gend jaar inderdaad zijn trainers-diploma heeft. Dan spreek ik de wens uit dat Ajax nogeens zo gelukkig mag worden om Wim als jeugd-trainer te kunnen aantrekken, waarbij wij natuurlijk niet het probleem uit het oog moeten verliezen wat betreft het heen-en-weer reizen tussen Rotterdam en Amsterdam. Verder heeft Steen Ziegler ons vaarwel gezegd. Hij is terug naar Denemarken. Wij wensen hem in zijn verdere loopbaan, vooral zakelijk, veel succes toe. Dan blijven er van de vertrekkenden nog over: Piet Wijnberg en Martin Wiggeman- sen. Voor beiden is veel belangstelling vanuit het buitenland, maar er zijn nog geen definitieve besluiten gevallen. En dan Tscheu la Ling. Deze heeft te kennen gegeven - overal waar hij maar kon - niet meer met Ajax verder te willen gaan. Maar op het moment dat ik deze woorden op papier zet is er nog geen enkel contact met welke club uit het buitenland ook geweest. Maar ook met zijn wensen zullen we reke ning houden. Wat de contract-spelers verder aangaat: de overeenkomsten met Peter Boeve en Edo Ophof zijn met drie jaar verlengd; met Dick Schoenaker zijn we nog bezig. Drie-jarige contracten zijn verder gesloten met Marco van Basten en John van 't Schip en met alle andere jeugdspelers hebben wij goede intentie-verklaringen, zodat ook deze mensen in de toekomst voor Ajax zijn veilig gesteld. Zoals nu algemeen bekend mag worden geacht is Aad de Mos de opvolger van Linder; Aad wordt voortaan geassisteerd door Hassie van Wijk. De taak van deze laatste wordt overgenomen door Ton Bruins Slot, een niet onbekende naam in de Amsterdamse Voetbalwereld. De va cature ontstaan door het vertrek van de heer Gieltjes (trainer amateurs) is opge vangen door de benoeming van de heer Roubos. Rest dus nog een vervanger voor Cees Groot; het zou ook kunnen zijn dat we in deze sector drie trainers aanstellen, teneinde de jeugdopleiding nog krachtiger aan te pakken. Ons Stadion, daar zal bij de aanvang van het nieuwe seizoen een televisie-circuit in werking treden, zodat vanuit een ruimte die door ons aan de politie ter beschikking is gesteld visueel de handelingen op de tri bunes kunnen worden gevolgd. We hopen daarmee te bereiken dat het optreden van die herrieschoppers - waardoor een wed strijd voor tienduizenden mensen bedor ven kan worden - eerder in de kiem zal worden gesmoord, de werkelijke daders 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1982 | | pagina 15