Notulen De vergadering van de Ledenraad, ge houden op 12 maart 1981. 1. Opening Voorzitter Harmsen opent dé vergadering met de aanwezigen welkom te heten, in het bijzonder de ere-leden de Jongh, Volkers en Vunderink alsmede de heren Neefjes en Hols- heimer. Hij deelt mede, dat bericht van verhindering is ontvangen van de leden Caransa en Keijzer, van ere-voorzitter van Praag, de ere-leden de Boer en Bruijnesteijn en het bestuurslid van Eijden. Afwezig zonder bericht van verhindering de heer Visch- schoonmaker. Aanwezig 22 leden. Vervolgens vraagt de voorzitter enige ogenblikken stilte ter nagedachtenis aan het overlijden van het ledenraadslid P. Petersen op 27 december 1980. 2. Ingekomen stukken De secretaris deelt mede, dat behoudens de twee schriftelijke afzeggingen voor deze vergadering van de heren van Praag en Keijzer, er geen ingekomen stukken zijn. 3. Notulen van de vergadering van de ledenraad van 27 november 1980 Deze worden ongewijzigd vastgesteld, onder dankzegging aan de administrateur voor de samenstelling. Vaststelling van de contributie's, bijdrage en entreegeld voor het verenigingsjaar 1 juli 1981 -30 juni 1982 Hierover volgt een uitgebreide discussie, waarbij speciaal de contributie's voor jeugdleden aan de orde komen (te laag ten opzichte van andere clubs). Deze worden dan, op een voorstel uit de vergadering voor A, B, en C. Juniores alsmede Pupillen gesteld op resp. fl. 100-, fl. 90,-, fl.80.-en fl. 60,—. De vergadering gaat akkoord met deze verhoging alsmede met de overige door het Bestuur voorgestelde contributie's, waar door deze voor het verenigingsjaar 1981 - 1982 als volgt luiden: - Ere-leden f. 12,50 - Leden van verdienste - 12,50 - Werkende leden -180, - Ondersteunende leden -300, - Dameskaarten w.l. -160, - Dameskaarten O.l. -170, - Kinderkaarten -115, - Juniores A -100, - Juniores B - 90, - Juniores C - 80, - Pupillen - 60, - Entreegeld w.l. - 30, - Entreegeld o.l. - 15, Tevens wordt besloten de parkeerkaarten te verhogen tot f. 200,—. 5. Mededelingen van het bestuur Voorzitter Harmsen deelt mede dat op dinsdag 10 maart 1981 de Heer Leo Beenhakker aan het bestuur gevraagd heeft om van zijn taak te worden ontheven en daarbij verder afstand heeft gedaan van zijn rechten tot het eind van het seizoen. De Heren A. de Mos en B. Haarms hebben vanaf heden de verantwoording over het A en C elftal. Hoe een en ander in de toekomst zal verlopen hangt af van de lopende onderhandelingen. Het ligt in de bedoeling de Heer de Mos terzijnertijd de taak van de binnenkort aan te stellen trainer over te laten nemen. Of dit allemaal zo zal lukken kan natuurlijk nog niet gezegd worden. In de voetbalwereld is alles mogelijk, zie hiervoor het geval Ivic. Inzake de kwestie Feijenoord - Ajax stelt de KNVB dat de Ajax-klacht niet ontvankelijk is verklaard. Met betrekking tot de wedstrijd Ajax-Willem II heeft de tucht raad van de KNVB, Ajax vrijgesproken van het ten laste ge legde. (Staken van de wedstrijd, vuurwerk etc. Red.). Over de kontraktbesprekingen met de spelers Arnesen en Lerby deelt de voorzitter mede dat de situatie er niet ongunstig uitziet maar er is in feite nog niets van te zeggen. Ajax is momenteel nog op 2 fronten (competitie en KNVB- Beker) in de slag. Dan is er nog het probleem van het C elftal om tot plaatsing te komen voor de reserve Ere-Divisie. Financieel gezien zijn er zeker wel grote zorgen, maar we moeten tóch de zaak gezond houden. Omtrent het niet breder doorstoten van de jeugd deelt de voorzitter mede dat het zijns inziens ligt aan de huidige menta liteit. Verder deelt de voorzitter mee dat er géén sprake van is ge weest om de heer R. van Leuffen als elftalbegeleider aan te stellen. De Heer Harmsen zegt dat gezien de problemen in het ver leden met de Stichting Arbeidszaken, aan deze instantie de weg werd gevraagd voor het aantrekken van een trainer uit een niet EEG-land. Waarschijnlijk heeft hier een "lek" gezeten, gezien de brief welke in het bezit kwam van de Heer van der Leek, (V.V.O.N.) die niet schroomde er publiciteit aan te geven. Nog steeds als uitvloeisel van de bestuursmededelingen zijn er vragen over; de juridische bijstand inzake de sneeuwbal affaire W. Jansen; toch ook nog verder over de figuur v. d. Leuffen; de elftalbegeleiding in het algemeen; de trainings- week in Spanje e.d. De vragenstellers (o.a. de heren Schoe- vaart, Fischer, Potharst en Hordijk) krijgen allen van zowel voorzitter, secretaris als penningmeester antwoord. Aan de rondvraag wordt deelgenomen door de heren Been (conciërge) v. d. Wal (plaatsvervanger van trainer A. de Mos voor jeugd, sneeuwbalaffaire Jansen) N. Klok (trainer de Mos) H. Pil (trainers) A. Kraan (elftalbegeleiding) Schoevaart (brief aangaande beschadigingen nieuwe kleedkamers) K. Bakker (aantallen toeschouwers, thuiswedstrijden FC Utrecht; op merking hierbij van de heer Timman inzake belasting; F. Side) Gianotten (kritiek politie, afloop functie Cruyff) H. Timman (ontslagvergunning Beenhakker) Middendorp (buitenlandse boekje P. R. Nederlandse boekje P. R., reclame) Boerkoel (man voor spelersgroep, trainer de Mos, financiële maatregelen spelers) Potharst (Ling) Lambregts (belastingstelsel) Kraan 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1981 | | pagina 7