SENIORES-OVERZICHT DANKBETUIGINGEN door W. F. Schoevaart, W. Heisterkamp er Jan Fleysman Wanneer we thans eind februari een blik werpen op de standen bij de seniores, dan zien we dat het nog steeds een chaotische situatie is. Ajax 3 speelde zo sinds augustus jl. pas zes(!) competitie wedstrijden. Voor ons overzicht hebben we dan ook slechts één wedstrijd, een thuiswedstrijd tegen De Kennemers 2. Reeds in de 15e minuut wist Ron Oudendijk te scoren na een goede voorzet van Wim Stunt. Van beide kanten werd het verder een redelijke wedstrijd. Na 90 minuten was de stand nog steeds 1-0, maar de scheidsrechter liet nog wat naspelen En in die tijd kregen de gasten nog een vrije schop te nemen. Helaas, voor ons leverde dat een tegengoal op, maar zoiets mag toch niet gebeuren. Mogelijk kunnen we vanaf heden wat regelmatiger spelen. Ook Ajax 4 heeft ook een achterstand op 't speelschema, al is het niet zo ernstig als bij Ajax 3. De thuiswedstrijd tegen Vriendenschaar 2 won Ajax bij prachtig weer op een goed bespeelbaar veld met 2-1. Zoals gewoonlijk was het een moeilijk duel. De mensen uit Culemborg namen zelfs na tien minuten de leiding; een snelle aanval over links werd via de binnenkant van de paal afgerond. Direct werden de zaken bij ons wat energieker aangepakt en de tegenstander had met onze linkerspits Frank Helvert de grootste moeite. Kort voorde rust gaf hij een weergaloze pass aan John van Meerlant, die na goed doorzetten 1-1 scoorde. In de tweede helft opnieuw een goed voetballend Ajax met opnieuw Frank van Helvert in een hoofdrol. Hij smaakte opnieuw het genoegen de beslissende pass te geven aan opnieuw John van Meerlant (2-1). Arnold Boerkoel en John van Meerlant kregen daarna nog een paar kansen, maar omdat de combinaties te ver werden door gevoerd bleef de stand 2-1. Een goede wedstrijd met naast Frank Helvert, Peter Passchier en keeper Jos Vonk als uitblinkers. In de uitwedstrijd tegen 't Gooi speelden de geel-zwarten met lange ballen, direct op de pantoffel, simpel en nuchter, maar zeer effectief. Dat resulteerde dan ook in een 2-1 zege. Bij Ajax ontbraken ijver en de werklust niet, maar wél overleg en rust. 't Gooi kwam snel op voorsprong, maar Fred Salampessy trok de zaak al weer gauw gelijk (1-1Na de thee deden zich over en weer kansen voor en 't Gooi was daarbij uiteindelijk de gelukkigste. Tien minuten voor tijd scoorden zij de winnende treffer. In Zeist tegen Saestum 2 legde Ajax, met een geïmproviseerde opstelling, een grote dosis werklust aan de dag. Reeds na acht minuten keken we door een dekkingsfout tegen een 1-0 achterstand aan. Daarna ging het wat beter lopen, maar via een uitbraak kwam Saestum zelfs op 2-0. Ajax speelde daarna alles of niets. Een prachtige vrije trap van Joop Leeuwendaal werd door Erik de Haan met een fraaie kopbal afgerond. Kort voor de rust wist Frank van Helvert zelfs de gelijkmaker te scoren (2-2). Na de thee zagen we hetzelfde beeld met vele kansen voor Ajax, doch doelpaal en keeper stonden verdere treffers in de weg. Ajax 5 belichten we, opnieuw, door de bril van Jan Fleysman. Na onze inderdaad zwakke eerste competitie-helft begonnen we met frisse moed aan de thuiswedstrijd tegen het hoger geplaatste de Meteoor 2. Reeds na enkele minuten stonden we met 1-0 achter, echter nog voor de pauze werd het door Jan Fleysman 1-1. Na de thee een beter spelend Ajax dat de winnende goal door Rob Ombre produceerde (2-1). Een week later de moeilijke uït-wedstrijd tegen DIO in Haarlem. Ook daar weer een goed spelende Ajax-ploeg die binnen 5 minuten een voorsprong nam door Rob Ombre. Nog voor de thee de gelijkmaker, maar in de tweede helft was het opnieuw Rob die ons aan de overwinning hielp (1-2). Andermaal een uït-wedstrijd en wel tegen koploper Volewijckers 2. De stand bij de rust zoals het begonnen was, ondanks voor beide ploegen kansen om te scoren (0-0). Na de pauze een beter spelende thuisclub, die ons op een 1-0 achterstand plaatste. Een kwartier voor het einde verrassend 1-1 door Ombre. Maar de gastheren namen opnieuw de leiding. Toen ons alles-of-niets offensief, waarbij echter de toch wel verdiende gelijkmaker uitbleef. Doordat we zo sterk in de aanval gingen, gaf dit de tegenpartij natuurlijk kansen voor uitvallen. En dat gebeurde. Een derde goal voor onze opponent. Jammer. Maar al-met-al kunnen we toch terugzien op drie goede wedstrijden. Voor de enorme belangstelling van de Ajax-vrienden bij het overlijden van onze vader KAREL WILLEM VAN MOURIK willen wij allen langs deze weg onze welgemeende dank overbrengen. De kinderen Amsterdam, februari 1982 Langs deze weg wil ik u allen bedanken voor de vele belangstelling en het medeleven in verband met het overlijden van mijn K. W. van Mourik. Grada Blomvliet-Reijmer 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1982 | | pagina 10