Waarom verder lopen als u op de Brink uw bloemen kunt kopen Na de thee 3-1 weer door Rinus, 4-1 door Ramon Rijnink, na vóórgeven van Martin Bensch, 5-1 als gevolg van een hard schot van Erwin Evers en tenslotte 6-1 weer door Ramon. Een goed door Ajax gespeelde wedstrijd met een prima inzet. Tegen DWV C2 - aan de overzijde van het Y, stond er - min of meer als spelbreker- een flinke storm, die Ajax in de eerste helft tégen had. Desalniettemin het oude liedje: gemiste kan sen en nogeens: gemiste kansen. DWV-uit is nimmer een ge makkelijke partij ook al verkeert deze tegenstander in de onderste regionen, maar Ajax maakte het zich hier onnodig moeilijk. Eerst 1-0 achter door een belachelijke beslissing van de scheidsrechter (penalty), de gelijkmaker van Randy Saher- tian, die ook een aandeel had in het derde doelpunt, uiteinde lijk gescoord door Ramon Rijnink. Hierna kwamen de geel zwarten nog dichterbij (2-3) maar verder lieten de onzen het niet komen. Een zwaardere opgave n.l. tegen Buitenveldert (op ons terrein) werd óók met winst afgesloten t.w. 3-2, zodat gezegd mag worden - ook hier-: de jongens doen het goed! Dat geldt tevens voor de Juniores C3. Zagen wij tegen de Meteoor C1 de ploeg van de Heer W. de Geest een 5-3 over winning boeken, eerder, op het sportpark Middenmeer, tegen hekkesluiter OVVO C3 kon een eclatante overwinning van maar liefst 6-1 worden genoteerd. Helaas werd bij het verslag niet opgegeven, wie voor de zes goals verantwoordelijk waren. Melden wij nog ten aanzien van de juniores A2 dat tegen WA de goals gemaakt werden door Bennie Strijbos, Frank Helvert en Frank Kroon. KBV A1 "uit" werd 3-3, waarbij - de uitslag er op wijst - dat onze verdediging niet het sterkste deel van de Ajax-ploeg was. Onzerzijds zorgden Frank Helvet, Paul Engers en Predieb voor de 3 goals "vóór". Waar zit hem dat nu in? Wederom legio kansenen maar missen. De tegenpartij krijgt 5 kansen en benut er 3 Van de wedstrijd Juniores B1 tussen Zeeburgia en Ajax nog de mededeling dat Camiel Cevat en Edwin Bakker "verantwoor delijk" waren voor de winnende Ajax-doelpunten. In de wedstrijd tegen Uithoorn brak de rust aan met een 2-0 voorsprong (eigen doel bij Uithoorn en een goal van Edwin Bakker, te plaatsen in de rij: "schoonheden"). Na de thee nog vier erg goede goals van John Busink, Patrick Wormhout, René Panhuis en Camiel Cevat. Hadden we het reeds eerder over de 1-1 uitslag van onze Juniores B2 tegen WA B1, we komen uit de ons alsnog toegezonden gegevens te weten dat het een uitstekende wed strijd van onze jongens tegen een physiek veel sterkere tegen stander was. De direct al opgelopen 1-0 achterstand werd na de pauze gelijkgetrokken toen J. Jaring (wat komen we deze naam toch veel tegen bij de doelpuntenmakers Red.) een penalty benutte. Al met al een geweldige wedstrijd. Dat was met de week daarop een groot verschil tegen VDO B1 uit. Een moeilijk te bespelen tegenstander, die alleen maar heil zag in ver uitschieten resp. lange ballen voor de goal. Rust 1-0 achter. De eerste aanval na de hervatting bracht de gelijkmaker door M. der Bruyn na aangeven van Jaring. Er werd te weinig ge combineerd om deze tegenstander op de knieën te krijgen. Daardoor een punt verlies. Jammer, maar wel aan onszelf te wijten. Aldus een korte informatie van leider H. van Teunen- broek. Over de wedstrijd: Juniores C2-Buitenveldert C1 valt nog te zeggen (wij meldden U reeds eerder al de uitslag 4-2) dat het een schitterende partij was, waarbij er, wat betreft het Ajax- spel een groot verschil was tussen de eerste helft en de perio de na de pauze. Na 0-1 achter scoorde uit een corner Brian Chun ten Fung inééns (een schitterend doelpunt) de gelijk maker, voerden Ramon Rijnink en Danny Hilster de stand op tot 3-1, maar toen werd het rust en daarna was er plotseling geen aanvallend Ajax meer. Integendeel, het stond met de rug tegen de muur en gaf nog een presentje weg (3-2). Een spannende eind-race wordt het voor de "C2". De paardjes van Ajax en Rood-Wit/A C1 rennen hoofd-aan-hoofd op de finish af; nog drie wedstrijden. In de partij van vandaag had Ajax de kans de voorsprong te vergroten, maar helaas er werd met 1-0 verloren zodat beide partijen een gelijk aantal punten hebben. En nu, naSDZCI tegen Ajax C2 (1-1) wordt het nog moeilijker. Roland Claus zorgde voor ons doelpunt, maar toch lieten we téveel kansen liggen. SDZ kwam verdiend langszij. Helaas voor ons! Over de wedstrijd van de Juniores C3 tegen Meteoor (zie hierboven) komen we alsnog te weten dat met wat meer over leg in ons spel, de uitslag nog veel groter had kunnen zijn, hoewel die "3" tegen, natuurlijk teveel is. Betere spelers aan Ajax-zijde: Bart van Oosterhout en Marcel Busink. Tegen WILSKRACHT werd het maar een matige vertoning. Rust 0-0. Aldus informeert ons Nicky den Ouden. Een voorsprong die we na de thee namen werd door een penalty tégen weer teniet gedaan. Zo bleef het 1-1Jammer. A. Juniores. De ongetwijfeld "Topper van dit moment" n.l. de strijd tussen WFC en Ajax kan zonder overdrijving het opschrift: "de hel van Wormerveer" dragen. De man, die deze wedstrijd zag en naar aanleiding daarvan in de pen klom: JAN HELMAN. Hij was van plan bij verlies als blijk van teleurstelling géén verslag te schrijven. Waarop door ons een soort waarschuwing is geuitmaar het was niet nodig. Ajax won. En hoe. Dat nu vertelt Jan H. Helman: De zenuwen gierden over het knusse WFC-terrein in Wormer veer. De spanning was te snijden. Een partij voetbal met alles- er-op-en-er-aan, een sfeer van cupvoetbal Wie nog het rustigste waren: onze Ajax-Juniores; niet het koppie kwijt raken, maar gewoon: spelen, de bal het werk laten doen, zoals de basis van het voetbalspel is. Na een kwartier was het de altijd attente Dennis de Graaf, die precies mikte op het hoofd van Ajax-spits Cortlever en als een raket belandde de bal achter de WFC-keeper. Schitterend. Een soort doelpunt van de maand. Dit was pas voetbal waar men zijn hart aan kon ophalen. Rust 0-1. Na de thee trokken de jongens uit Wormerveer (nog onge slagen) alle registers open. Het was in deze fase van de strijd 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1981 | | pagina 13