BEIKR BIESHAAR BELKR BIESHAAR Carrosseriefabriek, Constructiewerkplaats, Automobiel spuit en moffelinrichting Ham, Peter Hendriks, Rien van 't Hoff, Herre Kok, André Kraan, Gerrie Mossing Holstein, Kees de Roos, Reggie smith, Ed Staller, Cas Tromp, Herman Vegter, Ad Visser en Leo van Wijk. En aan de kant dan oud-bestuursleden als Jan Neefjes, Ab Hordijk en ondergetekende. Van Ajax' zijde waren dus o.a. aanwezig één erelid (Kraan), één huidig bestuurslid (Neefjes), 50-jarig lid (Bremer), één 40-jarig lid (Hordijk) en twee drs. (Kok en Van Wijk). Waar ik het meest verwonderd over was heb ik nu, zoveel dagen na het gebeuren, nog niet voor mezelf uitgemaakt: over de geringe verandering, die de ex-spelers hebben ondergaan of over het jeugdige en charmante, dat de echgenotes van de spelers nog steeds uitstraalden! Ik ben er echt vele ogenblik ken stomverbaasd over geweest. Er is hiervoor maar één ver klaring: honkbal én Ajax - of in andere volgorde Ajax én honk bal - heeft hen allen zo jong gehouden! Het enthousiasme van allen peilend overheerste bij mij de gedachte hoe het te betreuren is geweest, dat de kerngezonde honkbalafdeling van Ajax van weleer door de totaa! gewijzigde omstandigheden in de voetbalwereld geen levensvatbaarheid meer had. Kan er in deze jaren in het algemeen van echte clubliefde en clubtrouw helaas vrijwel niet meer gesproken worden, bij déze (ex)Ajacieden waren en zijn nog beide eigen schappen volop aanwezig. De ex-bestuursleden van de honk balafdeling kunnen er in alle (on)bescheidenheid voldaan over zijn, dat zij hier indertijd hun steentje toe hebben bijgedragen. O ja, ondanks het slechte weer en het met plassen doordrenkte gravel werd er gehonkbald en hoe! Herre Kok (50 jaar) pitchte als vanouds, Dick van den Berg catchte en gooide met een streep aan, alsof hij dit nog elke dag deed, Gerrie Mossing Holstein was 'iets' minder snel dan vroeger, maar even praat lustig, Theo van Ham stond op het eerste honk alsof hij hier nooit was weggeweest en zo kan ik nog wel een hele tijd doorgaan. Rien van 't Hoff bijv. bewees hoe een coach letterlijk wél zijn haren, maar niet zijn streken kwijt raakt, Leo van Wijk (met zijn 35 jaar eigenlijk te jong voor dit gezelschap, maar toch onmisbaar) greep ballen, die een international hem niet verbeterd zou hebben, Eddie Staller danste nog even gracieus tussen de honken en André Kraan was natuurlijk als korte stop zo 'save als de Nederlandse Bank'. Enz., enz. Ajax kwam furieus uit de startblokken, want reeds na de eerste innings leidde Ajax met niet minder dan 9-0. Het was vooral aan de beste honkballer, die Ajax ooit in ongeveer een halve eeuw heeft gehad - Herre Kok dus - te danken, dat deze stand tot het einde werd gehandhaafd. Stoïcijns, als hij altijd voor buitenstaanders is geweest, hield hij de no run-zege vast in Ajax' handen. De verlenging van de wedstrijd speelde zich uiteraard na af loop in het clubhuis van AFC af en voor Ajax-ingewijden hoef ik niet te vertellen hoe gezellig dat samenzijn aldaar was. Dat er nostalgische herinneringen werden opgehaald is zonder meer duidelijk. Eén gedachte overheerste bij allen: dit moeten we wéér doen en dat is iets, hetgeen ik van harte onderschrijf. Met leedwezen geven wij hierdoor kennis van het overlijden van de heer TOM VAN DONKELAAR op de leeftijd van 48 jaar. Tom van Donkelaar werd op 20 December 1949 lid van Ajax en heeft zich ten opzichte van zijn club o.a. verdienstelijk ge maakt door zijn activiteiten voor de Jeugd-Commissie. Hij ruste in Vrede. Uit de lang geleden gespeelde honkbal-wedstrijd: AJAX-STORKS de eerste home-run van Hendriks. De gebruikelijke ontvangst na zo n prestatie Wanneer er dan nog een fotograaf ten tonele verschijnt, kan deze met veel plezier al die oude, maar toch jeugdige verschij ningen voor het nageslacht vastleggen. Martin Bremer (Aan de nostalgische herinneringen voegen wij er gaarne foto grafisch nog twee bij, Red.) RIJKSSTRAATWEG 202-204 1115 AV DUIVENDRECHT TELEFOON 020-991625-992420 Met Ajax-diploma 10°/o kortina 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1981 | | pagina 13