Jong-Ajax Het Feest van "De Ouwe Garde" (Sexton) Gianotten (studie structuur) Boerkoel (Sexton/de Mos). Datum volgende vergadering: 14 mei 1981. Sluiting van de bijeenkomst door de voorzitter. De (inhaal-) wedstrijd thuis tegen AZ'67 is een weinig aantrek kelijke vertoning geworden. Nu zat het weer ook niet mee: een onophoudelijke regenval, waardoor, uiteraard een bijzonder glibberig veld. Geen sterke leiding ook, kortom het was alles bij elkaar weinig sfeervol. Nog voor de rust had de "ref." al gezwaaid met drie gele kaarten (1x AZ'67,)tweemaal (Zwamborn en Wiggemansen) Ajax. Na de hervatting zou het voor Cees zelfs "rood" worden, zodat Ajax met 10 man de strijd moest voortzetten. Een kwartier voor het einde scoorde de tegenpartij het enige doelpunt. (0-1Nog hadden we de kans op een verdeling der punten, doch René Kraay miste op enkele centimeters. Jammer! We moeten toch zien bij de bovenste "vijf" te komen, gelet op de indeling voorde competitie 1981/1982. Begunstigd door goed weer trad ons "toekomst-elftal" dit maal aan tegen koploper Excelsior uit Rotterdam. Daarbij zou ik nog speciaal willen vermelden de aanwezigheid in de dug out van de heer Has van Wijk als - voorlopig tot het einde van dit seizoen - trainer van het C-elftal, toegevoegd aan de tech nische staf onder leiding van Aad de Mos, met assistentie van Bob Haarms. Vandaag - in verband met die koploper - een Ajax-elftal bin nen de krijtlijnen met vijf spelers uit de A-Selectie. Onzerzijds werd de wedstrijd met offensief voetbal begonnen, maar niet lang, want de tegenpartij liet al spoedig blijken dat men niet voor niets bovenaan prijkt. Nadat Hans Galjé reeds een paar maal reddend was opgetreden, moest hij tenslotte zwichten (0-1). Na de pauze werd de strijd feller; er ontstonden daarbij situa ties waarmede de scheidsrechter niet altijd goed raad wist. Een kwartier voor tijd kwam dan toch nog de gelijkmaker gescoord door Keje Molenaar uit een vrije schop van Martin Wiggemansen, terwijl enige ogenblikken later Johnny Holz- huizen - in de tweede helft weer in de gelederen - ons zelfs op een overwinning zette. (2-1) Helaas verlies in IJmuiden tegen Telstar. (2-1) Dat was hele maal niet best. Aldus berichtgeving van Mike Croonenburg. 8 De jaarlijkse Reünie, gehouden in het Restaurant van de EDEN-HAL is ook dit jaar weer een gezellige bijeenkomst geworden. Na afloop, bij het afscheid mochten de leden van het Comité tenminste alom van de aanwezigen vernemen dat ze het leuk gevonden hadden. En aangezien er ver na middernacht nog lieden waren waaronder o.m. het bestuur waarbij niet alleen sterke verhalen uit het verleden, maar ook wijze woorden ten aanzien van de toekomst werden uitgesproken, moge daaruit blijken dat de sfeer uitstekend was. Was als aanvangsuur voor de borreltafel 17.30 uur genoemd op de convocatiereeds ver vóór deze klok waren er "keien" gezeten aan hun pilsje, een "jonkie", al dan niet gedompeld in een cola, en aldus aan hun "warming up" begonnen. WIM BRUYNESTEYN 80 jaar. Op het feest van de Bordjesclub gehuldigd door tafelpresident Wim VOIkers

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1981 | | pagina 8