PRESIDENTIEEL Bingo-avond, of anders gezegd: het jaarlijkse KIENEN! Overzicht van de volle zaal zeker namens U allen sprekend als wij Barend vanaf deze plaats het allerbeste toewensen. Dan moetsen wij helaas afscheid nemen van Gerrit Keizer, onze befaamde doelman uit het verleden, daarna als commis sie-lid buitengewoon verdienstelijk. Hij overleed op 70-jarige leeftijd. U vindt elders in deze editie enkele aan hem speciaal gewijde woorden. Dit laatste ook ten aanzien van het trieste heengaan van de nog zo jonge Peet Petersen. Het idee van het bestuur tot het op zo 'n brede schaal verzen den van kerst- en nieuwjaarskaarten, is algemeen in heel goe de aarde gevallen. Naast verrassing sprak uit de diverse re acties ook grote waardering voor de geste. Zo, nog eens even ons lijstje doornemen of we alles gezegd hebben, wat we hadden willen en moeten zeggenDat zit goed. Een blik op de klokde hoogste tijd om er een streep onder te zetten, 't Is weer mooi geweest. Gegroet U allen Mart. J. W. Middendorp Speaker Karei van Mourik, Luc Sacksioni en nog net een indruk van de rijk voorziene tafels Sinds mijn bijdrage aan het vorige clubblad, is er in de Meer weer het een en ander veranderd. Zoals u allen breeduit in de kranten hebt kunnen lezen, zijn wij erin geslaagd Johan Cruyff bereid te vinden de komende tijd als elftal-begeleider te fun geren; tevens hebben wij Wim Jansen voorlopig tot het einde van dit seizoen aangetrokken om als 'laatste man' in ons team op te treden. Want het zal u allemaal duidelijk zijn dat er in onze verdediging een organisator gewenst is om eindelijk eens van de grote hoeveelheid tegendoelpunten af te komen. We zullen ver in onze geschiedenis moeten duiken om een dergelijk aantal als dit seizoen tot nu toe onze doelman pas seerde, terug te vinden. Met het binnenhalen van Jansen is er, rond de eerste wedstrijd die hij voor ons ging spelen nl. Feyenoord-Ajax nogal wat gebeurd. Feyenoord-Ajax, dat eigenlijk een wedstrijd zou zijn geworden tussen nummer 2 op de ranglijst en zoals Mijn heer Westerhof van Feyenoord dat zo graag opmerkte een middenmoot-er. Maar, omdat Wim Jansen er was, is het een 'topper' geworden. Maar dan wel in negatieve zin. Inplaats van dat ze in Rotteram dachten: nou zien we Wim Jansen weer eens en we zullen hem hartelijk ontvangen, zijn er in tegendeel zulke schandalige dingen gebeurd, is de zaak zó uit de hand gelopen, zó geëscaleerdVreselijk!!!! En daar zijn natuurlijk wel oorzaken voor aan te wijzen. Daar is in de eerste plaats de Pers, die het zo nodig vond de anti-gevoelens van enige fanaten jegens Wim Jansen, te voe den, uit te breiden en op te voeren. Via de beeldbuis bleef men ook niet achter en liet men vandaar iemand zien, die dan beloofde Wim Jansen persoonlijk de benen te zullen breken...., als hij bij Ajax ging voetballen. Kijk, als men dat nu eens had nagelaten en wat positiever over het wederoptreden van Wim Jansen in Nederland had geschreven en gesproken dan, dacht ik, was zeker 50% van de hetze er af geweest. Daarnaast, toen het ongeval (U intussen natuurlijk uitvoerig bekend) met Jansen gebeurde en wij de scheidsrechter de Heer Weerink van een en ander op de hoogte stelden, had ik verwacht dat deze DIRECT na de aftrap, toen duidelijk werd dat er eigenlijk een regelrechte aanval op Wim zijn benen plaats vond, afdoende maatregelen als arbiter, genomen zou hebben. Waarom toen geen gele kaarten (zelfs een 'rode' was daarbij gemotiveerd) in plaats van pas laat in de tweede helft....? En als ik dan zie dat Frank Arnesen 'het geel' krijgt 'wegens praten' en men zet dat tegenover de zware overtre dingen jegens Wim Jansen begaannu ja, dan ben je toch sprakeloos. Om daarbij nog maar niet te spreken over de penalty die we tégen kregen. Alom, ik herhaal: ALOM gezien als een cadeautje dat tevens de aantrekkelijkheid van de wed strijd sterk beïnvloedde. Verder heb ik met verbazing gekeken naar de reactie van arbiter Weerink, nadat deze via de speaker in het Stadion had gewaarschuwd dat er geen sneeuwballen meer gegooid mochten worden bij het nemen van corners. Nou, dat hebben we dan gezien; er werden vier, vijf corners genomen en dat sneeuwballen gooien ging gewoon door. Als scheidsrechter had er m.i. aldus gehandeld moeten worden: staken van de wedstrijd en maatregelen eisen om een eind aan de situatie te 4

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 4