Kroniek ajax-nieuws II Maandblad ff De COMPETITIE 1980-1981 zit er practisch op. Bij de start van deze Kroniek zijn er nog twee wedstrijden voor de A-selectie te spelen t.w. Willem II uit, en als sluitstuk in de Meer: FC Utrecht thuis. Wij komen daar aan het einde van het club-overzicht nog op terug. Voor alle overige elftallen is het einde van de 'veldtocht' bereikt en vindt u in de standen elders in dit nummer opgenomen, hoe er 'geboerd' is. Daarbij willen wij eerst hulde brengen aan de KAMPIOENEN te vinden hoe kan het ook anders bij Ajax IN DE JEUGD. Hier zijn ze: JUNIORES A1 JUNIORES B1 JUNIORES B2 JUNIORES C1. Onze hartelijke felicitaties aan de jongens zelf natuurlijk, maar ook aan de trainers, begeleiders (hulde voor de opofferingen van deze mensen), de Jeugd-Commissie en allen die verder het nodige tot de successen bijdroegen. De andere drie jeugd-teams deden uiteraard niet minder hun best, bereikten zeer respectabele resultaten, doch konden, door sterkere tegenstanders, nu nog niet tot die begeerde eerste plaats reiken. De Juniores A1 werden nummer 1 in hun afdeling, en moesten weer met de andere kampioen (DCG) er om spelen, wie naar Zeist zou mogen voor deelname aan het Kampioenschap van Nederland. Nu dat werd Ajax. Want in de thuiswedstrijd zegevierden onze jongens met 3-1, en in Ookmeér een gelijkspel (3-3), na een slopende partij, slópend, omdat die tweede wedstrijd door omstandigheden op Maandagavond MOEST worden ge speeld, terwijl beide elftallen het week-end daarvóór hadden deelgenomen aan toernooien, en de wedstrijden daarvan nog flink in de benen hadden. En hoe ging het daar in het KNVB-Centrum, waar behalve Ajax - voor de zoveelste (hoeveel?) keer ook aantraden: Feyenoord, Fortuna-Sittard, Heerenveen, Vitesse en Geldrop. JAN HELMAN: 'de openingswedstrijd van Ajax tegen FSC was bepaald geen propaganda voor het Jeugdvoetbal. Onze tegen standers schopten naar alles wat bewoog, behalve tegen de bal. En met man-en-macht verdedigen: er was geen door komen aan. Het bleef dan ook 0-0. Tegen Feyenoord zat onze ploeg 'muurvast'. De zware compe titie, de beslissingswedstrijden tegen DCG, de veelvuldige toernooien acht wedstrijden in twaalf dagen alles bij elkaar téveel van het goede. Tegen de Rotterdammers bleek dat duidelijk: krampachtig voetbal, slinkende conditie, we ver loren met 1-0, waarbij aangetekend dat Remco de Jong twee zekere doelpunten voorkwam. In de strijd tegen Heerenveen was het helemaal een moeizame taak, waarbij Ajax meer tegen zichzelf knokte dan tegen de Friese tegenstander. Ondanks dat wonnen we toch nog met 2-0. Resultaat van de eerste dag: 3 wedstrijden, drie punten. Op de tweede dag heeft ons team zich BOVEN VERWACH TING GEREVANCHEERD. Met de juiste mentaliteit werd aan getreden tegen Vitesse en Geldrop welke beide wedstrijden met 3-0 resp. 1-0 werden gewonnen, zodat we uiteindelijk de tweede plaats in de eind-rangschikking bezetten. Bravo! Feyenoord werd eerste, waarmede onze gelukwensen. Om het rij-tje (in terug-waartse richting) verder te volt/en, en dan met name bij de Seniores arriverend, moet helaas worden geconstateerd dat hier de resultaten teleurstellend zijn. Er werd al een klasse lager gespeeld (Ajax 3 en Ajax 4) dan waar we eigenlijk thuis horen, maar van een come-back naar de oude omgeving kon dit seizoen (nog) geen sprake zijn. We hebben reeds vernomen dat voor het nieuwe seizoen de zaken anders zullen worden aangepakt; wil men met de Senio res de oude Ajax-glorie doen herleven, dan is dat o.i. ook wel noodzakelijk. Over onze Reserves wordt elders reeds het een en ander ge zegd. Ook hier de teleurstelling; het niet bereiken van de Hoofdklasse (onze gelukwensen aan Jong-Feyenoord met het behaalde Kampioenschap). We zullen het verder maar niet over de achter ons liggende periode hebben, maar vóóruitzien, en hopen dat we het vol gende seizoen beter uit de bus komen. Komen we bij de A-selectie. In zijn 'Presidentieel' maakt voor zitter Ton Harmsen daarover de balans op, en roert tevens nog andere zaken aan. De ploeg uit Alkmaar: AZ'67 werd Landskampioen. Dat was verdiend, en we wensen ze hiermede van harte geluk. Dat onze jongens ondanks de tegenslagen van o.m. abnor maal veel geblesseerden iets waarvoor b.v. AZ'67 in deze competitie gespaard bleef- toch waarschijnlijk nog de tweede plaats weten te bereiken, stemt zeker tot tevredenheid. Waaraan we hier zeker niet voorbij mogen gaan, is een woord Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" Seizoen 1980/1981 - Mei/Juni 1981 - No. 9 Abonnement (voor niet-leden) 25,per jaar II Postrekening 123977 en 4512800 Redactie A. Harmsen, M. Middendorp, M. J. W. Middendorp §1 Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401, Amsterdam-Oost ff Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 Layout en druk 'Grafica'b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. k°p'J voor het volgende nummer moet uiterlijk 28 Juni a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn. 1

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1981 | | pagina 1