JUNIORES B1 (Leider C. van Eijden) Ajax B1 tegen AFC B1, hét duel tussen de nummers 1 en 2 in deze afdeling. Ajax met twee punten voorsprong zou bij een overwinning zijn positie aanzienlijk kunnen verstevigen. We begonnen erg sterk, schiepen ons kansen, maar moesten toch nog wel een kwartier wachten alvorens Patrick Worm- houdt na een solo de stand op 1 -0 bracht. Dooreen - wat goed koop verkregen - strafschop stelde René Panhuis de stand op 2-0. Aldus brak de pauze aan. Na de thee kwamen we weer meteen goed inde wedstrijd, doch kijk, na een kwartier spelen kwam er een ommekeer. Henk Lakeman verkeek zich op een afstandschot (2-1en AFC begon er weer in te geloven. Wij echter konden geen bal meer goed raken en zo gebeurde het dat, met nog 5 minuten te spelen de bezoekers langszij kwamen. Ajax kon niet meer de kracht vinden alsnog de volle winst naar zich toe te trekken. De Voorland-derby: Ajax B1-ZeeburgiaB1 beantwoordde wat ons betreft, niet aan de verwachtingen, nadat we midden in de week een prima partij hadden gespeeld tegen HSV te Heiloo. (0-5) Zeebu rgia speelde beter dan wie ook had verwacht en kwam al snel op een voorsprong. (0-1Geschrokken door dit verloop, moesten de bakens wel verzet worden, hetgeen aardig lukte. Maar verder dan één doelpunt (Patrick Wormhoudt) kwam Ajax vóór de rust niet. Na de hervatting wisten we Zeeburgia geheel op eigen helft terug te dringen en scoorde René Panhuis (2-1). Doordat de bezoekers probeerden in de aanval te gaan kregen wij meer ruimte met alsgevolg nog twee goals, beide opnieuw van Patrick Wormhoudt. Over de volgende wedstrijd tegen DCG B1 'uit' kunnen we heel kort zijn, doordat we in deze altijd moeilijke partij helemaal niets hebben laten zien en zelfs tweemaal een achterstand hebben moesten inlopen. Onze doelpunten-makers: Michel van West en Robert te Slaa. JUNIORES B2 (Informatie van leider H. van Teunenbroek) Na een lange winterpauze kende de wedstrijd tegen Buiten veldert B1 twee 'gezichten' n.l.: de eerste helft, zeer matig en de periode na de thee, redelijk goed. Vóór de rust lukteer niets, in het tweede gedeelte van deze partij ging het geleidelijk beter draaien. Via goede combinaties werd uiteindelijk verdiend gewonnen. Goals van Gerber, Gillebaard en Sealtiel. In de ontmoeting - thuis-tegen DWVB1 stond Ajax tot 8 minu ten voor het einde nog met 0-1 achter. Toen scoorde Sealtiel via een schitterend genomen vrije schop en was het Abidallah die na een scrimmage de bal in het DWV-doel werkte. Toen kwam de tegenpartij nog gevaarlijk opzetten, volgde er een spannend slot, maar de overwinning werd ons! Dat we in de thuiswedstrijd tegen NFC B1 de punten uitein delijk aan de Amstelveners hebben moeten laten, is onbegrij pelijk. NFC scoorde al in de eerste minuut, dooreen blunder in de achterhoede van Ajax. Vanaf dat moment hebben onze jongens 2 x 30 minuten aangevallen. Het niet benutten van zeker zes doelrijpe kansen (en ook wel wat pech) bewerk stelligde deze eerste nederlaag van dit seizoen. Jammer! Koppie er bij jongens en wat meer overleg voor het benutten van de talrijke kansen!!! JUNIORES C1 (Leider J. v. Eyden) Met Ajax op de eerste plaats in de ranglijst en onze tegen stander van vandaag DWS, als nummer drie, kwamen we het veld in. 'Uit' hadden we met 4-1 gewonnen en we wilden onze voorsprong als het kon, vergroten. Nu, daarzijn we gelukkig in geslaagd. De wedstrijd ging in het begin gelijk-op, maar wij namen toch de leiding door Ramon Wolffgramm. Tien minuten hierna was het echter alweer gelijk (1-1). Nadat we vele kansen hadden gemist gelukte het René Anneesse ons op 2-1 te zetten. Met deze stand zochten we de kleedkamer op voor de thee. Na de hervatting kwam DWS niet zo vaak meer over de helft. Wij daarentegen bleven doorgaan en scoorden nog eens door Ramon en Michel van Oostrum. Een voldoening gevend resultaat. (Een uitstekend verslag van R. Harms, Red.). JUNIORES C2 (leider H. Bijvank) Na een lange periode van gedwongen rust (afgelastingen) speelde Ajax C2 uit tegen Buitenveldert C1. Het zou een moeilijke wedstrijd worden. Buitenveldert was fysiek sterker en nam dan ook al gauw het heft in handen. Een dieptepass op de snelle en lange linksbuiten verdween via de Ajax-keeper in het doel, 1-0. Nog in dezelfde minuut kwam Ajax op gelijke hoogte; een scherpe trekbal van Eugène van Croonenburg werd door Bert Millenaar ingeschoten, 1 -1De kansen kwamen nu overen weer. In de laatste minuut stond de rechtsbuiten van Buitenveldert opeens geheel vrij. Zijn schot werd door onze keeper nog gekeerd, doch in de re-bound werd het toch 2-1 In de 2e helft een sterker Buitenveldert, met veel goede scoringskansen over links. Toch kwam Ajax weer gelijk. Uit een scrimmage voor het doel schoot Randy Sahertian raak (2-2). Een paar minuten later kwam Buitenveldert weer op een voorsprong; een fout in onze achterhoede, waardoor een Buitenveldert-speler vrij kon inkoppen, 3-2. Ajax kreeg nog wel wat kansen, doch het bleef 3-2 voor Buitenveldert. Een teleurstellend resultaat. Doordeze uitslag kwam Buitenveldert mede aan de kop. Een week later speelde de C2 thuis tegen RKAVIC C1Ajax was de gehele eerste helft de betere ploeg met een veldoverwicht, maar pas in de laatste minuut verdween de bal in het RKAVIC- doel. Eugène van Croonenburg nam op links een corner. Martin Bensch kopte de bal door, waarna Bert Hillenaar voor de rest zorgde (1-0). Een mooi doelpunt, na een goede voor bereiding. Vlak na rust werd het 2-0, via een afstandschot van Brian Chin ten Fung. Wederom in de laatste minuut werd de eindstand 3-0, bereikt. Een dieptepass van Randy Sahertian werd door Bert Millenaar afgerond. De uitwedstrijd tegen DWS C2 werd een uitstekende partij van Ajax-zijde. Tegen de zeer sterke wind in ontstonden al direkt een paar goede scoringsmogelijkheden. Na een kwartier kreeg DWS een corner, die zeer scherp werd genomen. Bij de 2e paal stond een DWS-er klaar om in te schieten (1 -0). Tegen de verhouding in! In de 2e helft nam Ajax het heft helemaal in handen. Al snel werd het 1 -1 door Ramon Rijnink, waarna Eugène v. Croonenburg een hattrick scoorde. Vooral het laatste doelpunt was mooi; een hoge bal over de lange DWS-keeper, in de verste hoek. De eindstand werd 1-4, waarbij DWS er nog goed van afkwam. Een uitstekend gespeelde wedstrijd, jongens. JUNIORES C3 (Leider W. de Geest) 'Uit' tegen de Meteoor C1 aan het Perenpad trad Ajax aan tegen een ploeg uit de onderste regionen. Maar dat viel tegen; we zouden wel om de beide puntjes moeten knokken. Michel Mangel zorgde voor het eerste Ajax-doelpunt, welk goede voorbeeld door Armand Doorn werd gevolgd (2-0). Nog vóór de rust verkleinde de tegenpartij de achterstand (2-1 In de tweede helft heeft Patrick nog een goal gemaakt, zodat de eindstand 3-1 voor Ajax werd. 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1981 | | pagina 14