225222 Mevr. J. M. Aué-Muller Autorijschool Ajax A. Klarenbeek Leidseplein 20 Spui 28 Rembrandtsplein 12 Ook voor catering-service. Bel: CLUBHUIS AJAX VOORLAND 'H/e moeten oppassen dat het hier niet een soort Denemarken wordt' Lid BOVAG Lessen Vamor en m.i. gediplomeerd in Middenweg 163 - Telefoon 654888 BMW's UW VOORVERKOOPADRES VOOR HILVERSUM EN OMGEVING G. van Amstelstraat 161, Hilversum, telefoon 035-14788 (achter Reynoldstribune) Geopend elke dag vanaf 11.00 uur recepties, vergaderingen, enz. Telefoon 935133 even Praten met KAMLAG Med. gedipl. Chiropodiste Algemene voetverzorging - Pedicure - Manicure Agamemnonstraat 7, Amsterdam, telefoon 713877 en zó geregeld dat Jesper voor het mondelinge gedeelte van z'n rij-examen Sören als tolk mag meenemen omdat Jesper nu eenmaal nog niet goed Nederlands praat. Ik vind dat geweldig. Straks moet ik de militaire dienst in en dan probeert men voor mij een plaats te vinden in Amsterdam. Eigenlijk is een dergelijke groep mensen onmisbaar. Profvoetballers hebben inderdaad een goed leven maar het is natuurlijk niet zo dat het geld wordt verdiend met niets doen. Het is niet alleen maar even die wedstrijd spelen. Iedere dag, 7 dagen in de week, zijn wij wel met voetbal bezig. De mentale druk is vaak erg groot. Bij mij persoonlijk telt nog het feit dat ik nog geen kontrakt heb. Ajax hanteert sinds kort het systeem dat jonge spelers eerst maar eens moeten laten zien waartoe zij op hoog niveau in staat zijn alvorens over een kontrakt wordt gesproken. Ik vind dat wel een juiste gang van zaken. De gouden tijden zijn nu eenmaal voorbij. Maar ik hoop natuurlijk dat ik straks wel een kontrakt krijg aangeboden. Zo niet, nou dat weet ik nog niet. Kijk, ze halen je toch niet voor niets bij de A-selectie en nemen je niet zo maar mee op reis naar Aruba en Curagao. Ik hoop er het beste van. Voetbal is altijd m'n grootste hobby geweest. En is het nóg. Ik probeer van m'n hobby m'n beroep te maken. Iets mooiers bestaat toch niet? Geen enkele moeite om daar alles voor te doen en veel voor te laten. Ik ben geen stapper, ga niet naar disco's omdat ik daar geen enkele behoefte aan heb. Mijn enige doel is zo ver mogelijk te komen in het voetbal bij Ajax. Hard trainen, iedere dag weer en zo goed mogelijk presteren. Toch is het voetbal soms onbegrijpelijk. Neem nu de wedstrijd tegen DS '79. Of Ajax 2 tegen SVV. Hoe kunnen dat soort wedstrijden verloren gaan? Het is werkelijk onbegrijpelijk. Maar je ziet, het kan allemaal. Onderschatting, denk ik. Maar ook wel pech. Zoals tegen SVV. Vrijwel de hele wedstrijd in de aanval, legio kansen en die bal wil er maar niet in Mysterieuze kracht? Je zou er bijna in gaan geloven.. Maar het blijft toch een heerlijk spel. Ook als ik echt profvoetballer ben zal ik het als m'n hobby blijven zien. Natuurlijk denk ik wel eens aan later. Wanneer ik niet meer kan voetballen en terug moet naar de normale maat schappij. Want het is toch maar een klein wereldje waarin je als voetballer leeft, ledereen kent bijna iedereen, je let veel op elkaar en een ieder heeft zo z'n eigen belangen. Profvoet ballers zijn individualisten die ieder voor zich proberen het zo goed mogelijk te hebben. In het veld weet iedereen evenwel dat de prestatie met z'n allen moet worden verricht. Het geld speelt natuurlijk een belangrijke rol. Het is je beroep, zij het voor een aantal jaren, maar in die jaren probeert iedereen toch zo goed mogelijk te presteren. Verlies betekent minder in komsten dus moet, zeker bij Ajax, iedere wedstrijd weer ge wonnen worden. Vandaar altijd weer die grote mentale druk van moeten presteren. Ook de voetballers weten heus wel dat financieel de middelen bij de clubs minder zijn dan vroeger. Ik geloof evenwel dat het niet goed zou zijn een soort Dene marken te worden, waar alle topspelers naar het buitenland gaan. Maar misschien is dit wel niet te voorkomen. Voorlopig moet ik eerst maar eens zorgen dat ik bij de A-selectie blijf. Uiteindelijk begin ik pas en kan ik hopelijk nog erg lang m'n hobby blijven uitoefenen. Het liefst bij Ajax Tijn Middendorp 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1982 | | pagina 6