225222 Leidseplein 20 Spui 28 Rembrandtsplein 12 Ook voor catering-service. Bel: Wijzelf zijn'hiermede niet zo gelukkig. Het zou beter zijn dat er aan Ajax-zijde veel harder gewerkt moest worden voor de overwinning, méér tegenstand. Dan viel er qua verdedigen ook meer te leren, zouden er ongetwijfeld jongens zijn die verdediger wilden zijn; nu is er voorkeur voor middenveld en aanval. Maar als een elftal onder druk komt- en meerdere ma len onder druk, dan geeft het dacht ik bepaald voldoening je als verdediger te kunnen laten gelden. Dit punt heeft uiteraard onze bijzondere aandacht! Ter beveiliging van het publiek in ons Ajax-Stadion hebben wij in samenwer king met de BBI opdracht gegeven voor het plaatsen van een video-circuit, zodat vanuit een centraal punt de politie het gehele stadion onder controle heeft en kan houden, waardoor het wat gemak kelijker wordt om diegenen, die menen onze wedstrijden respectievelijk het ver maak van anderen te moeten bederven, sneller te kunnen localiseren, sneller te kunnen weghalen en van het terrein af voeren. Dit laatste is reeds meerdere ma len gebeurd: afvoeren en niet meer in het Ajax-Stadion. Het is zo dat de Com missie Giltay-Veth een boek heeft uitge geven over de veiligheid in de stadions. Ik denk toch dat bij het begin van het nieuwe seizoen veel van de suggesties die in het Witboek (of u mag het ook Zwartboek noemen) zijn opgenomen, dat die in praktijk gebracht zullen wor den en dat de politie zich niet meer zo lankmoedig zal opstellen als geweest is. Want naar mijn oordeel zal de zaak eer der uit Den Haag worden gestuurd dan vanuit Amsterdam. Wat de publieke belangstelling betreft, deze blijft groeiende (WAS groeiende moeten we haast zeggen, nu het zolang geleden is dat de Ajax-aanhang onze tribunes bevolkte). Wat de gezins-tribune aangaat, dat is nogal wisselend. Dat hangt schijnbaar ook van de wedstrijd af die gespeeld wordt. Bij meerdere gelegenheden was de bezetting ruim 50%, bij de wedstrijd AJAX-HAARLEM was het percentage zelfs bijna 100%. Ons besluit ten aanzien van vak M blijkt nog steeds een goede greep te zijn geweest. Veel meer mensen dan vroeger maken gebruik van de ge reduceerde prijs 12,50). Mogelijk dat ook het 'Ling-effect' een rol speelt. Ja, zo is het bestuur maar steeds weer bezig zich af te vragen: doen we het goed waar liggen onze sterke pun ten, waar de zwakke punten, hóe krijgen we de mensen naar ons Stadion, hoe kunnen we ze veilig een wedstrijd laten zien, een aantrekkelijke wedstrijd Ik weet haast wel zeker dat juist deze pun ten ons meer zorg kosten en tijd vergen dan het eigenlijke voetbal-gebeuren. Ook in het nieuwe jaar staan ons weer grote taken te wachten, niet alleen in Ajax-verband maar ook wat de KNVB be treft gezien ons totale Nederlandse Voetbal. Zoals ik hierboven al eerder heb gezegd: we hebben tegenstanders no dig om tegen te kunnen voetballen, om het publiek te vermaken en het gaat ons eigenlijk allemaal aan dat dat Neder landse Voetbal gesaneerd moet worden. De wegen daartoe zijn ons nog niet aan gegeven; we zijn nog te veel afhankelijk van de overheid en ik kan mij voorstellen dat in dit stadium van enorme bezuini gingen, die zowel bij het Rijk als bij het bedrijfsleven moeten plaatsvinden, het voetbalgebeuren op de tweede plaats komt, temeer omdat vele, zo niet de meeste clubs zelf schuldig zijn aan de failliete boel waarin ze momenteel zit ten. Want als ik nu over de afgelopen vier jaren zie, wat er gebeurd is met de door het Rijk beschikbaar gestelde gelden, dus de z.g. BBI-gelden, dan valt daar maar weinig goeds over te zeggen. Wat er in de tweede vier-jaren, die nu komen, zal gebeuren, dat is voor ons allemaal een hele grote open vraag. De enigen die naar mijn idee goed op de hoogte moe ten zijn, goed geïnformeerd moeten blij ven, dat zijn de mensen in Zeist van de KNVB. Van déze mensen verwacht ik dan ook de nodige richtlijnen, de nodige oplossingen. Kijk, voor ons eigen AJAX hebben we die oplossingen wel, maar het heeft weinig zin als wij-alléén maar gezond zijn en de rest niet. Want dat zou betekenen dat er dan nog maar een paar top-clubs over blijven en dan is er eigenlijk geen com petitie meer in Nederland en daar moe ten we toch allemaal wel goed van door drongen zijn. Ik dacht dat ook de spelers dat goed onder het oog moeten zien. Het lijkt me nog steeds een genot voor hen, op tijd hun salaris te krijgen, nog op tijd hun premies in ontvangst te mogen ne men, kortom in een enorm bevoorrechte positie te zitten. Daarbij moet ook be dacht worden dat in het buitenland de room er ook af is. Er worden b.v. in En geland nog wel grote bedragen betaald bij transfers, maar de salarissen van de spelers zelf zijn helemaal niet zo bijzon der. Ook in Duitsland zijn er clubs, voor aanstaande clubs met ettelijke mil- lioenen schuld, in België is de zaak eveneens bezig uit de hand te lopen, Spanje praten we maar niet over, zo ook niet wat betreft Italië. Het gehele Betaalde Voetbal verkeert momenteel in een situatie die men m.i. het best kan aanduiden met: 'de kruik gaat zolang te water tot ze barst'. A. Harmsen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1982 | | pagina 5