misschien niets aan doen, maar betreurt en veroordeelt het wel. Maar je mag toestanden van de grootste wanordelijkheid, ja zelfs van gevaar voor de mensen toch niet minimaliseren, zoals door een bestuurslid gedaan. Waar zijn we in hemels naam dan nog mee bezig. Bovendien is de uitlating daarom dom, omdat de UEFA hier weieens een bijzondere conclusie uit zou kunnen trekken. SPARTA-AJAX5-3we hadden een herhaling nodig om onze oren te geloven. De uitslag wees in ieder geval naar een falende verdediging. Zeker, iedereen tot Bondscoach Kees Rijvers toe was enthousiast over de wedstrijd. 'Wat kan voetbal toch mooi zijn als het zó gespeeld wordtMaar luisterende en kijkende naar de flitsen van de wedstrijd kon duidelijk worden geconstateerd dat de nederlaag verdiend was. Wim Kieft deed het natuurlijk goed met zijn hattrick; echter wel een 'off-day' voor de anderen, waarvan dan Tscheu nog de minste last scheen te hebben. Dat vooral voor de jongere garde in ons elftal twee toppers achter elkaar met slechts enkele dagen tussenruimte nog wat zwaar was, mag o.i. zeker het nodige begrip hebben. Op woensdag 7 Oktober j.l. werd een 'friendly game' gespeeld tegen de VANCOUVER WHITECAPS een team afkomstig uit Canada, met vele bekende namen van de Engelse grasmat. Nu, de belangstelling was, mede door de povere reclame, niet bijster groot; bovendien was het weer ook niet van dien aard om te zeggen: kom, laten we eens gezellig in de Meer gaan kijken, wat die 'WHITECAPS' er van terecht brengen. Nu, dat viel tegenAjax had er niet veel moeite mee, om met 4-0 te winnen (Lerby, Kieft 2x en Olsen). De gasten kregen nog een kans de eer te redden, toen hen een penalty werd toegekend. Maar Hans Ga!jé dook bekwaam in de goede hoek. De CLUBAVOND-COMMISSIE toonde aan het begin van het clubavonden-seizoen weer eens haar onvolprezen activiteiten door het beleggen van een z.g. kennismaking avond (met dame). Op uitgebreide schaal waren uitnodigingen verstuurd en de reactie hierop gaf alle reden tot tevredenheid. De commissieleden hebben aan 'nieuwelingen' een uiteenzet ting c.q. informatie gegeven, teneinde het doel van de club avond nader uiteen te zetten. Nu, als eerste reactie resp resultaat dachten we dat de Com missie niet voor niets heeft gewerkt, al moet natuurlijk niet verwacht worden dat Karei van Mourik binnenkort het bordje 'VOLop kan hangen. De avond zelf werd gekenmerkt door een prima sfeer, waartoe de uitstekende muziek van het LION-COMBO niet weinig bij droeg, alsook de voortreffelijk verzorgde drankjes, koffie, hap jes etc. En de tombola natuurlijk. Met betrekking hiertoe dient zeker dank gebracht te worden aan allen die daartoe het hunne bijdroegen. Zij nog vermeld dat van de zijde van het bestuur aanwezig was, de Heer A. J. van Eijden alsmede secretaris Jan Westrik (is vaste bezoeker overigens). De heer E. Vermeer, Lootstraat 11", 1053 NT Amsterdam, tel. 020-834741 schrijft o.a. 'Ik ben nog steeds doende, althans van de betaalde periode, alle Ajax-opstellingen te verzamelen. Ik mis ze nog van een wedstrijd of tien. Wie kan mij daar aan helpen. Het gaat om de periode 1954-1969. Heeft iemand over dit tijdvak b.v. plakboeken bijgehouden of-beter nog - weke lijks de opstelling genoteerd? Indien men hierover contact met mij wil opnemen, zou ik dat bijzonder op prijs stellen en dank ik daar bij voorbaat voor'. De ALGEMENE LEDENVERGADERING 1981 mocht zich in een goede belangstelling verheugen. De gebruikelijke cere- 4

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1981 | | pagina 4