Le Coq Sportif en voor kwaliteit TONNm PRONK en service goed te zien wat een volk wil: brood en spelen! Hoe slecht het land het economisch ook gaat. In Nederland ligt het anders. De ledenraad functioneert in de club zeer goed. Kwalitatief be zit deze groep mensen veel. Het is nu ook zo dat de stemming gelukkig zo is dat niet gelijk paniek ontstaat wanneer de prestaties wat wegblijven. Een ieder beseft zeer goed waar we mee bezig zijn en een ieder staat daar achter. Er is duidelijk voor de jeugd gekozen en iedereen ziet die stijgende lijn. Ik vind niet dat de ledenraad numeriek moet worden ingekrom pen. Het is de stem uit de club en voor een bestuur is dat zeer belangrijk. Wat ook zo heerlijk is, is het konstateren dat ieder een echt met voetbal bezig is. Bij Ajax ademt alles voetbal. Die sfeer is toch uniek. Niet te omschrijven. Dat geeft je ook die gedrevenheid om met je werk door te gaan. Financiën Bij het betaalde voetbal draait inderdaad alles om het geld. Waar je ook begint, het gaat altijd weer om de centen. Het gaat Ajax financieel niet voor de wind maar het is toch een rijke club. Sportief gezien. Financieel moet er nog wel het een en ander gebeuren en hebben we meer nodig dan één Europa Cup ronde. Daarnaast moet het produkt voetbal beter verkocht worden. Er moet een eenheid komen tussen overheid, be drijfsleven en clubs. Deze drie-eenheid kan niet meer los van elkaar staan. De schulden in het voetbal zijn groot. Wanneer topvoetbal in Nederland moet blijven, kunnen overheid en commercie niet langer wachten. Shirt-reclame zou een goed middel zijn om de commercie echt bij het voetbal te betrekken maar voorop moet blijven staan dat de sport baas moet blijven over de commercie en niet andersom. Ik ben ervan overtuigd dat het bedrijven van betaald voetbal straks zeer moeilijk wordt wanneer er geen duidelijke eenheid wordt gevormd tussen overheid, bedrijfs leven en verenigingen. De overheid schuwt nu de steun aan het betaalde voetbal, althans bij ons, maar geen enkele mani festatie trekt nog zoveel mensen iedere week als het betaalde voetbal. Minimaal 5000 mensen gaan toch naar een voetbal wedstrijd in de Eredivisie. Iedere wedstrijd weer. Bij welk to neelstuk of concert is dat het geval? En daar is van zeer ruime steun van de overheid sprake. M.i. moet dat wel gebeuren. Ik geloof dat de accomodatie in handen moet zijn van de over heid en de exploitatie in handen van de BVO. Daarnaast ben ik met je van mening dat het image van het betaalde voetbal nu niet bepaald gunstig is om de overheid te bewegen steun te verlenen. Er zijn helaas soms wat ondoorzichtige zaken, welke niet bepaald het betaalde voetbal in een gunstig daglicht stel len. De verhalen over FC Utrecht in de pers doen het voetbal geen goed. Je zou het voetbal terecht een 'jungle' kunnen noemen, maar wel een aardige!! Amateurs Uiteraard kent Ajax de nodige problemen. In eerste instantie bestaat het probleem hoe het publiek terug te krijgen naar de tribunes. De doorstroming van de jeugd staat hoog in het vaandel. Maar ook onze amateurelftallen zijn belangrijk. Dus Ajax 3 tot Ajax 5. De elftallen hebben altijd zeer hoog (KNVB) gespeeld maar ieder jaar weer is het een probleem waar wij de spelers vandaan moeten halen om de elftallen voldoende kracht te geven. De doorstroming dus van jeugd naar seniores. Spelers welke niet in aanmerking komen voor een kontrakt. Bekend is dat veel jeugdigen de voorkeur geven aan het spelen in het eerste elftal van een amateurvereniging boven Ajax 3. Toch moeten wij als club ook zorgen voor voldoende kader, dat zou moeten komen uit de amateur-seniores. Daar ligt het probleem. Voor functies in de club wordt toch bij voorkeur gezocht naar mensen uit de eigen gelederen. Dat wordt steeds moeilijker maar aan de andere kant lukt het steeds weer men sen te vinden. Ook bij bestuursfuncties is het belangrijk bin ding met de club te hebben. Dat geeft die stimulans om je werk te doen. Hoewel, onze huidige penningmeester kwam 'van buiten', maar zijn motivatie is niet minder. Op het amateurvlak is het van belang goede kontakten met de amateurwereld te hebben. Zowel het betaalde voetbal als de amateurs hebben elkaar erg nodig. Wij houden intensieve kontakten met de BAVA. Dat staat voor; Belangen Amateur Vereniging Amsterdam. Het zal duidelijk zijn dat wij pogen zoveel mogelijk getalenteerde jeugdvoetballertjes te bewegen in Ajax te voetballen. Wij pogen dat ook te stimuleren via Jeugdinstuiven, doch de Reclamecodecommissie heeft tegen onze advertenties bezwaren gemaakt. Vandaar dat wij aarzel den deze te continueren. Wij proberen de jeugdinstuiven zo eerlijk mogelijk te doen en via het verzoek dat iedere speler een brief bij zich moet hebben van z'n oude vereniging, waarin deze toestemt dat de speler voor Ajax een proefwedstrijd speelt. Voorkomen willen wij hiermee dat wij de indruk wekken, spelers te ronselen. De drang om bij Ajax te spelen is evenwel zo groot, dat niet iedereen zo'n brief bij zich heeft. Desondanks proberen wij met de BAVA op goede voet te komen via ook een goed PR beleid waarbij duidelijk moet worden dat Ajax het voetbal dient en meer niet. Wanneer Ajax een zeer goede jeugd bezit en spelers goed kan laten ontwik kelen is dat ook in het belang van de amateurclubs omdat natuurlijk nooit alle jeugdspelers bij Ajax goed genoeg zijn voor het betaalde voetbal. Deze gaan dan terug naar het ama teurvoetbal wat toch een goede zaak is. Ik zeg wel eens 'als het bij Ajax regent druppelt het bij de amateurs'! Veranderingen Duidelijk is dat er beweging in het voetbal zit. Er treden ver anderingen op. Ajax is vorig jaar begonnen met sponsering. De spelers zullen wel degelijk moeten beseffen dat zij mee moe- TEVENS VERHUUR VAN SKI'S EN SKISCHOENEN Chr. Huygensplein 3 - Amsterdam - Telefoon 946257 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1981 | | pagina 8