Kroniek ajax-nieuws ff Maandblad ff ff K°P'j ff In het kader van, om de woorden van de voorzitter te gebrui ken: 'het aanhalen van de band met het bedrijfsleven', werd door de firma KWANTUM HALLEN voor het eerst de strijd gestreden om de KWANTUM CUP (op woensdag 21 januari j.l.) waarbij onze A-Selectie aantrad tegen het team van de ORAN- YANKEES een elftal bestaande uit in de Verenigde Staten spelende Nederlanders met o.a. Johan Cruyff, Schoenmaker, Suurbier, Rijsbergen en vele anderen. Ondanks al die bekenden viel de belangstelling tegen, dit ongetwijfeld mede door het feit dat de gehele wedstrijd op de beeldbuis kwam. Maar je zou zo zeggenwiezou nu niet Johan Cruyff in levende lijve weer eens in de Meer willen zien spelen Nu, de vertoning zelf werd, wat je noemt: een aardige wed strijd, met een tegenvallende eerste helft, een van Ajax-zijde veel betere laatste '45-minuten', in welke periode de geringe voorsprong van vóór de pauze (1-0) werd uitgebouwd tot een eclatante 6-1 zege. Met het oog op de tweede helft van de com petitie en vooral gelet op de belangrijke Beker-ontmoeting tegen de FC Twente, een goede oefening. Ja, die Bekerontmoeting in de achtste finale, in beide kampen met veel spanning tegemoet gezien is uiteindelijk voor Ajax een walk-over geworden, waarbij de eerste helft met een 2-0 voorsprong werd afgesloten (Kieft 1-0, Arnesen 2-0 - penalty) die na de hervatting tot maar liefst 5-0 werd uitgebouwd (Wim Kieft hattrick! en een tweede doelpunt van Frank) alvorens scheidsrechter Corver naar de witte stip wees (overtreding) om hierdoor Thorensen de gelegenheid te geven, voor de mensen uit Enschede de eer te redden. En dat alles ten aan- schouwe van zo'n kleine 7.000 toeschouwers. Aldus 'békerenwe thans in de kwart-finale verder en wel - zoals de loting uitwees - tegen de FC Groningen. Opmerkelijk was de uitschakeling van Feyenoord door Haar lem! Intussen hebben wij nog een inhaal-wedstrijd te spelen tegen de FC Utrecht, bij de Stichtenaren thuis. Die is intussen vast gesteld op 22 maart a.s. (inhaaldag). Het 'startschot' voor de tweede helft competitie 1980-81 viel voor Ajax op zondag 1 februari tegen de Go Ahead Eagles. Nu is het bij die Deventer 'Adelaar' zó, dat die weieens plotse ling scherp op zijn prooi duikt, zo ook op deze zondag. En we stonden met 1-0 achter. Maar dat dit 'eerste gewin, kattegespinbetekende dat wees de stand van zaken bij het laatste fluitsignaal van de goed leidende scheidsrechter van Ettekoven wel uit n.l. 4-2 voor Ajax waarbij Tscheu la Ling tweemaal doelman Endeman passeerde, Soren Lerby en Frank Arnesen ieder éénmaal. Dat was in ieder geval een goed begin van de hervatting. Zondags hierna speelden we in Kerkrade een goede partij tegen Roda JC, waarbij we weliswaar 'gelukkig' met 3-2 wonnen (bij de stand2-2 schoot Degens in eigen doel) maar, in zijn totaliteit gezien, ons de zege terecht toekwam. Vlak voor rust kwamen Arnesen c.s. op een 1-0 achterstand die na de hervatting in luttele minuten door Tscheu en Soren in een 2-1 voorsprong werd gewijzigd. Een inderdaad prachtige kop bal van Dick Nanninqa bracht de partijen weer op gelijke voet, totdat in de 77ste minuut dan die 'eigen-doel' goal viel. De 12.000 toeschouwers hadden ieder geval kunnen genieten van een aantrekkelijke partij voetbal. In de tweede achtereenvolgende uit-wedstrijd: tegen FC Wageningen - op de Berg - viel er voor onze jongens natuurlijk wel wat goed te maken, als we in herinnering brengen de - o, schande - 2-4 nederlaag in de Meer. En we némen revanche, met 0-2 (Ling en Arnesen - penalty) in een partij van weinig betekenis. Met andere woorden: Ajax behoefde zich niet erg in te spannen, om de beide punten mee naar Amsterdam te kunnen nemen. De enige man die bij de Bergbewoners ruim voldoende haalde was de penningmees ter die met bijna 15.000 belangstellenden 'een volle bak' kon noteren. Gebruikmakend van een competitie-lóos weekend (Neder- land-Cyprus W.K. op 22 februari j.l.) ging onze A-Selectie 'op tour' en wel naar Indonesië waar in Djakarta een wedstrijd tegen een Indonesisch elftal werd gespeeld. Er waren maar liefst 75.000 kijk-lustigen die vooral een goede tweede helft zagen, waarin echter evenmin als in de eerste 45 minuten, een doelpunt viel. Doorvliegend naar Hongkong werd daar, eveneens onder grote belangstelling, van een landelijke Selectie met 5-4 ge wonnen, in welke ontmoeting o.m. een hattrick van Dick Schoenaker. Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" Seizoen 1980/1981 - Februari/Maart 1981 - No. 6/7 Abonnement (voor niet-leden) 25,— per jaar Postrekening 123977 en 4512800 Redactie A. Harmsen, M. Middendorp, M.J.W. Middendorp Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401, Amsterdam-Oost Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 Layout en druk 'Grafica'b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. voor het volgende nummer moet uiterlijk 25 maart 1981 a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn. 1

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1981 | | pagina 1