VAN HET TOEKOMST-TEAM... Dit elftal (Jong-Ajax, C-elftal) behaalde de laatste tijd betere resultaten, hoewel de wedstrijd thuis tegen Haarlem qua spel, weinig te genieten gaf. Gaan we daarom eerst maar eens bij de andere wedstrijden kijken; daarover werd gerapporteerd door Mike van Croonen- burg. Mike, die zoals hij zegt in de toekomst de journalistieke pen vaardig wil gaan hanteren, oefent daarbij - bij wijze van proef zowel voor hemzelf als voor ons - met verslagen over wedstrijden van Jong-Ajax. Aangaande de thuis-wedstrijd tegen Volendam: 'Eindelijk', dat was het woord dat aan de zijlijn veelvuldig te beluisteren viel en waarmede werd bedoeld dat na de winter- pauze en afgelastingen de competitie eindelijk weer kon worden hervat. In het elftal van Ajax waren enkele spelers uit de A-Selectie opgenomen: Piet Wijnberg, Wim Meutstege, Rini van Roonen Martin Wiggemansen. Reeds na 5 minuten liet Bennie Haverkort het eerste Ajax- doelpunt aantekenen, welke actie hij kort daarop herhaalde. Er werd in het algemeen te hard gespeeld en daarvan werd o.m. Paul van Eyck het slachtoffer (hoofdwond). Spoedig nade hervatting verrichtte Benniezijn hattricken was het tenslotte Gerald Vanenburg die met een prachtig afstand schot (30 meter) de eindstand op 4-0 bepaalde. De wedstrijd werd (te) strak door scheidsrechter Bannet geleid. Vervolgens vermeldde het programma de ontmoeting Feyen- oord-Ajax te Rotterdam. Het mag als bekend worden veron dersteld dat we de laatste jaren tegen de Kuipbewoners weinig succes boekten, vooral bij ontmoetingen in de Maasstad. Maar laten we Mike nu eens volgen over het verloop in dit seizoen: 'Nu, reeds na een kwartier kreeg Ajax de leiding. Van Feyenoord...; één van de spelers onderschepte de bal zó onge lukkig dat deze in eigen doel verdween. Maarwe beleefden niet zo lang plezier van de voorsprong, want uiteen corner volgde de gelijkmaker. Ajax kwam nu sterk terug, nam het heft in handen, doch het zou toch nog wel even duren eer Bennie uit een slimme pass van René Kraay de stand op 1 -2 bracht. Na de pauze gingen onze jongens duidelijk pressie-voetbal spelen, waarbij Feyenoord wanhopige pogingen deed onder de druk vandaan te geraken en weer op gelijke hoogte te komen. Dat lukte echter niet. Integendeel, een goede voorzet van Philip Uit den Bogaard werd door Frank Jansen keurig benut (1-3). Nog gaven de Rotterdammers het niet op. Pas nadat Martin Wiggemansen er 1-4 van gemaakt had, was de strijd gestreden. Een van onze kant goed gespeelde partij'. Dan de wedstrijd tegen Haarlem aan de Middenweg. Voor het eerst nazijn knie-operatie was hier Keje Molenaarvan de partij. En nu maar hopen dat alles goed blijft gaan, zoals dat met de andere herstellenden ook het geval moge zijn. Mike van Croonenburg: 'De wedstrijd van de gemiste kansen. Onvoorstelbaar. Vooral vóór de rust. Nadat een fraai doelpunt (kopbal Martin Wigge mansen) wegens buitenspel (met een vraagteken!!) was gean nuleerd, zagen we b.v. bij een defensiefout van Haarlem, Bennie Haverkort en René Kraay gezamenlijk naar het vijande lijke doel oprukken... alleen de keeper nog... praktisch naast elkaar... geeft René tóch een pass-je waar Bennie net niet bij kan. EnzogebeurdeermeerindeMeeropdezemiddag. Martin Wiggemansen, óók een keer doorgebroken... ook alleen voor de keeper... schiet tegen deze op. Na de hervatting kwam Haarlem - vóór de thee sterk defensief - nu offensief terug. Natuurlijk... proberen, je kunt het nooit weten. Maarnazo'n20minutenwasallesalweergeluwdenkon Ajax de zaken weer wat grimmiger aanpakken. Bij één van deze acties werd de Haarlem goalie (oud-Ajax doel man Paul de Jong) gewond, door wat té hard inkomen van Bennie Haverkort (werd met gele kaart bestraft). Later zou, bij een val van de Jong tegen de paal, de kwetsure zodanig verer geren dat hij zijn plaats moest afstaan en naar het ziekenhuis werd gebracht voor nader onderzoek. Dan eindelijk in de 37ste minuut een Ajax-doelpunt. Gerald Vanenburg gaf een mooie terugleg-bal af en Bennie Haverkort schoot onhoudbaar in. Daar bleef het wat het resultaat bij. Nog 'geel' voor een Haarlem-speler en voor Gerald Vanenburg en het einde van een onaantrekkelijke wedstrijd in een koud stadion. De punten waren binnen, maar dat was ook alles'. Intussen staat ons elftal thans op de zevende plaats met 14 punten uit 13 wedstrijden. Door het ongelijk-aantal gespeelde wedstrijden geeft de ranglijst geen duidelijk beeld van de situatie. In ieder geval hopen we dat ons C-elftal de opgaande lijn zal blijven volgen. In het kader van de Beker-competitie voor C-elftallen, trad Jong-Ajax aan tegen de FC Utrecht (in de Meer). In de eerste minuten van deze wedstrijd verraste Ajax door goed aanvalsspel, dat echter watterugviel, toen, als gevolg van een botsing Rini van Roon enige tijd het veld moest verlaten voor behandeling van een hoofdwond. We kwamen op achter stand toen een hapering in onze verdediging de bezoekers in staat stelde, de leiding te nemen. (0-1 Kort hierop was het bijna alweer gelijk; de fraaie kop-actie van Paul van Eyck had beter lot verdiend. Maar toch zou Ajax voor de pauze nog langszij komen; de inmiddels weer in het veld teruggekeerde Rini van Roon benutte een hem door Gerald Vanenburg geboden kans. (1-1) Na de hervatting kwam Ajax al spoedig aan de leiding dank zij een bal in eigen (Utrecht)-doel. Nadat vooral aan onze kant nog verschillende kansen onbe nut waren gebleven, werd ons in de 34ste minuut een vrije schop toegewezen, waarbij Martin Wiggemansen, keihard door 'de muur' knallend, de stand op 3-1 bracht, hetgeen ook het eind-resultaat zou worden. Noteerden wij nog, wat de arbitrage betreft: een strakke leiding, zonder 'geel', hoewel naar onze smaak best een paar maal getoond had mogen worden. Aldus ontlenen wij aan de gegevens van Mike v. Croonenburg. 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1981 | | pagina 7