Juniores B-1 Juniores B-2 ingekopt door Patrick 2-0. Een door ons genomen cornerbal werd bij de 1e paal doorgekopt door Richard en afgemaakt door Rick Cauwenberg 3-0. Een uitmuntende pass op maat in de diepte vanTeun de Vos werd wederom door de attent reagerende Patrick verzilverd. Onze goalie Remco de Jong keepte een zeer sterke wedstrijd. Hij stopte zelfs een penalty. In dezelfde minuut kregen wij opnieuw een strafschop toege wezen. Richard Seatiel schoot echter tegen de keeper op. Voor hetzelfde geldt hadden wij nog gezien de scoringsmoge- lijkheden er wel 7-0 van kunnen maken. Het bleef echter bij 4-0. Herenmarkt A-1-AJAX 2 Na een goede start waarin we de eerste 15 minuten domineer den zakte het spelpeil bij ons wat af, waarvan onze tegen stander dankbaar gebruik maakte. Herenmarkt speelde wat agressiever, was feller op de bal. Na plus minus 25 minuten kreeg Herenmarkt een indirecte vrije schop te nemen, waar onze keper te laat op reageerde, 1-0. Vlak hierna ging een schot uit een goede dieptepas vlak naast. Herenmarkt scoorde hierna uit buitenspelpositie (2-0). Een blunder van onze ver dediging en wederom een niet vrij uitgaan van onze doelman en het was 3-0. Na de thee gingen we 1 tegen 1 spelen, waaruit een enorme druk op het doel van onze tegenstander ontstond. Uit een vrije schop scoorde Rik Cauwenberg 1-3. We kregen nu toch enorm veel kansen, maar ze werden helaas niet door ons benut. Het geluk liet ons ook in de steek. Herenmarkt scoorde uit een indirecte vrije schop nog het mooiste doelpunt van de wedstrijd 4-1Hiermede was de wedstrijd beslist. Aldus leider Cor v. d. Wal over zijn Juniores A-2. Leider C. A. van Eijden over de Juniores B-1. De wedstrijd thuis tegen DWS B-1 was, gezien de enorme regenval en sterke wind één van de weinige die deze zondag gespeeld werden. En die slechte weersomstandigheden had den uiteraard ook een minder goede invloed op deze partij. De gehele wedstrijd een massaal verdedigende tegenstander, die dat nog erg goed deed ook en daarmede ons weinig kans gaf. Toch wist Michel van Oostrum nog voor de rust een gat in die verdediging te vinden (1-0) wat achteraf het enige maar beslissende doelpunt bleek te zijn. Dat we tegen WA B-1 uit een ruime overwinning zouden gaan behalen, zag er bij de rust van deze ontmoeting niet naar uit. Toen was het nl. nog 0-0, hetgeen hoofdzakelijk te wijten was aan het goede spel van de thuisclub. Deze had in de eerste helft nog bijna de leiding genomen door een vrije trap, die hard richting bovenhoek dreigde te gaan, maar onze doelman Fred Grim met een sprong als een kat, hield de bal uit zijn heilig dom. In de tweede helft hebben we WA helemaal weggespeeld via zéér goed aanvals-spel. Er vielen doelpunten door Ronald van Ark, Frans Jansen, Dick Wammes, Michel de Bruyn, waarna een eigen doel goal bij WA de eindstand op 0-5 bepaalde. Tegen de Volewijckers B-1 maakten we het onszelf moeilijk door de vele kansen die ontstonden niet in de doelpunten om te zetten. Vóór de pauze was het alleen John Busink, die met een schitterende knal scoorde. Doordat we verzuimden de voorsprong te vergroten kwam onze tegenstander meer in zijn spel, wat daardoor harder werd, hetgeen weer leidde tot het uit het veld sturen van een Volewijckers-speler en een officiële waarschuwing aan het adres van Rob Rijnink aan onze kant. Jammer. Een en ander liet niet na zijn stempel te drukken op de tweede helft, waarin ondanks voor ons de situatie van: een-man-meer, toch niet meer werd gescoord. Tegen Blauw Wit en vooral in een uit-wedstrijd blijft toch altijd de spanning van het aantreden tegen een oude rivaal. Nu, de spanning bleek ditmaal ongegrond, daar we al in de eerste helft met de tegenpartij deden wat we wilden. Dit leidde vóór de pauze reeds tot 6 Ajax-goals (Rob Rijnink, Michel van Oos trum, weer Rob Rijnink, Michel de Bruyn (2x) en Bert Kors). Hier kon Blauw Wit slechts één doelpunt tegenover stellen. In de tweede helft speelden we duidelijk slordiger waardoor de 'dubbele cijfers' niet werden verwezenlijkt. Want met nog één doelpunt van Bert de Meyer en een eigen doel goal van de gastheren hield het op. Nu ja, 1-8, het mocht er toch wel zijn. Leider H. K. van Teunenbroek AJAX B 2-NFC B-1 Gezien de weersomstandigheden was dit een uitstekende wedstrijd. Een goed voetballende tegenstander waar we de grootste moeite mee hadden om die op afstand te houden. Na de door D. Groot verkregen voorsprong van 1-0 was het bin nen de minuut gelijk; na een foutje in de verdediging werd de bal goed voorgezet en met een onhoudbaar schot voor onze doelman werd er door de NFC spits gescoord. Vijf minuten voor rust scoorde D. Groot opnieuw, nu uit een corner van M. Setner. Een zeer mooie goal met het hoofd. Na de thee werd het veld door de voordurende regenval erg slecht, wat tot gevolg had dat vele aanvallen in de ontstane plassen smoorden. R. Groenteman was in deze wedstrijd ech ter goed op dreef en uit een van zijn fraaie actie's scoorde hij dan ook verdiend (3-1). Een mooie kans op nóg een doelpunt mistte hij echter jammerlijk. Een terecht toegekende straf schop schoot hij naast. Jammer! NFC bleef met z'n uitvallen erg gevaarlijk maar tot doelpunten kwam men niet meer. De vele aanvallen van onze jongens werden uitstekend gekeerd door de meer dan voortreffelijke doelman van onze sportieve tegenstander. Een goede wedstrijd en verdiend gewonnen. Herenmarkt B-1-AJAX B-2 0-0 Een spannende partij was deze wedstrijd, met een eindstand die door beide partijën in dank werd aanvaard. In de eerste helft een sterker Herenmarkt, maar na de thee een zich goed herstellend Ajax. Aan beide kanten kwamen er doelrijpe kan sen maar gescoord werd er niet. Het bleef 0-0. Buitenvelder B-1-AJAX B-2 Een vooral in de eerst helft goed verdedigende tegenstander hield ons tot aan de rust op 0-0. Maar na de thee werd de meerderheid van onze jongens omgezet in doelpunten. 1-0 door M. Seitner (prachtige actie) 2-0 en 3-0 door D. Groot, die zijn eerste contact met de bal in deze wedstrijd bekroond zag met een doelpunt via zijn hoofd uit een voorzet van C. Gerber. Het werd tenslotte 4-0 door M. van Wijk. Een leuke wedstrijd met een sportieve tegenstander. ZSGO B-1-AJAX B-2 Een tegenvallend ZSGO werd door een uitstekend spelend 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1981 | | pagina 14