Don's Bloemenmagazijn Wanda' AG AM AMSTERDAM Voor al Uw Bloemwerk Sigarenmagazijn „AJAX "j. slauerhof I haarverzorgers MERCEDES-BENZ ten veranderen in hun denken en beseffen dat die sponsors mede hun salaris betalen. Zij zullen zich dan ook ruimer moe ten opstellen wanneer zij worden gevraagd iets voor die spon sor te doen. Shows openen of iets dergelijks. Maar nogmaals: de sport moet de baas blijven over de commercie. Andersom is een slechte zaak. Er is daarnaast ook een tendens dat de belangen wat minder worden gepolarisseerd. ledereen gaat beseffen dat men elkaar steeds meer nodig heeft. Iedere club heeft het probleem om de inkomsten en de uitgaven in evenwicht te brengen waarbij natuurlijk de salarispost een zeer belangrijk onderdeel is. Er is een tendens dat clubs elkaar meer informe ren en betrekken bij allerhande zaken. Zo vroeg PSV ons enige tijd terug of wij bezig waren met Jesper Olsen. Dat is toch een teken dat er wat meer met elkaar wordt gepraat. Natuurlijk hebben de clubs individuële belangen maar wat minder po lariseren zou een goede zaak zijn. Dat geldt ook in de verhou dingen met de KNVB met betrekking tot het spelen van inter landwedstrijden waarbij de belangen ook verschillend liggen. Een goed kontakt met alle betrokkenen is zeker in het belang van het nationale voetbal. Daarin speelt de pers ook een be langrijke rol. Ook de sportjournalistiek zal mee moeten ver anderen en niet blijven denken in tijden van voorheen. De pers dient positief kritisch het voetbal te volgen en moet wat ruimer denken wanneer het gaat om het sponseren van clubs of wedstrijden. Het is ten enemale onmogelijk grote sport- aktiviteiten te organiseren zonder steun van het bedrijfsleven en wanneer zoiets dan gebeurt moet men niet schromen de sponsornaam of namen te vermelden. Zover is men helaas nog niet. Ook een journalist die het project Ajax krijgt toebedeeld om een seizoen lang te volgen dient de club positief kritisch te beoordelen. En als hij dan goed op de hoogte is, is de vraag waarom Cruyff niet voor Ajax kan voetballen overbodig. Fi nancieel is dat absoluut onmogelijk. o.a. Bruidswerk Gelegenheidsbloemwerk Grafwerk Tegen inlevering van deze bon 10% korting Linnaeusstraat 99 Telefoon 65 16 38 Amsterdam Het publiek moet terug naar de tribunes. Dat staat primair. Men moet weer rustig naar een voetbalwedstrijd kunnen gaan. De F-side, althans de slechterikken daaronder, doet ons niet goed. Men beseft niet hoeveel schade zij de club berokkenen. Nu is er die familietribune. Belangstelling genoeg hiervoor maar eigenlijk zou zoiets niet nodig moeten zijn. Gewoon naar een voetbalwedstrijd gaan is kennelijk niet meer mogelijk. Toch is ook daarin een tendens dat we de goede kant opgaan. De herkenbaarheid met het elftal is ook voor de jeugdigen erg belangrijk. Op technisch vlak zijn wij tevreden met Kurt Linder en Aad de Mos. Ook als de prestaties het soms even laten afweten. Erg belangrijk is de sfeer in een selectie. Die wordt bepaald door de wisselspelers. Wanneer de sfeer niet goed is zijn wissel spelers altijd potentiële sfeer verpesters. Dit is momenteel zeker niet het geval. In Aad de Mos zien wij een goede trainer die in staat moet worden geacht elftal als Ajax op voldoende wijze te leiden. Inderdaad hebben wij de afgelopen jaren nogal wat trainers gehad. Zeker teveel. Het is kennelijk voor lang niet iedereen weggelegd Ajax op voldoende wijze te leiden, ook niet wanneer elders wel succes is geboekt. Waar de beoorde lingsfout ligt laat ik in het midden; het is het constateren van een feit achteraf. Maar ook daarin hopen wij nu wat rust te hebben gevonden. Een club heeft rust nodig. Ook Ajax, hoe wel de pers altijd graag ziet dat er iets gebeurt. Ajax heeft de image, dat er altijd wel wat over te schrijven valt en als er écht niets is, wordt er wel wat verzonnen of bedacht. Ajax staat altijd in de belangstelling Tijn Middendorp Middenweg 400 hoek Brinkstraat Telefoon 653621 - Amsterdam-Oost Voorverkoop Ajax (ook op zondagmorgen) Inleveringsadres Lotto- en Toto-formulieren A.F.C. Ajax Plantage Middenlaan 66 Amsterdam Telefoon 243220 9 Donauweg 11 - Amsterdam-Sloterdijk Telefoon 134631. na 18.00 uur 732770 N. J. van Galen voor nieuw verkoop en leasing op maat en STER-OCCASIONS voor Amstelveen: Amsterdamseweg 188, telefoon 455755

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1981 | | pagina 9