225222 TOERNOOI C-JUNIORES INTER MILAAN (Italië) Leidsepleln 20 Spui 28 Rembrandtsplein 12 Ook voor catering-service. Bel: hebben gezamelijk met de aanwezige ouders daarna nog eni ge tijd het feest bijgewoond met een zeer actieve heer de Groot. Waar die man de energie vandaan haalt is mij een raadsel, maar het was gezellig. De volgende dag de voorbereiding voor de wedstrijd tegen Guimares uit Portugal, erg belangrijk. Bij winst kwartfinales of anders een plaats in de achterhoede van het eindklassement. Het werd het laatste, mede doordat de tegenstander geen enkel middel naliet om een voor hun gunstig resultaat te be halen. Om met de heer de Groot te spreken, een wedstrijd met alles erop en eraan, schoppen, duwen, knijpen, slaan, tijd- rekken, alles werd gebruikt om onze jongens het voetballen te beletten. En ondanks een schitterende goal van M. de Bruin werd de eindstand 1-1, en doordat de tegenstander 1 corner meer had genomen dan wij, kwam deze een ronde verder. Jammer, maar niets aan te doen. Maar toch wel leerzaam geweest voor deze groep. Tijdens de lunch werd ons via onze begeleidster (Mimi) mede gedeeld, dat op verzoek van de burgemeester van Wasquehal, de organisatie reeds een uitnodiging aanbood voor het vol gend jaar, mede door het vertoonde spel van onze jongens en de getoonde discipline, zowel tijdens de wedstrijden als de periode ervoor en erna. Ze waren in die 2 dagen zeer content met ons. Maandag de 4e en laatste dag van ons toernooi, werd wat ontspannen begonnen. De strijd zou gaan tussen Ajax en Wasquehal om de 9e en 10e plaats. Een beetje teleurstellend, maar ook een 9e plaats moet verdiend worden. Nou verdiend gewonnen werd de wedstrijd zeker, 6-0 was de eindstand in een door Ajax qua voetbal, schitterend gespeelde partij. Goede combinatje's, prachtige solo's en mooie doelpunten. Edwin Bakker werd uitgeroepen tot de beste voetballer van het toernooi. Het toernooi werd gewonnen door Stoke City, via een overwinning op AC Milaan. Na de finalewedstrijden werd een afscheidsdinér aangeboden in de eetzaal, die voor deze gelegenheid versierd was met allerlei vlaggen, wimpels, enz. Heeft u dat wel eens gezien? 14 gedekte tafels met 350 slaatjes? Schitterend! Het dinér was trouwens ook heerlijk met als klap op de vuurpijl, een voor de koks en bediening gezongen danklied door alle aanwezigen, voetballers, trainers en leiders. Na de prijsuitreiking om ca half-tien werd hartelijk afscheid genomen, en kon de terugreis worden aanvaard. Na een goede tien minuten sliep iedereen, behalve de chauffeur natuurlijk en ondergetekende. Die had nog het een an ander van deze reis in zijn dagboek te noteren, waarbij als eindconclusie, dat voor Ajax van een goed toernooi gesproken kon worden. Misschien voor de buitenwacht een wat teleurstellend resultaat (9e plaats), maar men weet hoe dat gaat bij toernooien, één doel punt verschil kan reeds grote gevolgen hebben. Maar ons optreden daar in Wasquehal was AJAX WAARDIG, en dat is ook zeer belangrijk. H. K. van Teunenbroek Een schitterende uitnodiging voor onze C-juniores. Helaas konden we niet met de volledige C1 gaan, daar in Italië een andere leeftijdsgrens gold. Het werd dus een kombinatie C1, C2 en C3. De reis ging per vliegtuig. Donderdagmorgen 16 april ving de reis aan. In de voormiddag kwamen elftal en begeleiders in het schitterende hotel Leonardo da Vinei aan. In de namiddag werd er getraind op velden naast het hotel. Het viel niet mee, om aan de warmte te wennen. Vrijdags begon het toernooi. De poule-indeling was als volgt: A. Anderlecht, Austria Wien, Inter Milaan, Rode Ster Belgrado. B. Ajax, Borusia MC., Nantes, Real Madrid. Ajax speelde de eerste wedstrijd tegen Borussia en was gelijk in de meerderheid. Dit resulteerde al in de 7e minuut tot een verdiende voorsprong. Michel Troost nam een vrije trap vanaf de middenlijn, en Bert Millenaar kopte in (1-0). Er volgden nog wat kansen voor Ajax, o.a. bal'tegen de lat (Eugène van Croonenburg). Vlak voor rust kwam Ajax goed weg, toen de bal van de doellijn werd weggehaald. Gelijk na rust kwam Borussia op 1-1 via een vrije trap net buiten het strafschopgebied. Drie minuten later had Ajax weer een voorsprong. Bert Millenaar kopte tegen de lat, waarna Roland Claus de terugspringende bal in het doel schoot (2-1). Dit was tevens de eindstand. Een goed begin voor Ajax. De andere wedstrijd in de poule, was door Nantes met 1-0 gewonnen van Real Madrid (in de laatste minuut). 's Avonds werd de wedstrijd nog eens bekeken via de video, opgenomen door de heer Helenklaken. Zaterdagmorgen; de belangrijke wedstrijd tegen Nantes. In de eertste helft was Nantes wat sterker. Ruststand "0-0. In de tweede helft kreeg Ajax het moeilijk, en stond vaak met de rug tegen de muur, waarbij keeper Dennis Nederlof Ajax een paar keer redde voor een achterstand. Vier minuten voor tijd kreeg Ajax nog een kans, maar er was niemand om de bal, die de keeper los liet, in te schieten. In de laatste minuut, uit een corner, scoorde de Nantes-spits met het hoofd 1-0. Een tegen valler voor Ajax, die met het gelijke spel best tevreden zou zijn geweest. De andere wedstrijd, Real Madrid-Borussia MC. eindigde in 3-3. 's Middags was er gelegenheid om de stad te bezichtigen. Zondags de derde wedstrijd, tegen Real Madrid. Een fysiek sterkere tegenstander, die bijna de hele wedstrijd domineerde. In de eerste helft nam Real Madrid 5 keer een corner. Pas in de 2e helft moest Ajax het hoofd buigen. In de 12e minuut, werd een bal teruggelegd vanaf de achterlijn op de Real-spits. Dit 20

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1981 | | pagina 20