PRESIDENTIEEL thuis verkeek op NEC (0-1) kwamen we op de tweede plaats achter AZ'67. Als laatste wedstrijd volgende week FC Utrecht in de Meer. Of we die tweede plaats daarna nog in ons bezit hebben Helaas ontvielen ons in de afgelopen maanden een viertal bekenden: Franz Kubin, Jan Stam, Jan Sweering alsmede donateur Frans Hazendonk. In 'In Memoriam' worden zij herdacht. Voor de leden van de Ledenraad herinneren wij nogeens aan de datum van de Jaarvergadering: 27 augustus; de Algemene Ledenvergadering is vastgesteld op 10 september a.s. Noteert u dit alvast! AJAX heeft zich sinds zeer lange tijd weer eens gepresenteerd meteen 'Veteranen'-elftal, dat deelnam aan een toernooi bij DWS. En met de eerste prijs ging strijken! O zo!De oudjes deden het dus nog best! Aan de oproep in ons vorige clubblad om oude foto's, hebben meerderen gevolg gegeven, waarvoor alsnog hartelijk dank. Niettemin blijft ons verzoek voor verdere toezending alsnog van kracht. Heeft b.v. iemand nog een foto van wijlen voorzitter Egeman beschikbaar? In het 'AJAX-NIEUWS' van januari jl. komt een bijdrage voor van een zekere heer EVERT VERMEER. Helaas zijn we diens adres kwijtgeraakt. Volgens onze administratie komt hij daar niet voor, maar aangezien het aannemelijk is dat hij ons club blad op een of andere wijze wel leest, verzoeken wij de heer VERMEER langs deze weg, zich met ons in verbinding te stellen. Dan kunnen wij tenslotte hier nog vaststellen dat onze A- selectie in de eindrangschikking van de competitie 1980-1981 inderdaad op de tweede plaats is geëindigd. Met het kleinst mogelijk verschil nl. 1-0 (penalty door Arnesen benut, zijn laatste doelpunt voor Ajax) werden we tegen de FC Utrecht winnaar. In een nare wedstrijd eigenlijk, zowel óp het veld als daarbuiten. De plannen van 'De Ajacied' alsmede 'LE COQ SPORTIF' e.a. om aan het afscheid van Frank een aardig tintje te geven, konden nauwelijks of niet worden verwezenlijkt door rommelige toestanden e.d. Jammer. Naast de woorden van de voorzitter in zijn 'Presidentieel' willen wij, ons daarbij de tolk wetend van velen, Frank en zijn gezin het allerbeste toewensen in hun nieuwe omgeving. Veel geluk, veel succes! Nu, dat moet dan zo ongeveer het einde zijn van de Kroniek. Wij zijn met het verschijnen van dit clubblad inderdaad wat aan de late kant door allerlei omstandigheden buiten onze wil. Maar goed, we gaan sluiten en danken onze medewerkers voor hun onverflauwde ijver en wensen u allemaal een bij zonder prettige vakantie toe, wees voorzichtig zodat straks in augustus a.s. wij elkaar weer in goede welstand terug zullen zien. Mart. J. W. Middendorp In mijn vorig 'Presidentieel' beloofde ik u, nader terug te komen op de aangelegenheid: trainer. Welnu, bij deze. Uit de pers hebt u destijds kunnen vernemen, hoe wij met Ivic zijn gevaren, hoe wij door de Stichting Arbeidszaken toch zijn gedwarsboomd, omdat de heren in plaats van één zitting er twee nodig hadden, waardoor de datum van het vóórcontract met Ivic werd overschreden. Dit neemt niet weg dat wij toch wel erg teleurgesteld zijn in de man Ivic, omdat wij vinden dat de goede betrekkingen, die hij met AJAX heeft, niet gesteld kunnen worden tegenover een tijdsoverschrijding van twee of drie dagen. Aan de andere kant is het zo: contract is contract en we hadden ons er maar bij neer te leggen. Wij hebben verder gesprekken gehad met Happel, met Michels en ik heb daarbij steeds gezegd: wij willen kiezen tussen Happel, Michels, Ivic, Boskov, óf een West-Duitse trainer, ledereen heeft gegist naar die West-Duitse trainer, waar schijnlijk de zaak op dit punt niet erg serieus genomen, maar ik kan u zeggen dat KURT LINDER want die was die West- Duitse trainer al drie maanden op ons verlanglijstje stond. Wij hebben ook nog een telefoongesprek met Boskov gehad en wie van u regelmatig het 'Algemeen Dagblad' leest, heeft toen daaruit kunnen vernemen hoe graag Boskov naar Ajax zou zijn gekomen. Om echter opnieuw problemen met de Stichting Abeidszaken, met het Ministerie van Sociale zaken te voorkomen, is onze keus uiteindelijk gevallen op een E.E.G.- man, waardoor wij in ieder geval geen moeilijkheden kregen aangaande een vergunning tot tewerkstelling. Kurt Under heeft in het verleden enige jaren bij Xerxes gewerkt, heeft daar een Coen Moulijn, een Willem van Hane- gem, een Eddy Treytel en meerdere goede spelers van toen bij Xerxes opgeleid en naar de top gebracht. Hij was ook nog vier jaar bij PSV, verliet daarna ons land naar Olympique Marseille, vervolgens Young Boys, Bern om hierna met de clubtraining te stoppen en in Bern een Instituut voor Fysio therapie te openen. Hij bleef alleen part time trainer van Jong-Zwitserland. Het heeft in verband hiermede ons nog wel de nodige moeite gekost hem over te halen voor één jaar- maximaal twee naar Nederland te komen, om onze Aad de Mos te begeleiden en waar nodig te helpen bij de organisatie wat betreft de technische leiding. Het aantrekkelijke van Linder is, dat hij zonder verlanglijstje komt in die zin, dat hij niet loopt te zwaaien met namen van spelers die persé gekocht moeten worden. Hij weet wat hij wil, is het met het Bestuur eens dat de Jeugd versnelt moet door stromen, is ook erg zuinig op die Jeugd en zal deze dan ook niet continue inzetten. Maar ik denk, hoop althans, dat dat het komende seizoen ook niet behoeft; het zal toch eindelijk wel weer eens zo zijn dat een Keje Molenaar, Edo Ophof, Peter Boeve, Dick Schoenaker e.a. regelmatig kunnen spelen, waar door de jongeren in een wat rustiger tempo tot ontwikkeling kunnen komen. Het aantrekkelijke van Linder is óók, dat hijzelf geen langer contract wilde dan één jaar met daarna optie-termijnen van 4

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1981 | | pagina 4