FC Utrecht-Ajax 3-5: Doelman van Breukelen attent Een club, die in het begin van de competitie aanvankelijk goed van start ging, met enkele goede krachten als een Van Kooten en een Hazelhekke was onze tegenstander op zondag 8 no vember jl. in ons Stadion: 9e Ahead Eagles. Inderdaad bleek het een niet te onderschatten opponent te zijn die zich in het begin van de wedstrijd enkele goede kansen schiep welke echter, mede door goed werk van Piet Schrijvers, niet verzilverd werden. Doch ook Ajax kreeg gelegenheid tot scoren, maar missen onvoorstelbaar! Dat we gingen rus ten met toch nog een 1J0 voorsprong was te danken aan Gerald. Hij mag dan klein van postuur zijn, maar zich zo maar FC Utrecht-Ajax: Piet Wijnberg. 2 even opzij laten zetten is er niet bij. Gok nu weer. Hij drong zich tussen twee man door en rondde goed werk van Jesper Olsen prachtig af. Na de hervatting een zelfde beeld van de wedstrijd met Ajax meer actiever, meer storend. Schoenaker (buitenspel uitstekend ontlopend) verhoogde de score tot 2-0 op een moment dat de Eagles aan 1_1 riekten. Maar het bleef voor Ajax toch nog oppassen toen Woudsma een fout op het middenveld benutte (2-1). De voor de gebles seerde Olsen na de rust ingezette Frank Rijkaard zou de grondlegger worden voor de uiteindelijke overwinning met Tscheu la Ling en Van Breukelen 4-1, cijfers die qua krachtsverhouding misschien wat geflat teerd mogen heten, maar het was zulk prachtig werk van Frank dat je dat niet kunt becritiseren. Eerst legde hij de gehele verdediging van de gasten, doelman incluis in de luren, plaat ste de bal voor open doel naar Kieft, die eenvoudig niet kón missen en even later, na een geweldige rush deponeerde hij zelf de bal feilloos in het Deventer-net (4-1). Scheidsrechter Geurds deed het goed. In verband met de belangrijke interland Frankrijk-Nederland ('gaan we wél of niet naar de WK Spanje'), lag het volgende voetbalprogramma op woensdagavond 11 november jl., te genpartij 'FC UTRECHT' op hun terrein. Maar aangezien ze dat momenteel niet hebben (veld met verlichting) werd uitgewe ken naar het Olympisch Stadion te Amsterdam. Inderdaad meer thuis-grond voor Ajax dan voor de Stichtenaren. Maar er was volgens de bestuurders der FC Utrecht geen alternatief, dus het moest maar. Wat de verwachting van de publieke belangstelling is geweestde opkomst was, mede door de slechte weersomstandigheden betreurenswaardig. Slechts een 5000 door-dik-en-dun-gaanden gaven acte de precense. Dat geeft in zo'n 'bak' waar er enkele tienduizenden méér in kunnen, toch al zo'n ongezellige sfeer. Of Ajax dat ook zo

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1981 | | pagina 2