Feyenoord - Ajax. Een schoelje heeft zijn lafhartig werk gedaan Wim Jansen is aan het eind van de warming-up door een ijsbal in het oog getroffen. Uiting van boosheid bij een aantal Feyenoord-supporters, omdat Wim na zijn terugkeer uit Amerika voor AJAX koos(ANP-FOTO) maken. Dat gebeurde niet! En dan vraag ik mij verder af waar de KNVB in Zeist mee bezig is. Ze hebben een kans voor open-doel gemist. Want a. wist men dat deze wedstrijd onder bepaalde emoties gespeeld zou worden, b. lagen de wapens om er tumult mee te maken er in de vorm van grote hoeveel heden sneeuw. En als men dan weet dat omstreeks 10 uur 's morgens alle wedstrijden er al 'uit' lagen met uitzondering van Willem II NEC dan vraag ik: waar gaan we heen? En dat geldt niet alleen voor Feyenoord-Ajax, want daar waren de kaarten al verkocht. Maar een club als Willem II die nu mis schien 4000 toeschouwers kreeg, terwijl er bij normale om standigheden wellicht twee-maal zoveel komen, is ernstig ge dupeerd. Dus wil ik toch de heren van de KNVB en in het bijzonder Jan Huybregts wijzen op de afspraken die destijds voor het Betaal de Voetbal zijn gemaakt en die luiden dat wanneer meer dan de helft van de velden wordt afgekeurd, het hele programma er 'uit' gaat. En dat moet dan ook nog kunnen zondagsmorgens om 9-00 of 10-00 uur. Ik ben ook enigzins verbaasd over uitspraken van verschillen de Feyenoord-spelers, die in diverse kranten als hun mening te kennen gaven, dat het toch wél oorlog was bij Feyenoord-Ajax, ze helemaal Wim Jansen niet zouden ontzien, integendeel dat was duidelijk tussen de regels door te lezen er op uit waren Wim hoe dan ook, vroegtijdig het veld te doen verlaten. Nu, zoals U weet, werd de spits daartoe afgebeten door een of andere waanzinnige supporter. Alles bij elkaar geen reclame voor de voetbalsport. Wij als bestuur van Ajax hebben ge meend en ik weet helemaal nog niet hoe onze kansen liggen om deze zaak toch maar bij de tucht-commissie van de KNVB aanhangig te maken, want vandaag is het dit en morgen is het weer wat anders. Als ik dan direct overga naar de thuiswedstrijd die een week later volgde (Ajax-Willem II) dan zie ik ook bij ons op de tribune onverkwikkelijke gebeurtenissen, met name het afsteken van vuurwerk, waarmede de spelers worden bestookt. Door lieden die niet naar de voetbalwedstrijd komen kijken, ze komen om met vuurwerk herrie te schoppen. De scheidsrech ter floot terecht af. Nadat onze speakster had gewaarschuwd voor staken van de wedstrijd ging het een hele tijd goed. Toen echter Ajax enige kansen liet liggen en het publiek duidelijk teleurgesteld was over 1-1, werd het vuurwerk weer tevoor schijn gehaald. Terecht staakte de arbiter toen de partij en werd in de kleedkamer gewacht tot de omstandigheden aan wezig waren, die voortzetting mogelijk maakten. (Velen had den toen de tribunes verlaten). En als je dan ziet hoe zo'n scheidsrechter naar de kleedkamer gaat, door jongens van omstreeks 15 jaar wordt bespuwd en van dezen de grofste scheldwoorden naar het hoofd krijgt, dan is dat opnieuw een slechte zaak voor ons voetbal. Hoe lang zal dat nog doorgaan? Want bij dit alles verbaas ik mij dan ook weeren daar zullen misschien weer alle mogelijke excuses voor worden aange dragen over het feit dat acht a negen politie-agenten, bij 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 5