De Ajax-Jeugd Juniores B 1 in Frankrijk Waarom verder lopen als de Brink uw bloemen kunt kopen Gooi na een snel genomen vrije trap tot 4-1 kon terugkomen. George Helenklaken was toen degene die de eindstand kop pend, via de rug van een Gooi-speler, op 5-1 bepaalde. De richting is gevonden, nu doorgaan. Ajax 5 zwom tussen de regenbuien door en speelde drie maal. Thuis tegen het gepromoveerde DIO 2 uit Haarlem kwam Ajax furiens uit de startblokken en scoorde via Manash Aharon na een kwartier 1-0. Hierna bleef Ajax sterker maar wist de ge creëerde kansen niet te benutten. Daaruit putte de tegenstan der moed en dat resulteerde diep in de tweede helft in een tegengoal, die zeker al eerder was gevallen, als onze doelman Henk Lakeman niet zo'n prima wedstrijd had gespeeld. Ook na de gelijkmaker hield hij op voortreffelijke wijze zijn doel schoon. In Heemskerk tegen ADO'20 2 kwam Ajax 5 al in de eerste minuut na een enorm misverstand op een 1-0 achterstand. Maar door energiek voetbal van Cees Boot en de snelheid van o.a. Chris Asbeek Brusse kwam Ajax via twee treffers van John van Meerlant op een 1-2 voorsprong. Dat bleek toch niet voldoende, want kort voor tijd scoorde ADO via een penalty de verdiende gelijkmaker (2-2). Tegen Volewijckers 2 moesten we onze eerste nederlaag slik ken. Onder bijzonder slechte weersomstandigheden en op een zeer glad veld konden wij het niet redden tegen een agres sieve groen-witte ploeg. Welliswaar kwamen we door Manash Aharon op 1-0, doch vlot daarop lag de gelijkmaker achter onze jonge doelman Dirk Veeninga, die op een goede wed strijd kan terugzien. Eddie Lefeber zorgde met een droge knal weer voor 2-1maar de Noord Amsterdammers antwoordden nog voor rust 2-2. Direct na de thee, een nog feller Vole wijckers en dat liep uit in een derde doelpunt 2-3. Rolf Groo- tenboer had nog voor één punt kunnen zorgen, doch zijn strafschop belandde helaas tegen de lat. Enige tijd geleden waren onze B 1 JUNIORES op tournooi in POMMERAYE (Frankrijk) een niet onbekende omgeving; er kon dan ook worden gesproken van de hernieuwde kennis making met onze Franse vrienden aldaar. De Heer H. K. van Teunenbroek maakte een uitgebreid verslag van deze trip doch aangezien een en ander alweer enige tijd geleden is, zoals in de aanhef dezes vermeld, zullen wij zijn epistel niet geheel hier herhalen, zoals met de heer Teunen broek afgesproken doch wel het laatste gedeelte van zijn schriftuur, daar waar de naam AJAX weer eens van zich doet spreken. De finale dag! De eerste wedstrijd ging tegen het favoriete FC Porto. Maar al na enkele minuten bleek dat Ajax gewoon beter was. Het werd een voortreffelijke wedstrijd met als hoogtepunt de goal van P. Wormhoudt. Een schitterende kopbal na een voorzet van J. Bussink bleek voldoende voor een plaats in de finale. De andere finalist werd, toch wel verrassend, Nantes, die de andere halve finale wedstrijd won van Bordeaux met 1-0. Voor die finale hadden onze jongens bij wijze van spreken geen oppepper nodig, want bij allemaal speelden maar één gedachte: revanche! De organisatie had geen betere finale kunnen bedenken dan deze. Een sportieve wedstrijd ook, met nu een arbiter die onder het toeziend oog van enkele duizen den toeschouwers deze wedstrijd uitstekend leidde. (In de eerste ontmoeting tégen Nantes had AJAX verloren door een bijzonder slechte arbitrage.) Naar gelang de wedstrijd vorderde werd dan toch wel duidelijk dat Ajax de beste ploeg was. Uitstekend voetbal (vooral op het middenveld) leverde ons enkele goede kansen op, maar er werd jammer genoeg niet gescoord. Nantes kreeg daarente gen weinig kans en die ze nog kregen werden vrij simpel teniet gedaan door H. Lakeman die zijn verdediging voor hem, met als uitblinker C. Cevat, bekwaam leidde, 0-0 dus. Strafschop pen moesten de beslissing brengen, die vielen uiteindelijk dan toch in het voordeel van de beste ploeg., Ajax! Dolle tonelen na afloop met een overgelukkige tramer D. de Groot die door zijn jongens dan ook spontaan gejonast werd in een grote plas water. Het was een prachtige beloning voor een jaar keihard werken door de trainer en zijn ploeg. Tijdens de prijsuitreiking werd C. Cevat uitgeroepen tot de beste verdediger van het tournooi, wat hem een beker opleverde. Proficiat Camiel het was dik verdiend, 's Avonds met de aanwezige ouders en supporters nog een leuk feestje gehad dat erg gezellig werd met een dansende en zingende heer Bijvank die dat de andere dag moest bekopen met maagklachten. Maar ja, je wint niet elke week een tournooi. Maar hij was natuurlijk ook dolblij dat na enkele jaren tournooi spelen in Frankrijk eindelijk eens een eerste plaats bereikt was. Het was voor hem ook een beloning na zoveel jaren uitstekend werk als Ajax-ambasadeur. Langs deze weg wil ik ook nog de meegekomen ouders en verwanten bedanken voor hun luidruchtige steun tijdens de wedstrijden, het deed de ploeg erg veel goed. De volgende dag werd om pis.min. 11 uur aan de terugreis begonnen, na een hartelijk afscheid van onze gastheren/da mes, waarbij vooral de uitgebreide wijze van afscheid nemen (van de dames) door de heer de Groot, veel tijd in beslag nam. Maar, ja, na 4 dagen dollen kun je niet zo maar weggaan. In Parijs nog een gezellig etentje, en toen de laatste rit naar huis. We hebben met elkaar 5 prachtige dagen gehad, waarbij voor al de discipline en homogeniteit van de ploeg een compliment waard is. Bedankt en hopelijk tot ziens. H. K. v. Teunenbroek 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1981 | | pagina 7