We kwamen in een periode van spanning. Lerby scoorde tegen en daarna zijn er nog legio kansen geweest voor een tweede-, ja misschien zelfs wel voor een derde Ajax-doelpunt. Een schitterend door Gerald ingeschoten bal (korte hoek) werd door doelman Clemence in een reflex gekeerd terwijl de paal de Engelsen ook een keer redde en daarnaast, vooral door het duo Olsen, Vanenburg er keer op keer verwarring in de Totten- ham defensie ontstond. Helaas nóg twee - om zo te zeggen - 'geheide kansen' werden niet benut en toen was het afgelo pen. Zouden we op 29 September a.s. in Londen er iets beter van weten te maken? Weinigen met hoop slechts een won der Dient nog gememoreerd te worden de uiterst matige arbitrage. Zo werd b.v. de eerste Engelse goal gemaakt uit een duidelijk buitenspel positie (van tenminste drie meter), en werd ons verder een strafschop onthouden. Maarzoals gezegd: weder zijds waren de ploegen de dupe en dat hield zowaar de schaal nog wat in evenwicht. Maar het was zeker niet Europees top voetbal waardig. Goed, gewoon doorgaan maar weer: de competitiewedstrijd FC Den Haag-Ajax op het programma van zaterdag 19 Sep tember. Meestal niet zo eenvoudig daar in het Zuiderpark. Maar Ajax had er dit keer minder moeite mee. Voor maar liefst 18.000 bezoekers. Zonder Jansen, Rijkaard, Ophof behaalden Lerby c.s. een goede 1-3 overwinning (Kieft, Hamberg en Olsen) waarbij voor het publiek veel van Ajax te genieten viel. De FC Groningen - in de 'middenmoot' - was aanvankelijk duidelijk van plan het veel gevolgde stramien te gebruiken: met-man-en-macht verdedigen en dan maar hopen op de mo gelijkheid van een 'counter'. In de eerste tien minuten deed zich zo'n situatie voor, de voorzet werd door Piet Schrijvers onderschept, waarbij onze doelman zich aan één der knieën blesseerde. Hij werd door Hans Gal jé goed vervangen. Nu, om kort te gaan, de Groningers - geen slechte ploeg overigens - moesten de stad van de Martini-toren met een 6-1 nederlaag weer opzoeken. Voor de statistiek memoreren. wfj hier niet alleen dat Kieft en Ling elk tweemaal scoorden, Ge- raid en Keje (strafschop) elk éénmaal, maar ook dat Keje zijn '11-meter' een tweede keer miste (gestopt, slecht genomen) welk falen door Piet Hamberg werd herhaald (schoot naast) Van beiden: slordig ongeconcentreerd AJAX-TOTTENHAM HOTSPUR het viel niet mee tegen de geroutineerde Engelse verdediging Dat alles op zaterdagavond 26 September 1981. 's Maandags vloog de Selectie naar Londen voorde return tegen Tottenham Hotspur, te spelen - op verzoek van de Londenaren - op dinsdag. Wat nog te zeggen van de 3-0 nederlaag Op zich verdiend, maar qua cijfers wat geflatteerd. We zijn met ons team-in-opbouw zeker wel op de goede weg naar het hoogge- klasseerde Europese Voetbal, maar het moet allemaal nog groeien. Afmetend naar ons 'spel' zitten - we-er-aan-te-ko- men, - aldus de conclusie hier en daar in de Pers, maar tegen deze doorgewinterde echte profsneen, nóg niet! Behoefden wij ons, gezien onze spelkwaliteiten, dus niet te schamen, zéker was dat niet het geval in vergelijking met het optreden van de andere Nederlandse Clubs in diverse Cup duels. Wat her-en-der aan technisch kunnen werd vertoond, was maar zéér pover. En mentaal Kijk, we hebben hier te maken met Europees topvoetbal. Dan valt dat optreden van zo'n Utrechtse horde toch nog weer anders dan in de gewone competitie. Je kunt er als bestuur AJAX-TOTTENHAM HOTSPUR er is door de Engelsen gescoord 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1981 | | pagina 2