Notulen van de jaarlijkse algemene vergadering 1981 1. Opening Voorzitter Harmsen heet om kwart over acht de ere-leden, de leden van verdienste, de werkende- en ondersteunende leden van harte welkom. Hij deelt mede, dat er 80 stemgerechtigde leden en 13 onder steunende leden aanwezig zijn. De voorzitter memoreert dat we het afgelopen seizoen geen kampioen van Nederland zijn geworden, maar wel voor de vierde achtereenvolgende maal de KNVB-bekerfinale hebben gehaald. Het is een seizoen geweest met vele blessures, desondanks spelen we dit seizoen wederom Europees voetbal en we zijn op de tweede plaats in de competitie geëindigd. In de tweede helft van de competitie hebben we zelfs 3 punten meer gehaald dan kampioen AZ '67. De voorzitter verwacht voor het komend seizoen een interes sante competitie; de eerste thuiswedstrijden hebben een lich te stijging van de publieke belangstelling te zien gegeven. Voor Ajax blijft het noodzakelijk Europees voetbal te spelen. Door het aanbrengen van nieuwe hekken lijkt ons stadion momenteel meer op een vesting dan op een voetbalterrein. Helaas In samenwerking het het BBI en CRM is de zg. 'gezinstribune' tot stand gekomen. Na een matig begin is de publieke belang stelling voor deze tribune goed op gang gekomen De toegang tot vak M van de Reynoldstribune is sterk in prijs verlaagd, waardoor de belangstelling voor dit vak enorm is toegenomen. Vóór de gezinstribune zijn tevens plaatsen be schikbaar gekomen voor invaliden, waarmede aan het verzoek van de heer Tholen in de Jaarlijkse Algemene Ledenvergade ring van vorig jaar is voldaan. Er is contact met de politie en met de spelersgroep over de F-side supporters. 2. Huldiging van de kampioenselftallen Voorzitter Harmsen deelt mede dat van de 7 jeugdelftallen er 4 kampioen zijn geworden en vraagt of de begeleiders van de betrokken elftallen even naar voren willen komen. Dit zijn: Juniores C-1de heer J. A. van Eijden Juniores C-2, de heer H. K. van Teunenbroek Juniores B-1de heer C. A. van Eijden Juniores A-1de heer C. C. Harms. De voorzitter zegt dat naar zijn mening de A-1 juniores kampioen van Nederland waren geworden als dit elftal niet zoveel spelers voor de A- respectievelijk B-selectie had moe ten afstaan. Gezien de kwaliteit van onze jeugdspelers hoeven we ons voor de toekomst weinig zorgen te maken. Hij bedankt de heren-begeleiders voor hun inzet, feliciteert hen met het behaalde succes en overhandigt de kampioens vaantjes. Alvorens punt 3 van de Agenda aan de orde te stellen wil hij eerst de leden herdenken, die ons in het afgelopen jaar zijn ontvallen. Dit zijn: Leden van verdienste: G. P. Keizer en F. Kubin Werkende leden: A. K. Hofman, P. H. Petersen, J. L. G. Stam, J. H. Sweering en B. Tak Ondersteunende leden: F. v. Hazendonk, J. Koek, W. Parré, W. J. Soeting, A. Prins, W. v. Beek, J. Gil bers, W. F. v. d. Burg en P. A. Wendt Met enige ogenblikken stilte worden ze staande herdacht. 3. Ingekomen stukken De secretaris deelt mede, dat van de leden J. de Boer sr., H. N. Dade, A. G. H. van Genderen, K. W. van Mourik, J. van Praag, H. A. Smit, J. H. de Sterke, C. W. F. Timman en W. F. Volkers bericht van verhindering is ontvangen. 4. Notulen van de jaarvergadering van 11 september 1980, gepubliceerd in het Ajax-Nieus nr. 3 van november 1980 Voorzitter Harmsen vraagt of iemand op-of aanmerkingen heeft. Aangezien dit niet het geval is, worden de notulen on gewijzigd door de voorzitter vastgesteld. 5. Verkiezing 10 leden voor de Ledenraad Aftredend zijn de leden: A. Boerkoel, M. Caransa, G. Fischer, Mr. N. J. Gianotten, M. J. W. Middendorp, H. J. W. Pil, H. A. Smit en Drs. L. M. van Wijk. Bovendien dient te worden voorzien in de vacatures ontstaan door het overlijden van de heer P. H. Petersen en het bedanken van de heer A. W. van Dijk. Het lid gekozen in de vacature de heer P. H. Petersen is aftre dend in 1982 en het lid gekozen in de vacature de heer A. W. van Dijk is aftredend in 1983. Voorzitter Harmsen vraagt of de ere-leden A. Kraan, H. G. A. Timman en R. P. J. Vunderink het stembureau willen vormen. Alvorens de stembiljetten te doen uitreiken wil hij de volgende toelichting geven. Alleen de volstrekte meerderheid van stemmen beslist. De ingeleverde stembiljetten zijn alleen geldig, indien hierop 10 namen zijn aangekruist. Indien bij de stemming voor 8 periodieke vacatures meerdere kandidaten de volstrekte meerderheid hebben bereikt, zijn zij benoemd, die het hoogste aantal uitgebrachte stemmen heb ben verkregen. Is als dan op twee of meer personen een gelijk aantal stemmen uitgebracht, dan vindt, zo nodig, tussen hen een herstemming plaats. De daaropvolgende plaats is bestemd voor de tijdens de lopende zittingsperiode ontstane vacature voor het bedan ken van de heer A. W. van Dijk. De gekozene dient af te treden in het jaar 1983. De daar weer op volgende plaats is bestemd voor de tijdens de lopende zittingsperiode ontstane vacature door het overlijden van de heer P. H. Petersen. Deze gekozene dient af te treden in het jaar 1982. Door de leden zijn kandidaat gesteld: De heerT. Bogaard, lid vanaf 1962,4-5-1946, voorgesteld door de leden: A. R. Been en G. Fischer. De heer G. H. Couton, lid vanaf 1938, 6-5-1924, voorgesteld door de leden: Ph. v. d. Stam en J. H. de Sterk. De heer H. P. J. Henrichs, lid vanaf 1964,3-6-1954, voorgesteld door de leden: W. F. Schoevaart en A. Kraan. De heer I. Waas, lid vanaf 1979,19-7-1929, voorgesteld door de leden: A. Harmsen en J. H. Westrik. De heer A. Pronk, lid vanaf 1955, 21-5-1941, voorgesteld door de leden: H. A. Smit en J. Hordijk. In de loop van de avond maakt voorzitter Harmsen de volgende uitslag bekend. Door 80 leden werd gestemd. Door 1 lid werd op het stembiljet 19

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1981 | | pagina 19