te vroeg gevallen was In ieder geval volgde hierna een lange periode van zeker geen boeiend voetbal; er zat weinig beweging in. een dooie wedstrijdviel te recht, achter ons de opmerking uit de mond van een 'oude rot'. Of dit ook tot een soort verveling aanleiding gaf bij een aantal herrieschoppers en vernielzuchtigen - in ieder geval kon deze avond, die ogenschijnlijk alle rust deed verwachten - weer niet zonder incidenten voorbij gaan. Nog vóór de pauze scoorde Dick Schoenaker ons tweede doelpunt na goed werk van Wim Jansen. In de tweede helft was Johan Cruijff (zware verkoudheid) ver vangen door één van onze andere jeugdtalenten: Marco van Basten. Wat is er mooier om - als je zo plotseling moet invallen - een goal te maken. En dat deed Marco, die zich al direct de waardering van het publiek had weten te verwerven. Hij bracht met een bekeken kopbal de stand op 3-0. Wim Kieft, deze avond niet erg gelukkig met anders zijn specialiteit (kopballen) slaagde er uiteindelijk toch nog in de NEC-doelman te ver slaan waarna Dick Schoenaker voor hem no. 2 liet noteren, dat dus in totaal voor Ajax een 5-0 winst betekende, aanschouwd door 20.000 mensen op de tribunes. De belangstelling voor AJAX-SPARTA, dinsdagavond daarop, was nog groter; laten we maar zeggen: ons Stadion was uit verkocht. En dat men zijn geld niet voor niets had uitgegeven dat ervaar- de men vooral bij het spel beeld in de eerste helft. Sparta in een vorm, waarvan de technische leiding van de Rotterdammers later verklaarde, 'het tegen elke tegenstander uit de Ere-Divi- sie op te kunnen nemen', kon tegen dit Ajax niét op. Met volle teugen viel er te genieten, van een hoogstaande partij voetbal, uitstekend geleid door scheidsrechter Hennie Weerink. In de tweede periode (ruststand 3-0 door Wim Kieft 2x en Gerald Vanenburg) deed Ajax het wat kalmer aan en kreeg Sparta wat meer gelegenheid zijn goede spel te tonen, waarbij men eenmaal dicht bij een treffer was, doch goalie Hans Gal jé (sinds Piet Schrijvers wegens een handblessure enkele weken werd uitgeschakeld, het Ajax-doel verdedigend) redde de situatie alsnog. Maar de laatste tien minuten was daar weer het flitsende spel van de Amsterdammers met Johan Cruijff als geestelijke vader van vele situaties. Een derde goal van Wim Kieft bracht ons totaal op 99 doelpunten en toen begon het geroep om HONDERD! HONDERD! Wie zou de geluksvogel worden Keje Molenaar, ingevallen voor Gerald kon de bal achter doel man Formannoy werken. Wat een applauswateer\vreugde alom. Sparta slaagde er nog in zeer kort voor tijd de eer te redden via Blind. Werd op grond van eerdere ervaringen tegen NAC in Breda de reis naar Brabant vaak - om zo te zeggen - met enige schroom Doelman Formanoy is v.d. Kieft iets te vlug af begonnen, daar was ditmaal geen sprake van. Ajax pakte de zaken meteen goed aan en speelde zich naar een regelmatige 0-4 overwinning (Wim Kieft 2x en Sören Lerby alsmede Peter Boeve elk éénmaal) waarbij nog aangetekend dat de gast heren over de gehele wedstrijd genomen niet één werkelijke scorings-kans kregen. PSV won ook (eveneens met 4-0 van De Graafschap) zodat op 18 april in het Olympisch Stadion het inderdaad 'the big match' wordt Omtrent AJAX 2 kan nog worden gezegd dat de uitwedstrijd tegen Veendam 2 werd gewonnen, zij het moeizaam (0-1). Opgemerkt daarbij dat de reis naar het Noorden wel met vier invallers (juniores) werd gemaakt en dato.a. Marco van Basten niet van de partij was (op de bank bij Ajax-Sparta). Het beslis sende doelpunt kwam van Rini van Roon. Mochten onze Re serves er in slagen de eerst volgende wedstrijd tegen Amster dam 2 (uit) te winnen, dan is het doel bereikt. Succes Als gevolg van vele tijdrovende bestuurs-bezigheden kon onze voorzitter zijn gebruikelijke 'Presidentieeel' niet op tijd klaar krijgen. Dat wordt dus iets voor het volgende AJAX-NIEUWS. Schoenaker mist een unieke kans en wordt bij deze actie licht geblesseerd 4

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1982 | | pagina 4