AJAX om de Hans Kok" wisselbeker zaterdag 2 mei 1981 PUPILLEN TOURNOOI halen. Geen miljoenen uitgeven aan de aankoop van nieuwe spelers. In België (Anderlecht, Standard Luik) zijn mensen bereid uit eigen middelen miljoenen in een club te steken. Je hoort wel eens namen noemen bij Ajax die de club financieel goed gezind zouden zijn. Ik ben ze in de boeken tot op heden niet tegengekomen. De club zal het allemaal zelf moeten doen en ik geloof dat er voldoende know-how aanwezig is om uit de huidige problemen te komen, ledereen in de club is uiterst positief ingesteld dus moet het gewoon lukken. Organisatie Wat mij eigenlijk het meest heeft verbaasd in een club als Ajax is dat er onderling zo ontzettend veel wordt gepraat. Het zal wel overal zo zijn. In iedere club. Er zijn zo gauw verhaaltjes in de wereld. Het is vaak dan jammer dat wij niet onmiddellijk, om wat voor reden dan ook, kunnen zeggen hoe het wel is. Je kunt niet altijd volledig opening van zaken geven. Wel achteraf, daar ben ik een voorstander van. Ton Harmsen heeft dat bij het vertrek van Tahamata ook goed gedaan. Ik vind dat het bestuur achteraf gerust mag zeggen, bijvoorbeeld via het clubblad, waarom een bepaalde aangelegenheid wel of niet gelukt is. Er zijn nu eenmaal zaken niet te realiseren door omstandigheden welke van buitenaf niet te signaleren zijn. Waarom dan niet tekst en uitleg? Maar aan de andere kant moet men er ook begrip voor kunnen opbrengen dat het bestuur niet op ieder moment alles kan vertellen zonder belangen te schaden. Dat zou ook geen goede zaak zijn. Dat bijvoorbeeld de pers zulks op alle manieren toch probeert, is hun goed recht. Het is hun brood. Dat wij niet altijd kunnen meewerken is dan jammer voor hen. Het verleden heeft trouwens uitgewezen dat het al moeilijk is vertrouwelijke interne informatie in eigen huis te houden. Hoe is het mogelijk dat onze brief aan de Stichting Arbeidszaken in de pers verschijnt? Ongelooflijk! Wat moet je als bestuur daar nu aan doen? Met de organisatie in Ajax kan ik goed werken. De ledenraad vind ik erg belangrijk al wordt er wel eens te lang gesproken over relatief minder belangrijke zaken. Toch mag je daar weer niet te min over denken want iets, zo op het oog niet zo belangrijk, kan toch voor de recht streeks betrokkenen van groot belang zijn. Waar ik erg blij mee ben is het vertrouwen wat men in mij stelt na zo'n korte tijd. Ik weet dat er in de ledenraad nogal heftig is gediscusieerd om trent het aantrekken van een penningmeester van buiten de vereniging. Alle bezwaren zijn inmiddels verdwenen en de heftigste tegenstanders hebben een paar keer laten weten alle vertrouwen in mij te hebben. Dat is natuurlijk erg prettig. Toekomst Ik heb het al eerder gezegd: we zullen uit de huidige pro blemen komen want het kan toch niet tégen blijven zitten. Er is nu eenmaal tijd nodig om orde op zaken te stellen. En dan kijk ik zeker niet alleen naar ons eerste elftal maar naar de totale organisatie in Ajax. Het jeugdvoetbal en de seniores-sector spelen wel degelijk een rol. Maar er is nog zoveel meer. Het onderhoud van het stadion eist veel aandacht, de velden moe ten konstant bijgehouden worden, we zijn bezig onze admini stratie te automatiseren waardoor veel werk wordt wegge nomen en onze administrateur tijd krijgt voor andere werk zaamheden. We gaan binnenkort een paar maanden schaduw- draaien waardoor aan het begin van het nieuwe seizoen de automatisering een feit is. Je moet snel kunnen werken om bepaalde gegevens te verkrijgen. Wij moeten konstant kunnen nazien wat iets kost om tijdig maatregelen te kunnen nemen. Een heel belangrijke ontwikkeling voor de club. Een manager zie ik niet zo gauw komen. In de huidige organi satie, met de enorme know-how, de grote inzet en het zakelijke 6 inzicht van het bestuur is m.i. geen plaats vooreen manager. Ik zou niet zo gauw weten waar hij in het huidige systeem zou moeten staan. De bestaande organisatie moet in staat worden geacht de club naar behoren te leiden. Het is inderdaad zp dat er zich veel afspeelt binnen een club als Ajax. Er zijn erg veel zaken waar wij ons mee bezig moeten houden. Dat weet de buitenwereld niet en kan dat ook niet weten. Men ziet alleen dat eerste elftal en de prestaties. Natuurlijk zijn die erg belang rijk want via die weg alleen komen de grootste financiën bin nen. Wanneer die prestaties weg blijven heeft dat nare gevol gen. Het verlies bij Bayern Munchen was natuurlijk een ramp voor onze club. Althans de uitslag. Een club kan zich niet veel van dat soort tegenslagen permitteren. Alles zal in het werk gesteld moeten worden om volgend seizoen Europees voetbal te spelen. Lukt dat niet, zou dat een tweede ramp betekenen. We hebben echt goede hoop dat die ons bespaart blijft; het zijn de spelers die het moeten doen. Bij PSV-uit werd erg goed gespeeld maar die bal gaat het doel niet in. PSV scoort wel en dan verlies je gewoon. Zo simpel is eigenlijk het voetbal. Inderdaad, Ajax staat veel in de belangstelling. Exact is niet te zeggen hoe dat nu komt. Een trainerswisseling gebeurt bij iedere club, maar als Leo Beenhakker ons verlaat staan de kranten bol. Komt ook misschien wel door de, overigens incor recte informatie welke door Loe in de pers werd gebracht. Je kunt als bestuur niet op alles reageren maar het is wel zo dat in de pers trainers en spelers zich meer kunnen permitteren bij het publiek dan een bestuur. Waarom, is mij niet helemaal duidelijk. Overigens moet je ook leren met de media om te gaan. Je kan als club niet konstant tegen de pers aan blijven schoppen. Een enigzins werkbare situatie is uiteraard te pre- vereren. Het is alleen jammer dat men verhoudingsgewijs te veel aandacht geeft aan randverschijnselen in het voetbal en veel zaken ongewoon opblaast. Neem alleen maar de komst van Wim Jansen en de tijdelijke elftalbegeleiding van Johan Cruyff. Dat is erg overdreven in de pers gekomen met daarbij nog juist een Feyenoord-Ajax op het programma. Nou, je hebt het gezien Primair zal dit seizoen toch tot een goed einde gebracht moe ten worden in de vorm van Europees voetbal. Ik ben er van overtuigd dat wij met het huidige materiaal erg ver moeten kunnen komen. Maar ook als bestuur heb je het, wat dat betreft, niet voor het zeggen Tijn Middendorp

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1981 | | pagina 6