Uittreksel Notulen van de jaarvergadering der ledenraad 225222 Leidseplein 20 Spui 28 Rembrandtsplein 12 Ook voor catering-service. Bel: 1. Opening Voorzitter Harmsen heet de aanwezigen hartelijk welkom waarbij hij excuses vraagt voor de te late aanvang van de vergadering. Een en ander is veroorzaakt door een belangrijke aangelegenheid waardoor bestuursoverleg direct noodzake lijk was. Bericht van verhindering is ontvangen van de leden Boerkoel, Keizer, Lambregts, Middendorp en Vischoonmaker, van ere voorzitter Van Praag en van ere-lid Vunderink. Zonder bericht van verhindering is ook de heer Caransa niet present. Aanwezig zijn 19 leden, zodat voldaan is aan de reglementaire bepaling dat een vergadering rechtsgeldig is wanneer ten minste 18 leden aanwezig zijn. Vervolgens begroet de voorzitter de ere-leden De Boer, Bruynesteyn, De Jongh en Volkers, alsmede zijn mede-be stuursleden van Eijden en Neefjes. De voorzitter vervolgt met de mededeling dat voor het seizoen 1981/1982 het aantal contractspelers aanzienlijk verminderd zal worden: dat zijns inziens de zwakke leiding van diverse scheidsrechters in de eerste competitiewedstrijden er de oor zaak van is dat er te hard gevoetbald wordt. De voorzitter zegt gelukkig te zijn dat de eerste wedstrijd voor de Europa-Cup tegen Tottenham Hotspur thuis wordt afge werkt. Tevens is hij blij met de vele positieve reactie's die zijn binnen gekomen naar aanleiding van de TV uitzending waarin de nieuwe 'gezinstribune' genoemd werd. Ook vak M van de Reynoldstribune is met een toegangsprijs van 12,50 bijzonder goed in trek. In samenwerking met CRM en BBI is de afrastering van het hoofdveld aangepast aan de blijkbaar huidige eisen. De voorzitter zwaait lof toe aan de terrein en onderhouds- commissie die vooral in de afgelopen periode veel werk heeft verzet. Vervolgens deelt hij mede dat het contract met de Dienst voor de Sport met betrekking tot het onderhoud van de velden is opgezegd per 1-1-1982. In verband met kostenbesparing zal dat onderhoud in eigen beheer worden genomen. Voorts zal in de zeer nabije toekomst de administratie ge automatiseerd worden. Positief vond de voorzitter de door stroming van onze jeugdspelers naar het eerste elftal. Hij vindt het onjuist dat als AZ' 67-spelers geen trek hebben in het Nederlands elftal, er zomaar 5 spelers van Ajax worden aangewezen, met als gevolg dat Ajax dan geen vriendschap pelijke wedstrijd kan spelen, hetgeen financieel nadelige ge volgen heeft. Voorts deelt de heer Harmsen mede dat er bij de thuiswed strijden in het seizoen 81/82 in overleg met de politie wederom gefouilleerd zal worden om zodoende te trachten het F-side probleem tot een goede oplossing te brengen. 2. Ingekomen stukken Er zijn twee brieven binnengekomen en wel van de heren J. van Praag en M. J. W. Middendorp, die beiden niet op de vergade ring aanwezig kunnen zijn. Als punt 3 van der Agenda zijn de Notulen van de vergadering van 14 mei 1981 aan de orde. Deze worden, na een enkele op- resp. aanmerking door de voorzitter vastgesteld. Punt 4 Jaarverslag van de secretaris over het verenigings jaar 1980/1981 Voorzitter Harmsen merkt op dat de secretaris wederom veel werk van zijn jaarrapport heeft gemaakt en spreekt zijn waar dering hierover uit. Hierna worden over verschillende punten vragen gesteld, correcties aangebracht e.d. waarna een ieder met lof voor het vele werk van de Ajax-scriba accoord gaat. Punt 5. Jaarverslag van de penningmeester over het boek jaar 1980/1981 (Je zou het zo langzamerhand ook de Millioenen-Nota kunnen noemen, Red.), brengt de vergadering in contact met de zo belangrijke cijfers aangaande onze financiële positie. En die is niet rooskleurig. In dit opzicht vraagt het van ons bestuur en in het bijzonder van penningmeester alle inspanning en overleg om, zoals dat weieens wordt uitgedrukt: de eindjes aan elkaar te kunnen vastknopen. Dat daarbij het woord: bezuinigen niet ontbreekt is duidelijk en wordt onder de aandacht gebracht van de GEHELE vereniging. En onze schatbewaarder, de heer Loe Bartels eindigt zijn rap port met: 'Het eerste jaar van mijn penningmeesterschap was niet gemakkelijk, maar ik hoop en verwacht dat AJAX in het seizoen 1981/1982 goede successen in sportief opzicht zal boeken, zodat ik u volgend jaar een vrolijker verslag kan uit brengen'. Rest mij nog mijn mede-bestuursleden, de leden van de Fi nanciële Commissie en de Administratieve staf te danken voor de samenwerking in het afgelopen jaar. Leve AJAX! Nadat de voorzitter op het verslag van de heer Bartels nog een toelichting heeft gegeven aangaande opbrengst van reclame borden, een drietal aanwezigen nog het woord heeft gevraagd, volgt als punt 6 van de Agenda het verslag van de Financiële Commissie. Dit wordt voorgelezen door de heer L. van Wijk. Na toelichting 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1981 | | pagina 10