Onze nieuwe trainer KURT LINDER en voorzitter TON HARMSEN bij de ondertekening van het contract(Foto Dagblad De Telegraaf) drie maanden; iets wat eigenlijk helemaal in het beeld van het Ajax-bestuur past als dat er aan denkt dat toch tussen vandaag en over twee jaar Aad de Mos zijn entree zal maken als hoofd trainer bij Ajax. Aan de komst van Kurt Under zit vanzelfsprekend een pro bleem vast, een probleem dat wij hebben zien aankomen, wat ook de betreffende persoon, Bobby Haarms heeft zien aan komen nl. het tijdelijk opschorten van diens werkzaamheden als hulptrainer. Het is de bedoeling, zoals eerder gezegd, dat wij voor de toekomst Aad de Mos als hoofd-trainer willen hebben. Dan zal deze samen met Kurt Under op de bank moeten zitten, allerlei zaken moeten bespreken, overleggen, niet in de zin van hulptrainer, maar als praktisch gelijk waardige. Bobby Haarms heeft dat zien aankomen, heeft met onze penningmeester veertien dagen drie weken vóór dat Under kwam en ook vóór dat er van deze nog maar sprake was (ik herinner aan onze gesprekken met andere trainers) een onder houd gehad en daarbij gezegd dat hij (Bobby Haarms) op eigen verzoek weg wilde, omdat hij het niet zag zitten terug gezet te worden. Nu, ik dacht dat u intussen wel weet hoe alles gelopen is toen wij onze overeenkomst met Kurt Under bekend maakten; Bobby Haarms is weggegaan en tot nu toe niet teruggekomen. Er hebben inmiddels met hem wel gesprekken plaatsgevon den, eerst met onze penningmeester alléén, toen met penning meester en voorzitter. Wij hebben hem daarbij het voorstel gedaan: ga je A-diploma halen in de tijd dat je niet als hulp trainer kunt functioneren. Het voordeel voor hém is bovendien dat hij dan ook veel onafhankelijker van Ajax is; met een A-diploma kan hij overal terecht. Wij hebben uitvoerig met hem gesproken om te trachten alsnog voor beide partijen een goede oplossing te vinden. Ik mag daarbij ten overvloede opmerken dat er nimmer sprake was van een ontslag, en onze gedachten er naar uitgingen dat t.z.t. Bobby als assisten- trainer dus weer op zijn oude post van Aad de Mos zou kunnen optreden. Naar aanleiding van de stand van zaken tot nu toe moet ik er toch wel op wijzen dat het niet verstandig is dat Bobby wegge bleven is en nóg wegblijft. Daarmede laat hij Aad de Mos in de steek, daarmede laat hij zijn zo geroemde spelers in de steek en wordt het op zo 'n manier ook steeds moeilijker om terug te komen. Wij hebben hem daarop gewezen. Wij hebben Bobby tevens gezegd dat hij altijd welkom is bij Ajax, welkom in de spelers-home welkom in de bestuurskamer en eigenlijk kun nen wij aan deze zaak verder niets meer doen. Er was ook nog een lid van de Ledenraad, die zich uitermate heeft ingespannen opdat wij tot een oplossing zouden komen. En als het aan het Ajax-bestuur ligt komt die oplossing er natuurlijk ook! Als wij terugzien naar de tweede helft van het afgelopen sei- 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1981 | | pagina 5