Pupillen overzicht betekende 1-0. Ajax ging toen furieus in de aanval, wat resul teerde in een goede kans voor Bert Millenaar, maar hij knalde over. In de laatste minuut werd het nog 2-0 via een afstand schot. Dit betekende: 1Nantes, 2. Real Madrid, 3. Ajax en 4. Borussia MC., als eindstand in deze poule 's Maandags werden de finales gespeeld. Voor de 7e/8e plaats: Rode Ster Belgrado-Borussia MC 2-1 5e/6e plaats: Austria Wien-Ajax 3-0. Ajax speelde een zeer slechte wedstrijd, in de stromende regen. Inde 1e minuut was het al 1-0 voor Austria, doorslecht wegwerken van de verdediging. Bij de 8e minuut werd het 2-0 via een solo van de Austria-spits. In de tweede helft nam Ajax wat meer initiatief, maar het werd toch nog 3-0 door een kopbal uit een corner. Voor de 3e/4e plaats: Anderlecht-Real Madrid 0-0, Ander- lecht w.n.s. Voor de 1e/2e plaats: Inter Milaan-Nantes 1-0. In dit toernooi bleek dat Ajax fysiek toch wat minder was, in vergelijking met ploegen uit het Zuiden. Maar het was een unieke ervaring voor spelers en begeleiders, om aan dit toer nooi te hebben mogen deelnemen. Een schitterend toernooi, perfect georganiseerd. De spelers die meegeweest zijn waren: Rinus de Balbiaan, Martin Bensch, Roland Claus, Eugène van Croonenburg, Raymond van Damme, Armand Doorn, Erwin Evers, Rudy Harms, Mike Helenklaken, Danny Hilster, Cor van Hilten, Bert Millenaar, Dennis Nederlof, Siem van deTien, Michel Troosten Dennis Troupée. Trainer: Cees Groot. Begeleiders: Jan van Eyden en Hans Bijvank. De D3, E1 en E2 speelden de afgelaste wedstrijden van de jeugddag (voor het goede doel). De D3 speelde 2 keer gelijk en verloor 1 wedstrijd. De E1 en E2 werden beiden eerste! De E1 met 3 gewonnen wedstrijden, en de E2 met 2 gewonnen wed strijden en 1 gelijk. De D2 speelde voor de halve finale van de beker 'Oost' tegen Wilskracht D1. Ajax won met 0-1. Dit betekende finale tegen Voorland D1. De D1 speelde vriendschappelijk tegen AFC. Dit werd 4-2 voor Ajax. Ajax D1 speelde ook een toernooi te Lier (België). Ajax zat in een zwaar bezette poule, doch boekte goede resultaten. De uitslagen: Ajax-Chelsea 2-0 Feyenoord-Ajax 3-0 Lyra-Ajax 0-4 Ajax-Tott. Hotspur 2-0 Voor de 3/4e plaats won Ajax met 1-0 van Antwerpen. Een goede prestatie jongens! (Zie ook verslag.) De D3 en E1 speelden nog een halve finale-wedstrijd voor de beker 'Oost'. Beide elftallen wonnen. De D3 met 0-2 van Zee- burgia, en deE1 met 7-0 ook van Zeeburg ia. De D3 moest eerst nog tegen Tos Actief, om in de finale te komen. Dit werd 2-0 voor Ajax. Samen met de D2 betekende dat dus, 3 finales tegen buurman Voorland. De halve finales voor de Van Wachtendonkbeker werden ge speeld op het terrein van Roda'23. De D1 trad aan tegen De Volewijckers. Het werd een ruime zege voor Ajax, 3-1. De E3 had het wat moeilijker tegen Voorland; pas in de verlenging boog Voorland het hoofd (1-0). De D1 speelde in de finale tegen WA D1. In een spannende wedstrijd werd het vlak voor tijd 1-0 voor Ajax. Proficiat jongens. Kampioen van Amsterdam. De E1 speelde in de finale tegen Roodwit/A E1. Ook hier was 22 Ajax de betere ploeg. Het werd 4-2 in ons voordeel. Dus de E1 ongeslagen kampioen van Amsterdam. Hulde!! De D2 en E2 kwamen vriendschappelijk uit tegen Uithoorn. De D2 speelde gelijk (2-2), en onze E2 won met 1-0 van hun E1 In de finale voor de beker 'Oost' had Ajax E1 minder moeite met Voorland E1. Het werd nu 2-0, in een goed gespeelde wedstrijd van Ajax. Verder speelden de D1 en E1 mee in het ADO-toernooi. De D1 deed het niet zo goed. De eerste twee wedstrijden werden verloren. Pas in de derde wedstrijd tegen Sparta waren de spelers wakker. Het werd 3-0 voor Ajax. Ajax D1 werd 5e, door met 1-0 van DWS te winnen. De E1 deed het véél beter. De ploeg werd eerste in de poule, en won in de finale met 2-1 van Feyenoord. De E1 speelde ook mee in het Lijnden-toernooi. In de poule werd gewonnen van Sparta met 2-1, van Borussia Mönchen- gladbach met 3-0, en van Enschedese Boys ook met 3-0. In de finale moest Feyenoord wederom genoegen nemen met de 2e plaats. Ajax E1 won nu met 2-0. Een goede prestatie jongens. Het Ajax toernooi voor D1 en D2 om de Hans Kok wisselbeker, is weer een groot succes geworden. Tot in de laatste wed strijden bleef de spanning erin, wie met de eer zou gaan strijken. Uitslagen D1 Uitslagen D2 ADO-Ajax 0-1 Ajax-ADO 2-0 Ajax-NAC 1-1 NAC-Ajax 0-0 Ajax-Sparta 1-0 Sparta-Ajax 0^ Feyenoord-Ajax 1-0 Ajax-Feyenoord 0-0

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1981 | | pagina 22