Feyenoord-Ajax. Wim moet het veld verlaten. Het oog is te pijnlijk en bovendien kan hij er slecht uit zien. En beide ogen open is juist wel nodig nu blijkt dat er bij enkele Feyenoord-spelers maar één gedachte leeft: Wim Jansen uitschakelen, met alle ten dienste staande middelen(ANP-FOTO) wijze van spreken: met de handen in de zakken, die taferelen staan aan te kijken, niets zeggen, niets doen. Onze mensen van Hoogeboom's Bewakingsdienst mogen niet met honden ko men om de orde te bewaren. Rijst dan niet terecht de vraag hoe dat dan wel in de toekomst moet gaan als de politie en die heeft dan wél honden er niets aan doet..? Tenslotte gaarne nog iets over de naaste toekomst: het tweede gedeelte van het lopende seizoen. We krijgen een extra lange winterstop, nu ons nationale team naar Ururquay was. We spelen op 25 januari a.s. de eerste wedstrijd nl. (Beker) tegen de FC Twente. We hebben nog wel de 5-3 (competitie)in ge dachten, maar laten we bedenken dat de mensen uit Enschede hier echt wel naar toekomen met het voornemen: revanche! Temeer omdat het hier om een enkele wedstrijd gaat en één van beide clubs wordt bedreigd met uitschakeling voor de volgende ronde. Op 1 Februari begint de competitie dan weer met de ontmoeting: Ajax - Go Ahead Eagles. Ik spreek daarbij de wens uit dat Ajax dan een beter geheel zal vormen, dat er weer meer spelpatronen bij ons elftal zullen zijn te vinden en dat de komst van Johan Cruyff als begeleider en Wim Jansen vruchten af zal werpen en onze bezoekers c.q. supporters ook weer wat meer tevreden zullen zijn. Dat dan ook de agres sie op de tribunes zal verdwijnen om plaats te maken voor belangstelling voor de wedstrijd en in het bijzonder waarde ring voor het spel van onze spelers. Want dat ligt natuurlijk ook duidelijk en daar behoeven we niet omheen te draaien als het Ajax niet voor de wind gaat zijn er natuurlijk altijd lieden die hun teleurstelling resp. ontevredenheid gaan uiten in agres sieve handelingen. Ik kan hier de verzekering geven dat in de maand Januari heel, heel erg hard gewerkt zal worden aan het weer op peil brengen van onze A-Selectie, zodat bij de hervatting van de competitie weer het echte Ajax te zien zal zijn. Wat de zieken en de geblesseerden aangaat, gaan we de goe de kant op. Keja Molenaar hoopt in Februari a.s. wéér terug te komen. Hij is uit het gips, de operatie is erg goed gelukt. Aldus, de vooruitgang is er. Wim Meutstege traint ook weer, zij het voornamelijk loop en andere lichte oefeningen. Martin van Geel is alweer zover dat u hem binnenkort wel weer in het veld kunt zien, wat reeds het geval is met Piet Hamberg. Waren het voor deze nog maar halve wedstrijden, om weer naar zijn vorm te groeien, het optreden voor 2 maal 45 minuten ligt in het verschiet. Ook hoop ik dat Tscheu la Ling spoedig weer over het nodige zelfvertrouwen zal beschikken, waardoor we hem kunnen zien voetballen zoals we dat van Tscheu gewend zijn. Mag ik dan besluiten u allen, die onze club zo na aan het hart ligt, op te roepen om AJAX: spelers, technische staf, medische staf, begeleider, ledenraad, bestuur e.a. uw vertrouwen te schenken. Er valt de komende maanden nog ontzaglijk veel te doen, maar met een juiste communicatie, begrip en respect voor elkaar, kortom in een goede harmonie is veel, zo niet alles te bereiken. We hebben elkaar inmiddels reeds een voorspoedig en vooral gezond 1981 toegewenst. Mag ik dat hier met u nogeens spe ciaal doen voor ons AJAX A. Harmsen 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 6