zoen dan dacht ik dat, als wij de eerste periode ook zo ge speeld zouden hebben, wij Kampioen geworden zouden zijn; we hadden in die tweede helft minder verliespunten dan AZ'67. Ik vind het dan maar een knappe prestatie om desondanks toch te reiken naar de tweede plaats achter AZ'67, zij het met grote achterstand. Desondanks, waarmede ik er op wil wijzen dat wij nog nimmer in de 34 wedstrijden in dezelfde opstelling konden spelen, niet éénmaal het elftal binnen de krijtlijnen konden brengen dat wij ons bij de aanvang van de competitie hadden voorgesteld. Ik wil dank brengen aan ALLEN die ondanks alle pech tot het fraaie resultaat hebben bijgedragen. Natuurlijk ging je daarbij toch nog wel eens door de bodem. Zoals bv. tegen FC Twente in Enschede. Maar het is ook zo dat dat soort clubs zich dan tegen Ajax zo verschrikkelijk moet uitsloven dat niet alleen de volgende wedstrijd, waar het op aankomt, maar ook die daarna verloren wordt en men daardoor toch geen Europees Voetbal speelt. Het mag als algemeen bekend worden verondersteld dat wij voor de aphttiende keer deelnemen aan de Europese Cup wedstrijden en ditmaal in de competitie om Europa Cup 2. Voorzover mij bekend hebben wij daar nog maar éénmaal mee te maken gehad en wel in 1961 (november) toen wij aantraden tegen het Hongaarse Ujpesti Dosza dat ons na 2-1 voor Ajax in Amsterdam in Budapest met 3-1 uitschakelde. Ik ben zeer benieuwd en ik neem aan u met mij met wat voor soort tegenstanders wij op dit voor Ajax dus niet zo bekende terrein, te maken krijgen. Zullen er interessante namen bij zijn? Wat we daaromtrent in de achter ons liggende maanden bij Feyenoord hebben gezien, hield niet over. Maar het is ook een kwestie van gelukkig loten. Nog even iets over de finale om de KNVB-Beker tegen AZ'67. Een wedstrijd die wij na de gelijkmaker (1-1) naar onze hand hadden kunnen zetten, als we de kansen die er kwamen maar benut hadden. Maar ja, dat is zo langzamerhand een bekend verhaal: we hebben zóveel kansen nodig om doelpunten te maken en hoeveel die kansen dan wel zijn kunt u concluderen uit de vermelding dat we dit seizoen 88 goals scoorden! Het volgende seizoen móet daar wat aan gedaan worden, móeten wij alerter zijn op onze doelpunten, omdat daarmede de wed strijd gemakkelijker in de hand komt en niet tot het onheilzame krachtvoetbal behoeft te worden overgegaan. Als je bijvoor beeld ziet hoe AZ'67 afstand neemt van zijn tegenstander door juist die kansen wel althans veel beter te benutten, dan zal daar bij ons heel scherp aan moeten worden gewerkt. Wij zijn alsnog met Sören Lerby tot overeenstemming kunnen komen; een drie-jarig contract met de clausule dat na twee jaar beide partijen kenbaar kunnen maken of ze nog een jaar willen doorgaan dan wel stoppen. Wij zijn er erg verheugd mee. Ik hoop dat Sören in de komende jaren net zo goed voetbalt als hij in deafgelopen periode heeft gedaan en dat hij verder in Amsterdam een gelukkige tijd zal hebben. Frank Arnesen gaat ons definitief verlaten, gaat naar Valencia. Na de wedstrijd tegen FC Utrecht was zijn Ajax-tijd voorbij en mede door de supporters van 'De Ajacied' kreeg zijn afscheid nog een leuk tintje, als we daarbij het geweld van de 'Sides' tegen elkaar maar willen vergeten. Het was weereen schande! Aan Frank hebben we een geweldige speler gehad, een enor me sportman, een goed captain. Ik spreek de wens uit namens het Ajax-bestuur dat hij in Spanje net zoveel succes zal hebben als dat hij in Nederland heeft gehad en zijn bekwame spel zich nog verder zal ontwikkelen. 6 Ook Henning Jensen zullen wij niet meer zien. Hij is betrokken bij een groot bedrijf op het gebied van sportartikelen. Henning heeft er lang over nagedacht en uiteindelijk besloten terug te gaan naar Denemarken om samen met zijn compag non de zaak verder uit te breiden en te consolideren, iets waarvoor wij alleen maar respect kunnen hebben. Ook jegens hem spreek ik uit dat het hem goed zal gaan in zijn verdere leven. Verder nemen wij afscheid van Martin van Geel, diezijn verde re voetbalgeluk gaat beproeven bij Roda JC. Martin heeft bij ons een ongelukkig seizoen achter de rug. In de zesde of zevende wedstrijd een knie-blessure, gevolg: meniscus operatie. Daarna een langdurige verwonding aan zijn enkel. Eigenlijk is het er daardoor bij hem nooit goed uitgekomen, was de gelegenheid daartoe er niet. Ook Martin veel succes toegewenst in zijn nieuwe club. Wim Meutstege hebben wij een vrije transfer gegeven. Deze jongen is zó pechvol geweest het afgelopen jaar, dat wij hem alle medewerking en steun willen geven bij het bepalen van zijn verdere sportieve toekomst. Ik wens u tenslotte vanaf deze plaats een heel fijne vakantie. Zónder voetbalen dat zal voor velen erg moeilijk zijn. Wij zien elkaar voor het eerst weer, denk ik, bij het toernooi: 'AMSTERDAM 706' dat gehouden wordt op vrijdag 7 augustus en zondag 9 augustus. De competitie begint dan al een week daarna, vroeg, zulks in verband met het Wereldkampioenschap in Spanje. Hierdoor zijn ook onze buitenlandse reizen een beetje in het gedrang gekomen maar in de maand juli zullen we toch de nodige toernooien buiten onze grenzen moeten afwerken. Nogmaals, voor u allen veel genoegen, behouden terugkeer en tot ziens! A. Harmsen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1981 | | pagina 6