Mevr. J. M. Aué-Muller Publiek Toekomst Med. gedipl. Chiropodiste Algemene voetverzorging - Pedicure - Manicure 'Het is echt niet zo dat Ajax het diploma voor je haalt' veranderd. Je hoort wel eens van spelers, dat zij bij enige bekendheid anders worden benaderd. Ik heb daar geen last van. Op straat wordt ik bijna nooit herkend, en ik geloof ook dat je dat in Amsterdam niet gauw zal meemaken. In een kleine stad of dorp zal dat veel sneller gebeuren. Lijkt mij niet zo aantrekkelijk. Ik heb nog steeds dezelfde vrienden, ik praat weinig over voetbal omdat ik daar toch al iedere dag mee bezig ben. En bovendien zal het velen volkomen onverschillig laten, of je nu profvoetballer bent of kantoorbediende of noem maar op. De Amsterdammer is daar ongevoelig voor. Er zijn in Amsterdam zoveel zaken waar belangstelling voor is, dat het voetbal helemaal niets bijzonders is. In Amsterdam leeft het voetbal niet. Iedere week spelen wij voor weinig mensen. Althans bij thuis wedstrijden. Niet erg aantrekkelijk voor de voetballers. Een van de redenen waarom de topvoetballers sneller Nederland zullen verlaten. Niet eens zo zeer voor het geld, maar meer nog voor de entourage. Ruud Krol is een goed voorbeeld. Arnesen idem dito. Ik geloof ook dat het helemaal niet gek te stellen is, dat Ajax steeds meer voor veel jonge spelers een springplank gaat worden. Een springplank naar het buitenland, waar de entourage veel aan trekkelijker is. Nederland gaat misschien wel de kant op van Denemarken. Het bedrijfsleven kan dan nóg zoveel bij springen, wanneer het publiek niet komt en er geen entourage aanwezig is, gaan de topspelers het land verlaten. De kritiek op ons voetbal is niet gering, het kan bijna geen goed doen. Toch hoop ik dat het publiek terugkomt. Wanneer Ajax kans ziet een elftal te formeren van weer eigen jeugd spelers, zoals dat in de goede tijd ook was, zie ik het echt wel zitten. Kieft is een echte spits van het type Hrubesch, Gerald Vanenburg is uniek en wanneer ik kans zie me op te werken tot een betere voetballer, met daarbij nog meer jongens uit de jeugd, zie ik ons echt wel ver komen. Met vooral veel publiek. Het kontakt met het publiek moet ook nauwer worden. Met de jongens van de F-side hebben we al kontakten, maar het kan misschien nog breder. Ja, de F-side. De jongens steunen ons enorm bij iedere wedstrijd, ze moeten wel voor het voetballen blijven komen en toch vooral geen rottigheid schoppen. Daar koop je niets voor. Weet je wat ook altijd opvallend is? Bij alle fanmail die wij krijgen, zit nooit een brief of kaart uit Amsterdam. Altijd uit Maastricht, Groningen, Enschede of noem maar op, maar nooit uit Amsterdam. Kun je dus nagaan dat het voetbal niet leeft in Amsterdam Ik moet je eerlijk zeggen, dat ik daar op dit moment nog weinig over nadenk. Eerst de studie afmaken, en daarna hard werken voor een zo goed mogelijk resultaat bij iedere wedstrijd van Ajax. Presteren en nog eens presteren, zo goed mogelijk. Zo speel je alle sterren van de hemel, en zo word je de grond in geboord door de pers. Voetbal is het spel van de momenten. Een aktie lukt of lukt niet. Aaamemnonstraat 7, Amsterdam, telefoon 713877 Je weet nooit wat een wedstrijd je zal brengen. Dat is juist die spanning, die dat met zich meebrengt. Alle momenten zijn weer anders, en altijd moet je maar weer zien tot een goede prestatie te komen. Na m'n studie denk ik er over te zijner tijd een trainersdiploma te halen, wanneer ik althans op latere leeftijd iets wil gaan doen in het voetbal. Dat weet ik nog niet, en daarom probeer ik nü HAVO te doen om toch iets op zak te hebben. Je voetbalt zo kort. Bovendien zit het voetbal vol risico's. Het kan zo afge lopen zijn. Zeker heb ik wel hoogtepunten. Niet alleen mijn debuut in het eerste elftal. Bijvoorbeeld het spelen van de finale voor de KNVB-beker tegen AZ'67. Dat vind ik schitterend. Ik heb Euro pa Cup voetbal gespeeld. En wanneer wij in deze competitie nu ook nog tweede worden, is dat toch geweldig! Mijn ideaal? De Europa Cup winnen! En dan? Nou, de wereld beker dan maar...! Maar nog één ding: laat in je verhaal alsjeblieft goed uitkomen, hoe belangrijk de Studie- en Bege leidingscommissie is. Daar heb ik veel aan te danken, want was deze er niet dan zat ik hier niet. En denk vooral niet dat Ajax voor je diploma zorgt. Je moet echt alles zelf doen. Het is inderdaad een unieke situatie, waar m.i. wel toekomst in zit. Op deze wijze kan studie en topsport uitstekend gecombi neerd worden en hoeft het één niet onder het ander te leiden Tijn Middendorp 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1981 | | pagina 12