'Jong-Amsterdam tegen Jong-Ajax' is, vooral van Meerse zijde, niet zo'n beste partij geworden. Nu vond - het dient gezegd - deze 'derby' plaats onder zeer slechte weersomstan digheden. Vooral in de tweede helft was het bar-en-boos, toen zware sneeuwval van het veld een complete glijbaan maakte. Maar niettemin hadden wij van ons team meer verwacht. Meer inzet, meer vechtlust... en dat er een revanche-sfeer zou heersen, met herinnering aan de 5-1 nederlaag thuis... we konden het vergeten. Terecht een woedende trainer de Mos, die ten aanzien van deze weinig gemotiveerde spelers dan ook - zeer juist - bepaalde maatregelen trof. Als we zeggen dat de einduitslag 1-1 werd dan kan, mede aan de hand van het hierboven vermelde, worden geconcludeerd datwemetdit resultaat nog goed weg kwamen. Onzeopponent kreeg zóveel kansen... maar benutte er slechts één. We waren er in geslaagd al spoedig de leiding te nemen, toen een prachtig door Rini van Roon voorgetrokken bal door Bennie Haverkort in een doelpunt werd omgezet. Zo bleef het tot de rust ondanks vele pogingen van 'Amster dam' om tenminste gelijk te komen; maar de mooiste kansen werden om zeep gebracht. Al direct na de hervatting een gele kaart voor van Garderen, wegens een te harde overtreding. Bij een spannende situatie vooronsdoel kon Paul van Eycknog netopdedoellijn redden. Kort hierop werd hij mét René Kraay verwisseld voor Tjapko Teuben en de Graaf. Nadat een Amsterdam-speler het 'geel, was voorgehouden, gebeurde dit ook bij Philip Uit den Boogaard. In de 33ste minuut wederom een aanval van de thuisclub en hieruit werd dan eindelijk de gelijkmaker - overigenszeer verdiend - geproduceerd. En daar bleef het dan bij'. Meldt Mike van Croonenburg. Uit de wedstrijd Jong-Ajax - Jong-Haarlem. 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1981 | | pagina 8