TOERNOOI VOOR D-PUPILLEN IN LIER (BELGIË) Het AJAX-PUPILLENTOERNOO11981 om de HANS KOK-WISSELBEKER Vrijdags om 12.30 vertrokken we richting De Lier, 10 km voor bij Antwerpen. In Rotterdam kwam Feyenoord ook in de bus. Op de plaats van bestemming aangekomen, werden wij opge wacht door onze Belgische begeleider. Na een broodmaaltijd en vuurwerk, als officiële opening van het toernooi, gingen we naar de slaapplaatsen. We moesten per slot van rekening de volgende dag al om 9.30 uur onze eerste wedstrijd spelen in een poule die bestond uit: Chelsea, Lyra, Feyenoord, Tottenham en Ajax. Zaterdagmorgen 9.30 uur traden we aan tegen Chelsea. Deze tegenstander boezemde toch wel enige vrees in, daar zij alle maal zo'n 15 cm groter waren dan onze jongens. Deze vrees was echter ongegrond. De Engelsen waren stuk voor stuk langzamer, en in het geheel niet balvaardig. Toch gingen we wisselen met een 0-0 stand. Doch in de tweede 15 min. konden onze jongens hun over wicht wel uitbuiten, en twee hele mooie goals scoren. Daar bleef het bij, en via deze 2-0 overwinning, waren de eerste twee punten binnen. 's Middags om 14.30 waren onze gastheren uit Lier (Lyra) aan de beurt. Binnen drie minuten was het 2-0. Dat het in de overige zevenentwintig minuten maar tot 4-0 werd uitgebreid, kwam door het vele missen van kansen. Als de helft van de kansen was benut, had het wel 8-0 kunnen zijn. Dit was voor ons het einde van de eerste wedstrijddag, een dag die succes vol was en die ons met Feyenoord, op een gedeelde eerste plaats bracht. Daarom ook was onze derde wedstrijd, de vol gende dag tegen Feyenoord, zo belangrijk. Bij winst waren we bijna zeker van de finale. De jongens moesten dus ook meteen na het gezamenlijke dinér naar bed. Niet dat ze nu metéén gingen slapen, maar ze rustten toch. Zondagmorgen 10.30 uur stonden Ajax en Feyenoord op het veld, om elkaar op een zeer sportieve manier te bestrijden. Feyenoord was fysiek sterker, en dat gaf in deze wedstrijd dan ook de doorslag. Een verdiende 3-0 nederlaag was het gevolg. Pal voor rust kwam Feyenoord op 1-0, en dat brak het verzet. Hoewel het in de tweede helft lang 1-0 bleef, kwamen wij toch niet aan aanvallen toe. Uiteindelijk bracht Feyenoord het ver schil toch nog op drie doelpunten. Door dit resultaat moest de laatste wedstrijd gewonnen wor den, om de tweede plaats in de poule veilig te stellen. Tottenham heette de tegenstander, en aan hun puntentotaal (2) te zien mochten er niet al te veel problemen zijn met deze ploeg. Dit klopte ook wel, alleen met scoren waren er weer wat obstakels. Paal en lat stonden doelpunten in de weg. Het was dan ook 0-0 met de rust. Gelukkig konden de jongens hierna toch twee goaltjes mee pikken, en daar de tegenstander daar niets tegenover stelde, werd er voor de derde keer gewonnen, nu met 2-0. Hierdoor werden we tweede in de poule, achter Feyenoord en vóór Chelsea, Tottenham en Lyra. De eindstand in de andere poule was: 1Berchem sport, 2. FC Antwerp, 3. KV Mechelen, 4. Charleroi, 5. FC Hooikt. De volgende dag moesten wij met FC Antwerp gaan uitmaken, wie derde resp. vierde zou worden. Om 14.00 uur was het zover. In een wedstrijd van twee maal dertig minuten, moesten we knokken voor een derde plaats. En geknokt is er. Maar ondanks het goede spel, konden we toch pas na vijftien minuten in de tweede helft het enige en beslissende doelpunt scoren. Antwerp kon ook na deze goal, niet tot gevaarlijke actie's voor ons doel komen. Aldus bleef het bij één doelpunt, wat ons de derde prijs opleverde. In de finale was het ook al een Nederlandse ploeg, die aan het langste eind trok. Na 0-0 als einduitslag, benutte Feyenoord de strafschoppen beter, en werd daarmee winnaar van het toernooi. Al met al een goed resultaat van onze jongens. Met een derde prijs plus cadeaux, keerden allen tevreden huiswaarts. Begeleiding; R. Grootenboer, H. Henrichs en T. van Teunen- broek. T.v.T. Om op dit voetbalfeest als toeschouwer te fungeren, daar was het weer op de 2e mei 1981 niet ideaal voor; veel te koud. Maar gelukkig hield weergod Pluvius zich gedekt, en was als vergoeding de zon veel aanwezig. Alleen - nogmaals - die temperatuur Een geslaagd toernooi. Daar konde de organisatoren na af loop zeker op terugzien. Jammer was het dat wegens ziekte de schenker van de Beker, HANS KOK niet aanwezig kon zijn. Zijn ouders waren er echter wel, en het was Mevrouw KOK die aan het einde van de middag, de fraaie trofee aan de Feyenoord- captains overhandigden; de Rotterdammers waren n.l. als éér ste geëindigd, met één punt voorsprong op Ajax, NAC 3, ADO en Sparta 5. De prijzen werden verder met enige welgekozen woorden door Jan Neefjes, als Commissaris Amateurzaken, aan de aanvoer ders uitgereikt, waarbij van laatstgenoemden elk namens zijn ploeg keurig een kort dankwoord sprak. Moge hier zeker niet onvermeld blijven de stunt van fotograaf Henk Becker. Deze zette 's morgens vóór de aanvang der wedstrijden, alle elftallen op de gevoelige fotofilm, en aan het einde van het feest kreeg elke club een waarlijk schitterende vergroting van het elftal mee naar huis, met bovendien in de afmeting van; 40 x 50 een fotomontage, waarvan u in dit club blad ook een afdruk vindt. Bijzonder goed Ajax waardig. Onze complimenten! 24

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1981 | | pagina 24