Ik wil er nog bij opmerken dat dit de eerste sponsor is die met detail-winkels werkt en derhalve een heel andere mogelijkheid heeft om gebruik te maken van het spon sor-schap met Ajax dan onze andere sponsors. Dan zijn we verder nogal druk bezig ge weest inzake contacten met amateur-clubs in de regio Amsterdam. Bij elkaar hadden we een viertal besprekingen waarbij wij als bestuur goede verbindingen hebben kun nen leggen. Er zijn ongetwijfeld een hoop oneffenheden glad gestreken, veel wan trouwen is verdwenen, veel beter begrip is ontstaan. Wij zullen deze contacten inten siveren waardoor de amateurs Ajax kun nen vinden en wij de amateurs. En zo moet het ook; het kan geen éénrichtingsverkeer zijn. Ja en dan heeft u natuurlijk ook al veel gelezen en beluisterd over Ajax-en-de- KNVB, over Ajax-en-het-Nederlands Elftal... ik denk dat het allemaal wat op geblazen is. Er is overigens al zoveel over gesproken en geschreven... laat ik er nog dit van zeggen: Ajax zal altijd medewerken aan het Nederlands Elftal. Ajax zal altijd - en dat kan ook niet anders - zijn medewer king verlenen ten aanzien van de deelna me van Ajax-spelers aan het Nederlands Elftal. Alleen is het niet zo, dat er alléén maar een Nederlands Elftal bestaat, net zo min als er alleen maar een Ajax bestaat. In deze maanden - en eigenlijk had dat al moeten gebeuren KNVB! - moeten de topclubs met Rijvers tesamen komen om gewoon voor twee jaren de lijnen ten aanzien van het Nederlands Elftal uit te zetten. Ik denk dat ook Jan Huybrechts voor twee jaar zijn competitie-beleid zal moeten programmeren en wat dat betreft ook het KNVB-Beker beleid, zodat we weten waar de vrije dagen wel en waar ze niet zitten. Dat het dan ook tot de onmoge lijkheid gaat behoren dat, als het Neder lands Elftal 's woensdags moet spelen (Europa Cup) er op de voorafgaande za terdag resp. zondag geen wedstrijden zijn in verband met het risico van blessures. Dat kost ons veel te veel speeldagen. Daardoor worden die competities ook zo lang, daardoor hebben wij ook die ellende gehad bij de wedstrijd Haarlem-Ajax, want iedereen wist dat deze partij op de vastge stelde datum gespeeld zou worden. Ook als wij, Ajax, Europa Cup-wedstrijden spelen, dan kunnen wij ook niet zeggen dat we de zondag of zaterdag daarvóór niet spelen vanwege het risico van geblesseer de spelers. Kijk, dat is nu juist het verschil dat mijnheer Rijvers NIET moet maken. Het Nederlands Elftal is wat dat betreft EXACT hetzelfde als welk clubelftal ook. 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1982 | | pagina 17