Pinie Visdag Uitslag Viswedstrijd Steek uw licht op voor al uw SCHEMERVERLICHTING bij Dapperplein kronen wandverlichting staande schemerlampen rokkappen spankappen kroonkapjes onix voeten leren kappen kristal verlichting Het was weer zover op 11 oktober jl.: de jaarlijkse viswedstrijd georganiseerd door de clubavond-commissie. Wij vertrokken keurig op tijd van het Ajax-Stadion, alle deelnemers present, richting Nieuwe Niedorp. Ditmaal een rode bus van OOSTENRIJK BV met een prima man achter het stuur. Toch hebben wij Karei van Gielen, onze vaste chauffeur van 'Centraal Nederland' gemist. 'Centraal Nederland' verzorgt geen privé-reizen meer op zon dag, bovendien is Karei van Gielen al enige maanden op het ziekenrapport. Heel jammer; wij wensen hem een spoedig herstel toe. De eerste opsteek was - in de vroege morgen - Oude Niedorp voor het nuttigen van koffie-met-krentenbrood in Café-Res taurant 'Het Wapen van Nederland'. Het smaakte allemaal best. We kwamen echter om te vissen, dus opstappen en gereed maken voor de wedstrijd in Lange- reis. Aan de waterkant werden de hengels met toebehoren uitgedeeld, alles werd in orde gebracht en spoedig kon voor de eerste maal 'boven water' geroepen worden. De visomstandigheden waren niet optimaal. Het was droog, dat wel, maar er stond veel wind en de omstandigheden waren zó, dat we óp de wind stonden te vissen. Toch waren we over de vangst niet ontevreden; in de eerste twee ronden werden er 131 visjes aan de haak geslagen. Na de tweede ronde konden de vissers zich te goed doen aan allerlei lekkernijen, keurig uitgestald opeen gedekteschraag- tafel, midden op een brug een kostelijk gezicht! En reken maar dat de heren hun best hebben gedaan; het vroeg er ook om. Na de vierde ronde werd koffiepauze gehouden, wéér in Oude Niedorp. Daarna gingen we terug naar het viswater in Langereis voor nog twee maal een half uur vissen. Nu werden we verrast door een paar flinke regenbuiën, geluk kig maar van korte duur. In de voorlaatste ronde viel de grote klap. Jan Hoopman, die tot nu toe voor zijn -doen matig stond te vissen, trof een 'stekkie' waar wat zat. Nou, dat was net wat voor Jan. Die kan er dan uithalen wat er in zit en dat deed hij dan ook. In dertig minuten sloeg hij er 11 visjes uit en dat bleek net voldoende voor de eerste plaats. Prima werk, Jan. Na het vissen werd er voor de laatste maal nog een aanval gedaan op de tafel van Frans de Breet en Piet Mendes. Frans had er veel zorg aan besteed, er was van alles aanwezig. Prima geregeld, nog bedankt, Frans. De terugreis verliep volgens schema; om 16.00 uur waren we op het Ajax-Stadion, waar werd afgesproken dat we elkaar - met dames - om 18.30 uur weer zouden treffen in het restau rant van Bram Haverkamp en Sjaak Swart. Dat zou dan het sluitstuk worden van onze visdag en laat ik er meteen aan toevoegen dat het een goed en gezellig einde is geworden. Allereerst het borreluurtje vooraf, erg gezellig in een sfeervolle ruimte met keurig gedekte tafels. Hierop ontbraken de vaasjes met orchideën voor onze dames ook ditmaal niet... Rob Oyevaar had hiervoor weer gezorgd. Nog bedankt, Rob. Het diner was-evenals vorig jaar-een groot succes; Bram en Sjaak konden er eer mee inleggen. Er werd echter niet alleen lekker gegeten, tussen de bedrijven door werd er ook druk gebruik gemaakt van de dansvloer, waarbij de muzikale bege leiding opnieuw in handen was van 'Lion Combo' o.l.v. Henk de Leeuw. Met hun brede repertoire brengen zij voor-elk-wat- wils. Een optreden van Jacqueline Zoutberg oogste veel succes en natuurlijk kwam ook Tante Leen weer achter de microfoon. En wat dat betekentdat behoeft ik hier niet meer te vertellen. Grandioos!! Als het zo gezellig is en alles goed gaat is een prijsuitreiking op zo n avond eigenlijk storend. Het kost nl. zeer veel tijd kostbare tijd, maar ja, het hoort er nu eenmaal bij. Ik beperk mijn verslag tot de winnaars t.w.: meeste vissen: Jan Hoopman 22 stuks; grootste baars: Cor Pavort 28 cm. Het totaal aantal gevangen vissen: 312 stuks. Dit werd precies geraden door Joop Minderhoud. Al met al kwam er ook aan deze avond een einde, veel te gauw, natuurlijk. Dat is altijd zo, als het leuk is. De Ajax-visdag 1981 zat er weer op. Rest mij dan tot besluit allen te bedanken die aan het slagen daarvan, in welke vorm ook, hebben bijge dragen. Karei van Mourik aantal aantal vissen vissen 1 J. Hoopman 22 18 F. Jubels 8 2 E. Bormann 20 19 L. Ledegang 8 3 F. Jansen 20 20 C. Pavort 8 4 F. Lindeman 18 21 N. Snijder 8 5 R. Oyevaar 15 22 B. Koopman 7 6 W. de Boer 14 23 S.d. Ancona 6 7 V. d. Wildenberg 13 24 J. de Rooy 6 8 A. Jansen 12 25 J. Minderhoud 5 9 K. Stancke 12 26 L. v. d. Mey 4 10 C. Welling 12 27 H. Meyer 11 J. v. Aggelen 11 28 N. Meyer 4 12 J. Blok 11 29 G. Couton 3 13 W. Wassenaar 11 30 G. Fischer 3 14 L. Wijker 11 31 R. Bosland 2 15 R. Zoutberg 11 32 L. Sacksioni 2 16 C. Gulkerken 10 33 G. Geelkerken 1 17 F. Eelzak 9 34 H. Stam Totaal aantal gevangen: 312. tussen 1e van Swindenstraat en Wijttenbachstraat voor Jamin Wij bezorgen gratis thuis Privé: telefoon 938370 18

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1981 | | pagina 18