Kroniek ajax-nieuws Door allerlei onvoorziene omstandigheden is er helaas enige vertraging ontstaan in onze berichtgeving - via het 'Ajax- nieuws' - in het algemeen en wat betreft de daden van onze A. Selectie in het bijzonder. Wij zullen, wat de oorzaak betreft, daar niet verder over uit wijden en maar meteen overgaan tot de orde van de dag en in het kort de achterstallige situatie trachten in te lopen. De eerste wedstrijd, competitie 1981-1982 was tegen Willen II in Tilburg, waar meteen al een pittige zege werd behaald (1-7) waarbij Keje (3x) Tscheu, Wim Kieft, Gerald en Sören er een mooie start ten aanzien van het doelgemiddelde van maakten. Ajax-Feyenoord, als tweede wedstrijd. Waar is de tijd geble ven dat de Rotterdammmers ons met oogstrelend technisch spel tegemoet traden Helaas. De ploeg uit de Maasstad- Kuip moest het hebben van agressief optreden, waarbij ver schillende van hun spelers het toelaatbare ver te buiten gin gen. 'Feyenoord bij Ajax grof naar 1-1' lazen wij en tevens .de laakbare manier waarop voor de Rotterdammers het resultaat in Amsterdam tot stand kwam Over de arbitrage zullen we maar zwijgen. Slechts de uitlating van een oud-scheidsrechter: 'als dat klasse moet heten, waar gaan we dan in hemelsnaam heen Uitslag 1-1, waarbij de '1' van ons op rekening van Wim Kieft kwam. AJAX-PEC ZWOLLE bood de 8000 toeschouwers als kijkspel de nodige voldoening; er vielen 6 goals, waarvan 5 voor Ajax (Rijkaard, Schoenaker, Vanenburg, Lerby en 'newcomer' Ol son; Johnny Holshuysen (door Ajax uitgeleend aan PEC) red de de Zwolse eer. Als een soort 'tip' (zie hierboven Ajax-Feyenoord) dat 'door tegen Ajax flink te 'schoppenje ze er wel onder krijgt', pakte in Enschede de FC Twente de zaken aldus aan. Probeerde de jonge Ajax-ploeg qua voetbal de 18.000 toeschouwers te laten zien, hoe mooi dit spel wel kan zijn, deze pogingen werden - met recht - de grond in geboord. Onder leiding van de heer Keizer; met alweer zwakke arbitrage. Dit alles gebeurde op woensdagavond 26 Augustus. We verlo ren met 2-1 waarbij vermeldt dat Olsen de maker van het Ajax-doelpunt was. Bijna 10.000 bezoekers zagen zondags daarop Ajax met inder daad grote cijfers winnen van DE GRAAFSCHAP. En we schrij ven deze naam met hoofdletters, omdat we hier te maken hadden met een tegenstander, die nu eens niet met 10 man voor 'de pot' ging hangen om de in het verschiet liggende nederlaag zo klein mogelijk te houden, doch naar beste kun nen blééf voetballen en dit ondanks het alsmaar groeiende aantal Ajax-doelpunten. Het werden er negen, geproduceerd door Gerald Vanenburg (2) Keje Molenaar, Dick Schoenaker, Tscheu la Ling, Wim Kieft, Edo Ophof, Johnny Silooy en Jes- per Olson. En met genoegen kon geconstateerd worden hoe zeer het publiek had genoten. Een wezenlijke propaganda voor de voetbalsport. Intussen vond de loting plaats voor de twééde ronde van de KNVB-Beker; u weet, dan pas nemen ook de clubs uit de Eredivisie deel. We lootten tegen de amateur-club DHC uit Delft, die zich plaatste door een overwinning - in de eerste ronde - op de Eerstedivisie club Fortuna Sittardia. De wed strijd wordt gespeeld in het week-end 31-10-1-11 a.s. Met MVV uit - gewoonlijk een lastige partij - kwam lanzamer- hand het eerste treffen tegen Tottenham Hotspur de aandacht vragen voor de eerste ronde om Europa Cup 1. Wel, Maastricht overleefden we met een 0-2 zege (Piet Ham berg en Jesper Olsen) in een partij van zeer geringe kwaliteit. Spijtig voor de toch maar even 10.000 aanwezige bezoekers! Hierna ging aller aandacht uit naar de wedstrijd tegen de Engelsen. Ach, we weten het allemaal al, een 1-3 nederlaag in het met ca. 30.000 betalende toeschouwers gevulde Olym pisch Stadion. Een nederlaag die we ons in de eerste helft op de hals haalden tegen een toen zeker een klasse (zo niet twee) beter spelend Tottenham. Wij demonstreerden stilstaand voet bal inplaats van levendig, storend spel, er werden fouten ge maakt in de verdediging, die genadeloos werden afgestraft, kortom het zat bij de pauze al goed mis. Na de hervatting een ander beeld. Nog scoorden de bezoekers een derde doelpunt, maar er zat meer vaart in de Ajax-ploeg waarin Gerald Vanenburg nu Edo Ophof verving, Eerder, al in het prille begin van de partij had Wim Jansen het veld met een spierblessure moeten verlaten (natuurlijk een tegenvaller; de organisator was weg) maar invaller Piet Wijnberg haalde ruim voldoende. Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" Maandblad Seizoen 1981/1982 - september/oktober 1981 - Nrs. 1/2 ff Abonnement (voor niet-leden) 25,per jaar ff Postrekening 123977 en 4512800 Redactie ff A. Harmsen, M. Middendorp, M. J. W. Middendorp II Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401, Amsterdam-Oost ff SS SS Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 Layout en druk 'Grafica'b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. K°P'J voor het volgende nummer moet uiterlijk 12 november a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1981 | | pagina 1