Jeugd-Nieuws Juniores A-1 Juniores A-2 Evenals vorige jaren bleek VVY 2 uit IJselstein een geduchte tegenstander. Zeer beweeglijk, correct agressief, werd ons elf tal afgebluft. Voordat wij ook maar in ons spel kwamen, keken we al tegen een 2-0 achterstand aan. Dit bleef zo tot aan de rust en met goede impulsen van Cees Boot en Manash Aharon hadden we een goede hoop de bakens te verzetten. Manash trof zelfs 't houtwerk, maar de op dat moment verdiende treffer kwam niet. VVY wist zich aan de druk te ontworstelen, mede door 't feit dat er bij ons teveel gepraat werd. Door non chalance en verdedigingsfouten kreeg onze doelman, daarna nog drie treffers om z'n oren en dat betekende een verdiende 5-0 nederlaag. De moeilijke uitwedstrijd tegen Utrechtse boys 2 eindigde in een 1-1 eindstand. De mental-speech na de slechte wedstrijd van de zondag ervoor miste duidelijk zijn uitwerking niet. Ajax speelde technisch en tactisch een goede eerste helft, hetgeen resulteerde in een prachtige goal van Michiel van Delft na goed voorbereidend werk van Manash Aharon. Tegen de rust werd de wedstrijd een beetje rommelig; een Utrecht-speler moest het veld verlaten en dat betekende tevens een verandering van 't spelbeeld. De Utrechters agressief en vervelend, een Ajax- team dat geen rust in zijn spel brengen kon. Kort voor tijd kwamen de 'boys' toch aan de gelijkmaker. Dirk Vogtschmidt wist de toegestane strafschop in eerste instantie te keren, maar was tegen een tweede inzet machteloos. Tenslotte een compliment voor 't hele team, voor 't correcte gedrag in deze match. Op de valreep nog even een uitslag van Ajax 4-BVC 2. In de laatste minuut helaas opnieuw een nederlaag 3-4. We kennen de gegevens nog niet, maar kennelijk heeft de defensie hier wat steken laten vallen. Van Ajax 5 kregen we wat gegevens door van Jan Fleysman. Oké Jan, bedankt. In Zaandam tegen ZFC 2 speelde 't Ajax elftal een uitermate slechte eerste helft. Dat kwam ons op een verdiende 2-0 ach terstand te staan. Na de rust werden de bakens echter verzet en ZFC moest met de rug tegen de muur. Het werd 2-2 door goals van John van Meerlant, die even liet zien hoe je een bal in het touwen werkt. Het was sneu voor onze invaller doelman B-junior Dick Veeninga dat hij kort voor tijd kansloos moest zwichten voor een derde ZFC-treffer. (3-2). Over de wedstrijd Ajax 5-Velsen 2 kunnen we heel kort zijn. Een zeer slechte ontmoeting van onze kant. We verloren dan ook verdiend van een tegenstander die niet beter voetbalde, maar wel beter de kansen benutte. Voor de statistiek, de Ajax-treffers werden gescoord door Rob Overweg. (2-5). Tegen DRC 2 opnieuw een zwak startend Ajax elftal. Het werd voor de rust 2-0 voor de thuisclub, maar toen binnen twee minuten na de hervatting Ger de Haan had tegengescoord, was nog van alles mogelijk. Kort voor tijd werd 't uiteindelijk 3-1 voor een tegenstander die ons alles of niets offensief goed afstrafte. Een woord van dank tenslotte aan onze invaller doelman Junior Peter Groothuesheidkamp voor zijn goede werk. Vers van de pers Ajax 5-DWS 3 5-1. (Een verslag in onze volgende editie.) Leider Cas Harms: 'Nadat de Juniores A1 de competitie ge opend hadden met een gemakkelijke overwinning van 2-6 op DCO in Haarlem', volgde de eerste thuiswedstrijd tegen 't Gooi. Eigenlijk was er geen sprake van een echte wedstrijd, Ajax was zoveel sterker, dat er voor 't Gooi geen eer te behalen viel. De uitslag 12-2 zegt dan ook niet zoveel. Wel de manier waarop er gevoetbald werd; steeds weer opnieuw goede aan vallen opzetten en elkaar de kans gunnen om te scoren. Tegen NFC thuis op het hoofdveld liep het de eerste helft niet best. Ten eerste door goede tegenstand van NFC en ten twee de door onze nonchalance bij het afmaken van de kansen. Nadat in de rust even de puntjes op de i gezet werden ging het de tweede helft stukken beter. In de eerste vijf minuten al twee goals en NFC was nergens meer. Einduitslag: 7-1 Quick A1 was onze volgende tegenstander. Voor de rust een gelijk opgaande strijd waarin Ajax toch de meeste scorings kansen kreeg, doch slechts er één benutte. Het hoge tempo en vooral het jagen op de bal door ons bij balverlies van de tegenstander, brak Quick op. Twee vlug achter elkaar ge scoorde goals deden de rest. Ajax maakte het karwei snel af. Einduitslag: 0-7. Na vier goed gespeelde wedstrijden was de vijfde een grote teleurstelling. Er werd wel gewonnen 0-3 van KBV, maar de manier waarop leidde toch tot vraagtekens. Al vóór de wed strijd een soort stemming van 'dat doen wij wel even'. Na een zeer slechte eerste helft werd het na de thee wat beter, maar het niveau van de vorige wedstrijden haalden wij lang niet. Maar gauw vergeten en proberen je voor elke wedstrijd goed voor te bereiden, ongeacht de 'naam' van de tegenstander. C. Harms AJAX A-2-AFC A-1 We waren gewaarschuwd dat AFC een uitstekende ploeg had staan. Onze start was goed en we domineerden dan ook de gehele eerste helft. Na 20 minuten gaf Camil Cevat een zeer mooi lobje over de verdediging en Jacobs maakte er 1-0 van. 10 minuten hierna een prachtig afstandsschot van Camil 2-0. Na de rust een geheel ander beeld. In een enorme hagelbui maakte AFC 2-1. Het veld was nu verschrikkelijk moeilijk be speelbaar en we kwamen onder grote druk te staan. Patrick Wormhoudt - vervanger van Skoraton - ging zeer goed door op een moeijlijke bal, uit zijn pass scoorde Visser 3-1. Dit betekende de genadeklap voor AFC. Jeroen Jaring verving nog Rob te Slaa en deed dit niet onverdienstelijk. Twee zeer belangrijke punten waren binnen, uit een zwaar bevochten zege. De Germaan A 1 AJAX 2 Een sterk spelend AJAX scoorde reeds na 7 minuten. Uit een mooie voorzet van Richard Seatiel kopte Patrick Wormhoudt in 1-0. Jammer was het dat wij nog 3 enorme scoringskansen lieten liggen en daarmede de kans om de wedstrijd definitief te beslissen. Na de thee werd een voorzet van Camil Cevat wederom goed 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1981 | | pagina 13