Alles bij elkaar, aldus onze informatie, een goed geslaagde trip. Maandagmorgen 23 februari om ruim tien uur was men terug op Schiphol. Twee dagen later de eerste (avond)-wedstrijd tegen de FC Groningen (aan de Middenweg) in de kwart-finales om de KNVB-Beker. Een alles bij elkaar genomen niet zo 'n makkelijke partij, omdat de Noordelingen op geen enkele manier voetbal wensten te spelen. Men blonk uit in het alsmaar vertragen van de partij, elf man voor-de-pot, nauwelijks een uitval en dan nog eindeloos off side en zo ging het de eerste helftmaardoor. NadatTscheu een fraaie actie van Peter Boeve mooi had afgerond (1 -0) bleven de bezoekers in hun acties volharden: de nederlaag zo klein mogelijk houden. Dank zij uitstekend werk van hun doelman slaagden zij daar aanvankelijk wel in, doch wederom goed werk van Peter Boeve stelde Dick Schoenaker in staat de tweede Ajax-goal op het score-bord te doen verschijnen terwijl Dick later, goed doorgaand, zijn mooie voorzet door Wim Kieft onhoudbaar zag afgerond. In totaal dus 3-0 voor Ajax. Op 11 maart de return in Groningen. Dat kon nog weieens lastig worden voor Frank en zijn mannen... Onze clubgenoot Piet Pater notte is - thuis-zo ernstig komen te vallen, dat hij met een gebroken schouder in het Luthersche Diaconessenhuis (Koninginneweg) moest worden opgeno men voor een vrij lang verblijf aldaar. Wie eens wat jegens 'good old Peter' wil laten weten hij ligt op afdeling 3, kamer 64. Bezoekuren: 13.30-14.15 en 17.30-19.30 uur (dagelijks). Piet, old chap, namens je Ajax-vrienden het allerbeste toege wenst en hou je haaks. Het Carnaval van 'DE MEERKOETEN' is wederom een gran dioos succes geworden. Om acht uur opende Frans de Breet de avond waarbij hij na een korte toespraak de feestelijke leiding overdroeg aan Zijne Doorluchtige Hoogheid PRINS BARRY de EERSTE, begeleid door zijn adjudant GERRIE MÜHREN. Uzult kunnen begrijpen dat wij u het verloop van de avond, niet tot in alle finesses zullen weergeven, doch enkele gebeurte nissen dienen toch te worden vermeld. Er kwam bezoek uit Borgercompascuum en wel van Zijne Doorluchtige Hoogheid PRINS GERARD de ZESTIENDE met zijn Raad van Elf van de Carnavals-vereniging 'Het Shekel- zwienGeweldig! De dames van deze Raad van Elf waren alle gekleed als Joker. Bezoek kwam er ook van een delegatie uit het 'Stadspresi- dium', onder leiding van Tom Mulder met zijn adjudanten en spreekstalmeester Jos Richaers. En Tom zong - meesterlijk - 'As je me nou...'. Ja, onvergetelijk! Er vielen ook onderscheidingen: Ridder van de Meerkoeten 1981 werd Henk Asbeek Brusse... Hij kon echter op de avond zelfde versierselen niet in ontvangst nemen wegens verblijf in het ziekenhuis. Daaruit is hij inmiddels gelukkig weer ontslagen! Tot Miss Carnaval 1981 werd unaniem gekozen: Mevrouw Lindemann. Naast het daartoe behorende orde-teken werd ook nu, zoals gebruikelijk een fruitmand geschonken. Miss Carnaval stelde deze spontaan beschikbaar van de Heer Nico Meijer van de Raad van Elf, die (pechvogel) eerder op de avond per brancard naar het ziekenhuis was gebracht wegens een ernstige enkelblessure. We zouden zeker deze regelen niet willen beëindigen zonder Z.D.H. Prins Barry I met zijn adjudant Gerrie Mühren ontvangt (rechts) Prins Gerard de Zestiende. In het midden: Frans de Breet van de Raad van Elf.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1981 | | pagina 3