Juniores B-2 Ajax Junioren C 2 als gastheren van Schellingwoude (4-0) Hierna helaas een misverstand in onze verdediging dat er toe leidde dat AFC opnieuw een voorsprong nam. Pas in de laatste minuut was het wederom Michel de Bruyn, die alsnog vooreen puntenverdeling zorg droeg (2-2). Dat was dus op het nippertje Tegen de Volewijckers op hun veld leek de eerste helft helemaal op die tegen AFC: slordig spel en 'het koppie' niet gebruiken. Pas nadat de thuisclub op 1-0 was komen te staan, konden we het spel meer naar ons toe trekken, wat overigens vóór de pauze nog niet leidde tot de gelijkmaker. Echter na de hervatting hebben wij onze tegenpartij geen kans gegeven het spel op onze helft te spelen. Frans Jansen zag kans uit ons offensief de 1-0 achterstand om te buigen naar 1-3, waaraan vlak voor het einde Michel van Oostrum nog een viertal goals toevoegde. Einde dus een 1—4 overwinning voor de Ajax-jongens. Leider H. K. van Teunenbroek: 'Uit één der eerste aanvallen in de uit-wedstrijd tegen Voorland B-1 scoorde Abidallah met een fraaie kopbal onze eerste goal. Jammer, dat na dit doelpunt de strijdlust bij ons minder werd, wat ertoe leidde dat de tegenpartij tot enkele gevaarlijke aanvallen kon komen. 14 Deze - overigens matige opponent - slaagde er in tot 10 minuten voor tijd de Ajax-voorsprong op 0-1 te houden, maar toen kwam Jessie Kisoor (ingevallen voor Abidallah) tot enkele fraaie acties, waardoor de eindstand 0-3 werd. De volgende wedstrijd bij Rood-Wit A, tegen hun B-1werd een partij van zeer goed gehalte. Een levende reclame voor het voetbal, werd van verschillende kanten opgemerkt. Twee uitstekend aanvallend spelende ploegen, die beiden tot de laatste minuut streden voor de overwinning, welke uiteindelijk - en het algemene oordeel was: verdiend - door onze jongens werd behaald. We werden al gauw in het begin op een 1-0 achterstand gezet, maar via een prachtige kopbal van Dennis Groot en een solo-actie van Henk Schulz kwamen we 1-2 vóór. Helaas door een paar blunders in onze achterhoede was het tweemaal raak voor Rood-Wit A, die daarmede nog vóór de pauze op 3-2 kwam. Na de thee boog een conditioneel veel sterker Ajax door Gerard Stroes (uitstekend op dreef) en Raymond Wolffsgramm de stand om naar 3—4 voor Ajax, maar een 'weggevertje' van onze doelman bracht de partijen wéér op gelijke voet. U ziet spanning genoeg. Vijf minuten voor het laatste fluitsignaal was het tenslotte Milo van Wijk die met een schitterend doelpunt ons de zege bracht (4-5). Vanaf deze plaats woorden van waardering voor onze sportieve tegen stander, de beste die we tot nu toe gehad hebben.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1982 | | pagina 14