Jeugd-Overzicht Waarom verder lopen als op de Brink uw bloemen kunt kopen Het mag, dachten we, vanaf deze plaats weieens gezegd worden hoe zeer wij iedere maand de trouw van verschillende Ajacieden waarderen, in de hoedanigheid van penneridder, die zijn bijdrage levert aan deze rubriek in de vorm van een korter of langer verslag over bepaalde wedstrijden. En dat geldt natuurlijk zowel voor de jeugdspeler die verhaalt van het wel-en-wee aangaande zijn elftal, als de leider die veelal wat uitvoeriger zijn zienswijze over de prestaties van zijn jongens weergeeft. Dat zij zo mogen doorgaan. JUNIORES A1: Ajax-DWS 'In de eerste drie-kwartier speelden we goed voetbal', aldus Cor van Garderen, 'het speelveld werd goed klein gehouden waardoor ons 'middenveld' pressie kon spelen. In de 33ste minuut nam Johnny van'tSchipeen corner, welke door Dennis de Graaf in een doelpunt werd omgezet. De tweede helft was zeer slecht; in tegenstelling tot vóór de rust werd het speelveld te groot gelaten en daardoor kwam DWS langszij. En zo bleef het. (1-1) Dus onnodig een punt ver speeld. Lelystad-Ajax. In deze zeer belangrijke wedstrijd moest getracht worden, de tegenstander (mede-koploper) te ver slaan. We begonnen zeer goed (aan het woord is: Johnny van 't Schip). Reeds na vijf minuten spelen scoorde Johnny Silooy uit een vrije trap genomen door Dennis de Graaf. Kort hierna maakte Eric Griffioen er zelfs 0-2 en 0-3 van. Lelystad pro beerde wel iets aan deze achterstand te veranderen, maar het was Winnie Haatrecht die na een mooie actie van Johnny SilooydestandopO-4bracht.Dethuisclubscoordedaarnawel tegen (1-4) maar nog voor de pauze kwamen we op 1 -5 dankzij Eric. Na de thee deed Lelystad nog een laatste poging om de stand een beter aanzien te geven, maar dat stond Ajax niet toe. Integendeel: Winnie maakte er 1-6 van. Tjapko Teuben over de wedstrijd in Veenendaal tegen DOVO. 'Een goed bespeelbaar veld en prima weersomstandigheden; daarnaast een tegenstander welke voor ons geen probleem mocht zijn gezien zijn positie op de ranglijst. Toch verliep de wedstrijd anders dan we ons hadden voorge steld. Er werd téveel met de bal gelopen en dat drukte het tempo. Toch kwamen wij vóór rust nog opeen 1-0 voorsprong via een goed opgebouwde aanval die Edwin Kortlevers afrondde. In de pauze een hartig woord van de leider, hetgeen na de her vatting in ieder geval leidde tot sneller en overtuigender spel. Er volgden nog twee goals: één van Eric Griffioen, een schitte rend afstandschot en één van ondergetekende. Nog een tegen-doelpunt door slecht wegwerken en een matige wed strijd was ten einde.' i Wat de resultaten van de JUNIORES A2 aangaat ligt voor ons de altijd uitstekend verzorgde reportage van leider Cor v. d. Wal. Eerst over de uit-wedstrijd tegen ZSGO A1. Deze werd gespeeld op 11 januari j.l., terwijl daarvóór het laatste optreden van de A2 op 24 december plaats vond. Een lange 'stop' dus, té lang gezien het door ons vertoonde (slechte) spel. Bovendien bevorderde de toestand van het veld: harde ondergrond, zachte bovenlaag de spelkwaliteiten niet, althans had vooral ons team daar nogal moeite mee. Een fout van Spannenburg gaf aanleiding tot een strafschop tégen, maar deze werd gemist. De bal was zeer springerig op het harde veld en onze achterhoede had dan ook de grootste moeite de situatie meester te blijven. Drie minuten vóór rust wéér een strafschop tégen - nu een cadeautje van descheidsrechter-en we stonden met 1-0 achter. Na de thee was het initiatief aan onze kant. Dit leidde tot een serie prachtige kansen, die echter alle om zeep werden geholpen. Couwenberg maakte uiteindelijk wel gelijk, maar bij een uitval van de thuisclub moesten wede punten toch missen. (2-1) Tegen WA A1 'uit' was na een korte spel-periode onze verde diging nergens te bekennen en was het voor de tegenstander heel eenvoudig te scoren. Een vrije schop van Spannenburg kreeg de thuisclub-doelman niet klemvast en uit de re-bound maakte Rik Couwenberg gelijk. (1-1) Voor het overige valt er weinig van deze wedstrijd te vertellen. Zelden zag ik een Ajax- team zó slecht voetballen. Ajax A2 tegen DWV A1. Uitslag 2-0. In tegenstelling tot vorige week werd er nu goed gespeeld. Een zeer snelle en goed opgezette aanval werd door Paul Engers bekwaam afgewerkt. Rust 1-0. In de tweede helft was het weer Paul die, nu uiteen goed door Frank van Helvert genomen corner scoorde. (2-0). Aangezien de krachtsverschillen elkaar weinig ontliepen, hield onze verdediging, met aan het hoofd een goed spelende goalie Tonnie Hak de zaak 'achter' goed gesloten. Helaas hebben wij bij AFC A1 de twee nodige punten niet kunnen weghalen. De teams ontliepen elkaar in krachtsver schil niet veel, maar voor ons was het geen wedstrijd om met voldoening op terug te blikken. Van overleg, opbouwende combi naties e.d. kwam weinig terecht en we kwamen vóór rust dan ook op achterstand (1-0). Na de thee profiteerde Frank Kroon van een fout door de AFC- doelman, maar verder brachten wij het, ondanks een veld- overwicht niet. (Jongens, alle drie: keurig!!) 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1981 | | pagina 13