Seniores-overzicht Mevr. J. M. Aué-Muller W.F. Schoevaart en W.W. Heisterkamp Ajax3 startte na de winterstop met een 1-1 gelijkspel bij Kolping Boys2. Voor de rust was Ajax veel sterker dan zijn opponent, maar men vergat ruim afstand te nemen. John van Helvert trof na een half uur de binnenkant van de paal, Ab Scheltema zag zijn schot per ongeluk tegen de knie van een tegenstander ketsen en alleen George Helenklaken wist te scoren. Een 'inswinger' van Mike Harman liep hij met de borst de goal in. Na de thee kregen we het zelfs nog moeilijk, omdat het al na acht minuten gelijk was geworden door een fout van onze doelman. Het Ajax-doel was meer in gevaar dan dat van Kolping-Boys en achteraf mochten we nog blij zijn met het éne punt. Thuistegen Rood Wit2 speelde Ajax opnieuw in het begin heel sterken volkomen logisch scoorde John van Helvert dan ook in de zesde minuut na een pass van Rob Bordewijk. Halverwege de eerste speeltijd was 't opnieuw Van Helvert die goed door kwam doch de lat trof. Merkwaardigerwijs werd het spel daarna erg matig. Rood-Wit kreeg kans orde op zaken te stellen en dat resulteerde kort na rust in de gelijkmaker. Ajax kreeg hettoeneven moeilijk, maareen prachtige pass van Hennie Henrichs bracht John van Helvert in schietpositie en deze trof van zeker 25 meter de roos, keihard in de linker benedenhoek (2-1Ajax nam weer volledig het heft in handen, maar kwam niet meer tot scoren. Carlos Wieseman was er wel erg dichtbij, maarzijn indrukwekkende soloeindigde met een schot op de paal. In Heemskerk tegen DEM2 was Ajax het eerste kwartier sterker, maar verder dan een kopbal van Aharon, die net naast ging, kwamen we niet. DEM werd langzaam wat sterker en Ajax moest oppassen. Toch zouden we de leiding nemen. Een goede voorzet van Aharon bereikte John van Meerlant en deze kogelde vanaf de rand van het strafschopgebied keihard in (0-1Bijna was 't op slag van rust nog gelijk geworden, maar Jacques Vriesekoop redde meesterlijk. Na de hervatting speelde Ajax niet meer zo best en maakte het zichzelf onnodig moeilijk. In deelfde minuut werd hetdan ookterecht 1-1Maar dat DEM in de voorlaatste minuut ook nog de overwinning mocht grijpen is wel een kwalijke zaak. Op balbezit spelen oké, maar niet kort voor tijd en zeker niet voor je eigen doel. Een oude 'Engelse voetbalwet' is hier nog steeds van toepassing: 'Ruimen de bal, naar vóren, dan kan hij er achter niet in'. We waren bovendien in de slotseconden van deéérste helft al eens gewaarschuwd. Conclusie: onnodig puntenverlies. Ajax4 is na de winterstop behoorlijk van slag af. Stonden we in december nog op een fraaie derde plaats, thans zijn we tot de middenmoot afgezakt. Uit tegen RKAVIC3 werd met 2-1 verloren. Deze wedstrijd (van de gemiste kansen) had Ajax met grote cijfers moeten winnen, maar men was niet bij machte te scoren. RKAVIC kwam slechts een paar maal voor het doel van Dirk Vogtschmidt, maar benutte echter daarbij wél twee kansen. Er is eigenlijk verder niets noemenswaard te vermel den en daarom laten we het hier dan ook bij. Tegen CDN2 uit Driebergen werd het een aantrekkelijke wed strijd. Degasten uit Utrecht beschikten overzeer attente verde digers; tot driemaal toe kwam één van hen zijn kansloze doel man op de lijn te hulp. Bij een van de sporadische aanvallen van CDN werd de bal onverwacht achter Dirk Vogtschmidt geprikt (0-1). Ed Lefeber wist ons echter nog vóór de thee op gelijke voette brengen, naeen goede aanval over rechts. Na de hervat ting waren de krachtsverschillen gering en 't was CDN dat opnieuw een voorsprong nam. 't Verdiende gelijke spel werd bepaald door Rob Overweg die met een afstandschot (einde lijk!) de keeper verraste. In Culemborg speelden we tegen Vriendenschaar2 een rond uit slechte partij voetbal. De gastheren beslisten de wedstrijd al in de eerste helft. Een vrije schop op rechts werd snel genomen en hoog en hard ingeschoten (1-0). Tien minuten later stond onze gehele defensie als aan de grond genageld en dat werd slim uitgebuit (2-0). In de tweede speelperiode kwam Theo van Diepen na een lange afwezigheid voor de geblesseerde Rob Jaarsma in 't veld. Vanaf dat moment speelde Ajax gedurende zo'n twintig minuten goed voetbal en dat resulteerde in een schot op de lat en een kopbal op de paal. Eén en ander depri meerde kennelijk zo, dat we weer in onze oude fout vervielen. Veel praten en provoceren en geen resultaten. Dat zal wel moeten veranderen, anders gaat dit nog meer punten kosten. Thuistegen Saestum2 werd opnieuw verloren (1-2). Scheids rechter Cornelisse liet in deze wedstrijd zien, hoe je praten aanpakt. Mond open is resoluut: vrije schop. Uit één daarvan scoorden de Zeistenaren de gelijkmaker. En je kunt dan wel op de arbiter lopen mekkeren, maar uiteindelijk krijg je een scheidsrechter die behoort bij 't voetbalniveau. En dat peil nu is bij ons pover, ergo geen commentaar op de flu ittist. Jean van de Velde had ons met een fraaie goal aan de leiding geholpen en als Joop Leeuwendaal en Rob Overweg met wat meer overleg te werk waren gegaan, dan was de ruststand zo maar 3-0 geweest. Nu kreeg Saestum de kans om via de reeds geme moreerde treffer plus een cadeautje van ons rechterverdedi- gingsblok de kans de winst mee naar Zeist te nemen. Tegen Holland2 uit Utrecht werd het eigenlijk weer net zo'n vreemde wedstrijd alsenkele weken geleden. Een oppermach tig Ajax, maar vreemd genoeg geen doelpunten. Paal en lat als mede een handvol grandioze (gemiste) kansen hielden Ajax op nul. Aan de andere kant had onze doelman Jos Vonk zo onge veer een vrije middag. Éénmaal moest hij slechts handelend optreden en wel bij een toegekende strafschop. Met de punt van zijn schoen hield hij ook Holland zo op de nul en dat betekende dat de wedstrijd eindigde zoals hij was begonnen (0-0). Totslot een woord van lof aan 'tadres van scheidsrechter R.E.H. Bakker. Med. gedipl. Chiropodiste Algemene voetverzorging - Pedicure - Manicure Agamemnonstraat 7, Amsterdam, telefoon 713877 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1981 | | pagina 11