een woord van grote lof aan het adres van het duo Hafkamp- Wagtendonk die, met hun uitstekende kok, het culinaire gedeelte van het feest zo voortreffelijk verzorgden. Het was, wat je noemt: AF! Dan tenslotte nog de mededeling dat bij het aanschaffen van nieuwe steken voor de Raad van Elf, door Inter Football (Maarten de Vos) een belangrijk bedrag ter beschikking werd gesteld, waarvoor 'de Meerkoeten' uiteraard zeer dankbaar zijn. Dat was zo het een en ander omtrent Ajax-Carnaval 1981. Nu, we zijn er wat ditmaal de Kroniek betreft wel zo ongeveer. Als 'last-minute' kunnen we nog even de niet gespeelde wedstrijd Ajax-NAC aanhalen, waarbij zowel beide clubs als hun aanhang (en deze soms vér uit de provincie komend) voor niets kwamen. Omdat om 12.55 uur de toen pas arriverende scheidsrechter, de heer van Laar, het een dag tevoren reeds onbespeelbare veld... afkeurde. Derhalve werden kosten noch moeite gespaard... maar dan wel in negatieve zin. Enfin, deze partij wordt nu op woensdagavond 1 april a.s. gespeeld. Nemen we hier nog even de wedstrijd te Eindhoven tegen PSV mee. Helaas, we moesten de punten in de Lichtstad laten... Juist tegen Ajax een als herboren PSV met veel inzet en dat kostte ons, ondanks betere techniek, toch de winst. (3-1) Ons C-elftal maakte op die zelfde zaterdag ook geen beste beurt. Het verloor - op eigen terrein - met 2-1 van Sparta en we moeten zeggen: verdiend. De Rotterdammers hadden meer spirit, meer wil om te winnen dan de onzen. En als men - bij een 1-1 stand - een der Spartanen, toen deze al zo'n 60 meter gelopen had in de richting van het Ajax-doel, nog geen halt Ajax-Groningen. Gecompliceerd... wie-is-wie? Zo maar een plaatje uit de bestuurskamer bij een thuiswedstrijd. toeroept wordt het voor deze eigenlijk een kleine moeite om, met een overigens prachtig doelpunt, de Rotterdamse zege een feit te maken. Er dient hierbij te worden aangetekend, dat wederom meerdere plaatsen bij Jong-Ajax door A-juniores werden bezet, echter waren ook ervaren 'rotten' als Keje Molenaar en Cees Zwamborn van de partij. Jammer. Willen we bij de bovenste 'vijf' komen... dan zal het toch: AANPAKKEN moeten worden! Tot de volgende keer. Mart. J. W. Middendorp 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1981 | | pagina 5