slechts 9 namen aangekruist zodat dit stembiljet ongeldig is. Aantal uitgebrachte stemmen: 237 Volstrekte meerderheid: 119 De stemmen werden als volgt uitgebracht: A. Boerkoel 195 stemmen T. Bogaard 171 stemmen M.Caransa 192 stemmen G. H. Couton 66 stemmen G. Fischer 231 stemmen N. J. Gianotten 222 stemmen H. J. P. Henrichs stemmen M. J. W. Middendorp 198 stemmen H.J.W. Pil 189 stemmen A. Pronk 168 stemmen H.A.Smit 165 stemmen I. Waas 189 stemmen L. M. van Wijk 228 stemmen Gekozen werden derhalve de heren Boerkoel, Caransa, Fischer, Gianotten, Middendorp, Pil, Waas en van Wijk. De heer Bogaard werd gekozen in de vacature van de heer van Dijk (aftreden in 1983), terwijl de heer Pronk gekozen werd in de vacature van de heer Petersen (aftredend in 1982). De heer Harmsen feliciteert de nieuw gekozen en herkozen leden met het resultaat. De voorzitter dankt de heer Smit, die niet herkozen is, voor zijn werk in de vele jaren dat hij deel heeft uitgemaakt van de ledenraad. 6. Verkiezing van de 3 leden van de financiële commissie (art. 24, lid 3 van de statuten) Aftredend zijn de heren A. J. Bouwens, Ir. J. Lambregts en Dr. L. M. van Wijk. De heer A. J. Bouwens stelt zich niet herkies baar. Door de leden G. Fischer en M. J. W. Middendorp is kandidaat gesteld; de heer D. Keyzer. Aangezien er verder geen kandidaten zijn gesteld, stelt voor zitter Harmsen voor de heer D. Keyzer te benoemen. (Applaus) De voorzitter bedankt vervolgens de heer Bouwens voor de bewezen diensten. 7. Verkiezing van 1 plaatsvervangend lid van de financiële commissie (art. 24, lid 3 van de statuten) De heer A. W. van Dijk is tussentijds afgetreden. Door de heren A. Kraan en M. J. W. Middendorp is kandidaat gesteld: de heer Pil. De voorzitter stelt voor de heer H. J. W. Pil te benoemen aangezien hij de enige kandidaat is. (Applaus) 8. Jaarverslag van de secretaris over het verenigingsjaar 1980-1981, waarin opgenomen een verslag over de werk zaamheden van de ledenraad De heer Westrik deelt mede, dat in het jaarverslag abusievelijk geen melding is gemaakt van het feit dat de heer H. J. W. Pil in november 1980 de heer W. Deegen heeft opgevolgd als lid van de terrein- en onderhoudscommissie. Voorzitter Harmsen vraagt of iemand op- of aanmerkingen heeft op het jaarverslag, maar niemand meldt zich daarvoor. 9. Jaarverslag van de penningmeester over het boekjaar 1980-1981 De penningmeester de heer Bartels, leest zijn jaarverslag voor, waarna de voorzitter vraagt of iemand op- of aanmerkingen heeft. Ook hier meldt niemand zich voor. 20 10. Rapport van de financiële commissie (art. 24, lid 13 van de statuten) De heer Van Wijk begint met de mededeling dat de financiële situatie voor Ajax zeker niet rooskleurig genoemd mag worden. Hij is van mening dat het bestuur, met name de penning meester al het mogelijke heeft gedaan om het verlies binnen de perken te houden. Uiteindelijk is het toch nog een fors bedrag geworden. Door de gehele vereniging zal in het komende jaar bezuinigd moeten worden en hij verzoekt een ieder hiervoor begrip te hebben. We moeten ons realiseren dat we al enige tijd op de afgrond balanceren en er moet maar weinig gebeuren of we vallen geheel er in. Er zijn twee mogelijkheden! óf we gaan door op de weg die we al jaren gaan, met diverse bijstellingen, óf we moeten nu ingrijpen. De heer Van Wijk is van mening dat we in ieder geval dit jaar nog de oude weg moeten volgen. De leden zijn met algemene stemmen van mening dat dit inderdaad moet gebeuren. Vervolgens stelt de heer Van Wijk aan de ledenvergadering voor aan de penningmeester en de overige leden van het bestuur décharge te verlenen voor het gevoerde financiële beleid. De décharge wordt met algemene stemmen verleend. Voorzitter Harmsen bedankt de leden van de financiële com missie voor hun werkzaamheden in het afgelopen jaar. (Applaus) 11. Rondvraag De heer Tholen bedankt het bestuur voor het feit dat er binnen een jaar tijd reeds gevolg is gegeven aan zijn wens; plaatsen in het Ajax-Stadion te creëren ten behoeve van invaliden. Hij vraagt of het mogelijk is hier publiciteit aan te geven en tevens een aantal belangenverenigingen van gehandicapten aan te schrijven. Ook vraagt hij of er verwijzingen naar de desbetreffende tribune kunnen worden geplaatst. De voorzitter zegt toe aan zijn wensen te zullen werken en vraagt de heer Tholen aan de administratie de adressen van de belangenverenigingen op te geven. De heer Tholen zal dit doen. De heer Van Minden vraagt of het uitlenen van spelers geld oplevert. De heer Harmsen antwoordt dat dit inderdaad het geval is, en daarbij moet men er ook mee rekening houden dat de uitgeleende speler niet meer op onze loonlijst voorkomt. De heer Snijder dankt het bestuur voor de toestemming om van het hoofdveld gebruik te mogen maken ten behoeve van een wedstrijd tussen gemeenteraadsleden en ambtenaren van het stadhuis. Als dank wordt namens het gemeentebestuur en de ambtenaren een presentje aan de bestuursleden over handigd. 12. Sluiting Voorzitter Harmsen benadrukt nogmaals de financieel zorge lijke toestand waar we terdege rekening mee moeten gaan houden. Hij spreekt de hoop uit meer toeschouwers op tribune te krijgen en dat het gedrag van een aantal F-side supporters zal verbeteren. Zijns inziens treden de scheidsrechters momenteel niet streng genoeg op tegen het té harde spel. Ajax is bezig met de opbouw van een elftal, we zullen toch nog wel eens op ons gezicht vallen maar ons beleid blijft gericht op Europees voetbal. Tot slot bedankt de voorzitter de aanwezigen voor hun komst en sluit de vergadering.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1981 | | pagina 20