Kroniek ajax-nieuws II Maandblad II ft Redactie ff We konden de vorige keer nog net even de wedstrijd PSV-Ajax vermelden, tenminste wat de uitslag betreft alsmede een korte opmerking; het was wel een streep door onze rekening n.l. qua voetbal de veel betere ploeg te zijn en toch nog te verliezen in deze, zoals dat heet "vier-punten"partij. De voor 11 maart vastgestelde kwart-finale KNVB-Beker F.C. Groningen-Ajax (tweede ontmoeting), ging niet door wegens slechte terreingesteldheid. Volgde derhalve zondags AJAX-EXCELSIOR. Een goed spelend, ijverig Ajax, dat de eerste helft afsloot met een 2-0 voorsprong (Wim Kieft en Tscheu la Ling) liep in de tweede 45 minuten uit tot 7-0, (Kieft 2x in totaal dus hattrick, Ling, Schoenaker, Lerby) waarbij opgemerkt dat vier goals ontstonden uit fraaie kopballen. Mocht dit aanleiding zijn te zeggen dat "Ajax er het koppie bij hield", toen daarna Excel sior binnen vijf minuten tweemaal de kans geboden werd tégen te scoren (in plaats van- wat er in zat- Ajax in de dubbele cijfers) wees dat meer op "kop verliezen". Voor ons doel- gemiddelde hebben we "tégen" al genoeg: er behoeft, watons betreft, niets meer bij. De tweede wedstrijd in de kwartfinale KNVB-Beker, nu ge speeld op woensdag 18 maart ('s middags) leverde een 1-1 (ons doelpunt van Wim Kieft) gelijkspel op, waardoor we der halve in aanmerking kwamen voor de loting halve-finale. Die nu heeft ons tegen PSV gebracht, eerst "uit" op 15 april, thuis 28 april a.s. De andere halve-finale gaat tussen AZ'67 en Go Ahead Eagles. Dat kan voor ons wel een spannend slot worden. Immers mochten we in de wedstrijden tegen PSV "overeind" blijven en AZ'67 zich als andere finalist aandienen, dan zou een eindstrijd tegen de Alkmaarders, die we wonderen voor behouden - toch als Nationaal Kampioen seizoen 1980-1981 mogen zien, betekenen, dat langs deze weg Europees voetbal 1981-1982 (EC 2) door Ajax werd bereikt. We kunnen slechts hopen en ons best doen. Voor de tweede keer de reis naar Groningen aanvaard, dit maal voor de competitie. Als gewoonlijk daar in het Noorden een moeilijke wedstrijd; stug, hard spel en veel inzet. Dankzij een kopbal van Tscheu uit een mooie voorzet van Frank Arnesen behaalden we een dan wel krappe overwinning (het bleef bij die ene goal) maar het telde toch maar als de volle winst. Ja en wie toen gedacht had, zoals trouwens al wekenlang door de Bond was vastgesteld: woensdag 1 april 1981; AJAX-NAC, de destijds zo "leuk" voor clubs en publiek afgelaste wedstrijd, kreeg nauwelijks een week tevoren te horen dat het de inhaal- partij; FC Utrecht-Ajax werd. Deze wedstrijd, zijnde het sluit stuk van het eerste gedeelte competitie seizoen 1980-1981 ging enkele maanden geleden (december 1980) niet door wegens slechte weersgesteldheid en dito veld. Zou op de eerstvolgende daarvoor in aanmerking komende inhaaldag: 22 maart worden gespeeld (officieel vastgelegd). Maar dat mocht toen plotseling niet, vanwege de verkiezing van spelers uit beide clubs voor het Nederlandse elftal, dat op 25 maart tegen Frankrijk moest spelen. De nieuw-bakken bondscoach, Kees Rijvers, wilde geen risico lopen dat hij geblesseerde spelers zou krijgen. Dus dan maar geen inhaalwedstrijd FC Utrecht-Ajax. Hoe hierover te denken in het omgekeerde geval? Stel: 's woensdags Nederland Frankrijk en zondags daarop voor twee clubs de "topper", de wedstrijd om het kampioenschap b.v. Moeten die clubs dan maar wel het risico van geblesseerde spelers lopen, of zou ervan Bond's zijde, wat we betwijfelen, dan zoveel begrip voorde clubs bestaan Dat de FC Utrecht intussen niet verder wilde uitstellen is be grijpelijk. Hun stadion, de Galgenwaard wordt gesloopt (de Utrechtenaren zullen op korte termijn hun heil tijdelijk ergens anders moeten zoeken), doch wilden de belangrijke partij tegen Ajax nog op hun "oude grond" spelen. Nogmaals, be grijpelijk, ook wat het aantal toeschouwers aangaat. Nu, dat werden er wel wat: 20.000 maar liefst, dus wat je noemt een volle bak. Tussen twee haakjes: wat zijn die thuis-spelende tegenstanders van ons toch "financieel" altijd gelukkig met bezoek van Ajax. Sportief gezien deze avond niet (in de Utrechtse hel), want dankzij een schitterende kopbal van Lerby (rust 0-1) en na de gelijkmaker, een dertig-meter schot van Dick Schoenaker- bij onvoldoende wegwerken van de Stichtse defensie, sleepte Ajax-met recht-de overwinning uit het vuur. Wederom een "vier-punten"-wedstrijd, maar ditmaal de winst aan onze kant. Dan, na afloop van de thuiswedstrijd AJAX-FC den Haag (op 5 april) vragen velen van de toeschouwers zich af of dit de bekende "slechte generale" was voor de a.s. topper AZ'67- Ajax te spelen op a.s. zaterdagavond? we hoopten het maar. Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" 88 88 Seizoen 1980/1981 -April 1981 - No. 8 ff Abonnement (voor niet-leden) 25,per jaar ff Postrekening 123977 en 4512800 A. Harmsen, M. Middendorp, M. J. W. Middendorp Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401Amsterdam-Oost 88 Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 Layout en druk 'Grafica'b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. 88 K°P'J voor het volgende nummer moet uiterlijk 13 Mei a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn. 8888888888§§8§§88§§8§8§88§§8§§8§§§88§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§ 1

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1981 | | pagina 1