Juniores C II Juniores C-3 Jong-Juniores overzicht treffer, maar goed keeperswerk van Dennis Nederlof verhin derde dat. Zo blééf het ondanks die enerverende tweede periode van deze wedstrijd 0-2 voor Ajax.' (Dank je, Jan. Red.) Door afwezigheid van leider Hans Bijvank een korte opmer king van.(invaller-)leider, tevens jeugd-commissaris-secreta- ris, de heer Rob Been over de wedstrijd WA C1 tegen Ajax CII 'Op een zonovergoten veld met veel publiek werd na een zeer spannende 'cup-wedstrijd' in de laatste seconde de overwin ning mee naar de Meer genomen'. Met dank, Rob! Red.) Hans Bijvank - weer aanwezig - gaat nu verder: 'Op een zeer slecht bespeelbaar veld is Ajax van meet af aan oppermachtig en schept kans op kans, maar benut deze voorlopig niet. Pas vlak voor half-time scoort Leeroy Echteld nadat Glen Helder de bal had voorgetrokken. En zowaar nog voor het 'rust -fluit signaal brengt Dennis Bergkamp de stand op 2-0. Na de hervatting hetzelfde beeld: een veel sterker Ajax dat talrijke kansen laat lopen. Jacco Ypma uit een vrije schop scoort ons derde doelpunt, terwijl Dennis nummer vier voor zijn rekening neemt als de Schellingwoude-doelman (ja, in derdaad, ik moet nog vertellen dat we 'thuis' tegen Schelling- woude C1 speelden) hun doelman dan, de bal verliest en deze door Bergkamp in het net wordt getikt. Een slechte wedstrijd van de C II tegen NFC C1 in Amstelveen. Men liep voor de rust als het ware te slapen. Lusteloos, onge concentreerd voetbal. Rust 0-0. NFC kwam op 1-0 toen 'bij een afgeslagen corner op Ajax- veste, de bal als een streep in de bovenhoek verdween. Toen werd er bij ons iets wakker. De gelijkmaker kwam van Leeroy Echteld, nadat Jacco Ypma de bal eerst tegen de doelman had gekopt. Maar na deze 1-1 zakte Ajax weerweg en het liep in de laatste minuut nog goed af toen NFC tegen de paal schoot. Een van Ajax-zijde, zeer zwakke wedstrijd. Na een wel heel lange winterstop kon de voetbal eindelijk weer eens gaan rollen. Blauw-Wit was, na die stille periode, de eerste tegenstander; deze werd naar een regelmatige 5-1 nederlaag gespeeld. Met goed voetbal van Ajax-zijde, werd Blauw-Wit de ijdele hoop, Ajax tenminste één puntje afhandig te maken, ont nomen doordat onze jongens beter bleken te hebben 'over winterd'. Door deze overwinning heeft Ajax zich in de kopgroep kunnen handhaven. Thuis, tegen DCG C2 werd onzerzijds met duidelijke revanche gedachten aangetreden. We hadden nl. destijds, in de uit wedstrijd, een zekere overwinning uit handen gegeven. We troffen echter een sterker DCG dan tijdens het eerste treffen, wat niet wegnam, dat Ajax de beste kansen kreeg. Echter, het duurde tot kort voor het rust-signaal, dat van onze kant de verdiende openingstreffer tot stand kwam. De vreugde was evenwel van korte, zeer korte duur, want vanaf de aftrap en mede door een fout in onze verdediging produ ceerde DCG meteen de gelijkmaker. Dat alles nog in de eerste helft. Na de rust een gelijkopgaande strijd met voor ons betere kansen maarwe schoten mis, we schoten naast en over, met andere woorden 'we schoten te kort'. (Deze pennevruchten van leider A. L. van Zoest.) Zaterdag 30 januari werd er eindelijk weer gevoetbald, ha een lange winterstop. De D-1 was het scoren niet verleerd, het werd 0-10. De D-2 liet het helaas er bij liggen en kwam met een 2-0 nederlaag terug van Voorland. Ook de D-3 scoorde er lustig op los (8-1De E-1 won met 3-1 van Rood-Wit/A. Uitslag Abcoude D-1-Ajax D-1 0-10 Voorland D-1-Ajax D-2 2-0 Ajax D-3-DEC D-1 8-1 Ajax E-1-Rood-Wit E-1 3-1 Zondag 13 januari speelde de D1 een voorwedstrijd, bij Feyenoord-Ajax, tegen Feyenoord D1. Ajax nam al snel het heft in handen, tegen het fysiek meerdere Feyenoord. Na enkele minuten scoorde Farid van Raayen, na een snelle uitbraak. Ondanks dat Ajax technisch sterker was bleef het 0-1 tot de rust. De tweede helft werd dé wedstrijd van Michel Kreek. Via een voorzet van hem kon Danny Muller 0-2 maken. Hierna ontfut selde Michel de Feyenoord keeper de bal en schoot raak (0-3). Op rechts wist André Gieling met z'n schijnbewegingen en voorzetten het publiek flink te boeien (hij kreeg menig applaus). Vlak voor tijd maakte Michel, via een afstandschot er 0-4 van. Dit was tevens de einduitslag. Een leuke wedstrijd om naar te kijken. Helaas komt dit soort wedstrijden in het Ajax Station maar sporadisch voor!! Zaterdag 6 februari Ajax D-1-Oriënt D-1 10-0 Ajax D-2: afgelast Amstelland D-1-Ajax D-3 1-1 Ajax E-1-Herenmarkt E-1 2-1 Zaterdag 13 februari Ajax D-1-Abcoude D-1 5-0 Ajax D-2-JOS D-1 2-1 Ajax D-3-Amstelland D-1 2-2 DWV E-1-Ajax E-1 1-2 De D2 speelde tegen JOS D1 een inhaalwedstrijd voor de beker. Dus is weer een ronde verder. De E1 speelde vriendschappelijk tegen DWV. De nr 2 van de andere poule voor de Van Wagtendonkbeker. Zowel de D1 als de E1 hebben zich geplaatst voor de eind ronde van de Van Wagtendonk-beker (bij de laatste 4). Woensdag 17 februari De D1 won met 5-1 een vrienschappelijke wedstrijd tegen Swift D1. HB 16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1982 | | pagina 16