Presidentieel Het is alweer enige tijd geleden dat ik hier het woord tot u richtte en bepaalde informatie inzake onze club gaf. Wel, de laatste maanden is er wel zo het een en ander gepasseerd. Allereerst natuurlijk het behalen van hetLANDS-KAMPIOENSCHAP door de A-Selectie, waarbij algemeen werd erkend dat de ere-titel op de juiste plaats terecht is gekomen. Natuurlijk is het ook zo dat onze directe tegenstanders in de eindfase hebben gefaald, zoals b.v. een P.S.V.. Immers bij de aanvang van het tweede gedeelte van de afgelopen competitie stonden wij ten opzichte van de Philips-mensen 5 punten achter, terwijl wij nu geëindigd zijn met een voorsprong van 5 punten en dat is dus in 17 wedstrijden maar even een verschil van 10 punten. Ik wil vanaf deze plaats onze trainers, de spelers, de medische staf en verder ieder een die zich heeft ingezet, hartelijk dank zeggen bij de verovering van dit Kam pioenschap. Maar met deze prestatie van Ajax 1 was het ditmaal nog niet gedaan, want ook Ajax 2 eindigde als eerste en dat hield promotie naar de Reserve-Eredivisie in, waarmede alsnog mijn gelukwensen. Dan werden de JUNIORES A1 ongesla gen afdelings-kampioen, bléven onge slagen in de beslissings-wedstrijden tegen Volendam, om in Zeist ongeslagen Jeugdkampioen van Nederland te worden. Ook hier mijn hartelijke felicitatie. De JUNIORES A2 werden eveneens nummer 1 in hun afdeling al kostte het hier wel meer moeite. Maar deze jongens heb ben ook wel in een heel zware afdeling gezeten met allemaal Juniores A1 elftallen. Naar mijn oordeel is dit toch wel een goede zaak, dat meer tegenstand ondervonden wordt. Dan werd de kampioens-titel verworven door de JUNIORES B1, JUNIORES B3, alsmede JUNIORES C1 en om dit verhaal compleet te maken: de JUNIORES D1 werden kampioen van Amsterdam. Hulde en mijn gelukwensen. Kunnen we dan verder in de Jeugdrubriek nog kennis nemen van goede resultaten op diverse toernooien, dan denk ik dat we met het huidige Ajax - en daar versta ik de totale club Ajax onder - op de juiste weg zijn, dat de jeugd kan blijven doorstromen, waarbij wél, naar mijn oordeel, straks onze grootste problemen komen te liggen bij de 12-13-14-jarigen. We zullen ons er op moeten voorbereiden daar t.z.t. onze aan dacht op te vestigen. Daarnaast was het voor ons een hele grote eer dat de Koninklijke Belgische Voetbal bond ons uitnodigde als 'sparring-partner' voor Nationale Elftal te fungeren bij de voorbereiding voor deelname aan de W.K. in Spanje. Ik kan u zeggen dat in Brussel 40.000 mensen (en niet 30.000 zoals 'De Telegraaf' wist te vertellen) 40.000 beta lende bezoekers hebben gekeken naar België-Ajax en van ons spel genoten. Als u nu weet dat in voorgaande wedstrijden als b.v. tegen Bulgarije er niet meer dan 5.000 bezoekers kwamen, er nu bovendien spra ke was van een snikhete avond, dan denk ik dat men ook in België verrukt is over het huidige spel van ons team. Dan kom ik aan het punt: de-gaande-en- komende-man, waarbij wij eigenlijk mo menteel hoofdzakelijk maar kunnen spre ken van 'de gaande man'. Bij de trainers is dat dan Kurt Under. Kurt, die van ons elftal een eenheid heeft gevormd, die gezorgd heeft dat er weer cement tussen de stenen zat, die Aad de Mos de gelegenheid heeft gegeven om zich helemaal voor te berei den op diens nieuwe taak (hoofdtrainer). Die taak zal zeker niet gemakkelijk zijn, want het is immers nog altijd zo - het is al vaak bewezen - dat het eenvoudiger is aan te top te kómen dan aan de top te blijven. Overigens wil ik wat het vertrrek van Under betreft er nog bij vertellen dat het een privé-wens van hem was geen gebruik te maken van zijn optie bij Ajax om het simpele feit dat een jaar zonder gezin toch anders verloopt dan je je dat in het begin voorstelt. In ieder geval heeft Kurt zijn werk niet voor niets gedaan. Het Landskam pioenschap behalen na één jaar moet toch ook een bepaalde bevrediging geven. Dan gaat bij ons afscheid nemen: Cees Groot. Cees, die jarenlang onze jeugd heeft getraind; ik moet u zeggen dat het ons enorm veel pijn doet dat hij deze stap heeft moeten nemen. Maar zijn zaken gaan vóór en gelukkig gaan die zó goed, dat hij geen tijd meer kan opbrengen voor het zware werk bij Ajax. Eén ding is zeker: het zal héél moeilijk worden Cees te vervan gen, vooral ook omdat hij zo'n enorm Ajax-hart heeft. Dan is bij ons weggegaan de trainer van de amateurs, de heer J. Gieltjes. Ik wens hem en de zijnen alle goeds toe. Wij hebben voor hem alweer een opvolger gevonden, wiens naam ik straks zal noe men. Dan zijn, wat de spelers betreft op dit ogenblik van ons vertrokken: Jan Wegge- laar, die een plaats heeft gevonden bij PEC-Zwolle; ook Rini van Roon is daar heen gegaan. Ik wens beiden verder veel succes toe. Dan Wim Jansen. Wim heeft de wens te kennen gegeven met voetballen te willen stoppen graag een applicatie-cursus voor trainer te volgen. Gewoon een jaar rust neemt en eraan gaat werken dat hij vol- Het twintigste KAMPIOENSCHAP van NEDERLAND is een feit; een reeks vreugde-uitstralende beelden hiervan op deze en volgende pagina's. 1

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1982 | | pagina 13