AJAX-FEYENOORD (4-1). Tscheu la Ling opent de score sloegen eerder in de return -PSV met 2-1. Dit verloop houdt reeds nu in, dat Ajax volgend seizoen zal uitkomen in de Europa Cup voor Bekerhouders (E.C.2), aangezien AZ'67 reeds als Landskampioen uitkomt voor de Europa Cup 1. FC Twente Ajax' enige nog moeilijke uitwedstrijd zeer gebrand op een overwinning op Ajax, teneinde nog mee te kunnen 'knokken' voor deelname aan de UEFA-Competitie 1981/82 trok inderdaad vel van leer. Vaak té fel. Rust 0-0. Na de thee gooide de thuisclub er nóg een schepje bovenop, en aangezien bij ons schijnbaar iedereen gaarne de volgende zondag tegen Feyenoord aanwezig wilde zijn, werd er van Ajax-zijde weinig risico genomen. Inclusief een benutte penalty, verloren we met 3-0. Ajax-Feyenoord, toch altijd nog een partij met een aparte naam, in wat voor vorm beide ploegen dan ook mogen steken. Een wedstrijd met een blijvend speciaal karakter. Helaas vóór de aanvang ontsierd door een ergelijk optreden van agres sieve lieden, en als het dan zo erg moet worden dat de politie zich genoodzaakt ziet het pistool te trekken, om fanatieke vechtersbazen op een afstand te houden, ja dan rijst inderdaad de vraag: wanneer valt de eerste dode! Ook 'binnen' het Stadion, met name op het veld, was het aanvankelijk weer een getrijtermet vuurwerk. Lof voor de daad van Feyenoorder Wijnsteker, om zijn Rotterdamse aanhang tot kalmte te manen. Het gebaar van scheidsrechter Keizer werd begrepen; de 'ref' stond op het middenveld in een af wachtende houding van: als jullie klaar zijn, gaan we be ginnen. Het was nóg niet helemaal rustig, doch laten we zeggen: voor de spelers en speciaal de doelverdedigers 'leefbaar'. Op de tribunes zo'n 24000 betalende bezoekers/!), en een ruimschoots verdiende 4-1 zege. Wel, al wat Ajax was 'glom' na de wedstrijd. Beide ploegen hadden nogal wat invallers waarbij die aan Ajax-zijde kwalitatief zoveel beter bleken te zijn dat, in het totale beeld gesproken, gezegd kan worden dat de Rotterdammers volkomen werden overspeeld. Fraaie goals van Tscheu la Ling, Arnesen en Kieft brachten veel desillusie bij de gasten, waardoor waarschijnlijk het eindsignaal als een verlossing voor hen kwam. Had Ajax de kans op woensdag 27 mei jl. in de finale tegen AZ'67 voor de achtste maal de KNVB-Beker in zijn prijzenkast te mogen plaatsen, de Alkmaarders zouden minstens zo graag nu eens 'the double' willen winnen. En dat laatste gebeurde en wel, onder het toeziend oog van zo'n 36.000 toeschou wers. Vooral in de eerste helft waren de Ajax tegenstanders veel aktiever, toonden veel meer inzet, lieten duidelijk blijken ook echt om de eer te willen 'knokken'. Resultaat bij de rust: 1-0 voor AZ. Na de hervatting een heel ander Ajax. Storen, meer vaart in zijn spel brengend en toen Gerald Vanenburg al spoedig doelman Treytel uiterst fraai passeerde, zat er nog van alles in. AZ'67, aanvankelijk aangeslagen (waarvan onze jongens niet profi teerden), hervond zichzelf en produceerde nog twee goals, zodat na afloop Prins Claus de Beker aan Jan Peters kon overhandigen. Volkomen verdiend door Ajax verloren. Het zat er gewoon niet in, in het bijzonder in de eerste helft niet. AZ'67Proficiat! De laatste uitwedstrijd voor de competitie bracht Arnesen c.s. naar Tilburg, tegen Willem II. Aanvankelijk met 1-0 achter, behaalde Ajax toch een 3-1 overwinning, door goals van Wim Kieft, Piet Hamberg en Frank Arnesen. En waar Utrecht zich De wereldberoemde PELE in ons land, kwam ook bij AJAX kijken(Foto Dagblad De Telegraaf) AJAX-AZ'67; finale KNVB-Beker. Door de Alkmaarders met 3-1 gewonnen. Gerald, die de Ajax-goal voor zijn rekening nam 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1981 | | pagina 3