In Dordrecht werd met 5-2 verloren van Jong-DS '79, dat een zeer gemotiveerd elftal in het veld bracht. Aan onze kant was dat anders: meerdere open-gevallen plaatsen (door blessures moest de A-Selectie worden aangevuld met spelers uit het C-Elftal) werden ingenomen door A-Juniores, die vooral phy- siek te kort kwamen. Begrijpelijk! Tegen SVV in Schiedam werd qualitatief zeer goed door beide partijen gevoetbald. Ajax domineerde wel, doch zag geen kans zijn meerderheid in doelpunten uit te drukken. Integendeel, één uitval van de gastheren en we konden met lege handen naar huis. Voor de rest slechts afgelastingen. Zo tegen het einde van het jaar zijn er bij Ajax altijd een viertal gebeurtenissen, die door-de-tijden-heen traditie zijn gewor den. Dat begint op een der laatste zaterdagochtenden in no vember met de huldiging van de jubilarissen, met name die Ajacieden, welke 25-, 40-, 50-, 60 jaar en langer lid zijn. Daarna organiseert de altijd actieve clubavondcommissie een 'avond-met-dames', waarbij de laatste jaren ook St. Nicolaas met helper acte de presence geven. Volgt hierna- behorende tot het belangrijke werk van de Ont- spannings Commissie- op een zaterdagmiddag rond 5 decem ber het Sinterklaas-feest voor de allerjongste (papillen) Jeugd en dan tot slot, weer op het terrein van Karei van Mourik c.s. de altijd druk bezochte Kienavond (of Bingo-avond, zoals offi cieel aangekondigd). Wat fijn toch dat al dat soort samenkomsten blijft, ook steeds veel belangstelling geniet, ons clubverband levendig houdt. Laten we gezamelijk er toe bijdragen dat het zo zal doorgaan. Beginnen we met de bijeenkomst op zaterdagmorgen 22 no vember. In aanwezigheid van het voltallige bestuur waren daar met dames de Ajax-leden: A. G. H. van Gendringen, A. Kraan en J. Stoffelen elk 40 jaar lid, (De heer A. W. van Dijk moest door omstandigheden helaas verstek laten gaan) De mannen die een halve eeuw met Ajax verbonden zijn: H. C. N. Brockmann, T. Saoveuren W. F. Schoevaart. Van de 60-jarigen was de heer J. Jutte aanwezig; de heer J. L. Melchers had bericht van verhindering gestuurd. En dan de nestor der Ajax-keien: G ERR IT ZIEGELER die maar liefst voor 70 jaar Ajax-trouw werd gehuldigd. We schreven in het vorige Ajax-Nieuws reeds dat hij tegenwoordig in Veldhoven (Noord- Brabant) verblijft, maar dank zij zijn dochter (auto) kon hij in gezelschap van zijn echtgenote bij de festiviteiten aanwezig zijn. En nog in prima conditie; slechts zijn gehoor laat het wat afweten maar voor de rest spring levend. Allen werden door voorzitter Ton Harmsen hartelijk toege sproken en ontvingen de bij de 'dienstjaren' behorende onder scheiding. Old goalie Ziegeler mocht uiteraard wel extra prij zende woorden, door de Ajax-president uitgesproken, beluis teren, waarbij hem een fraai uitgevoerde sculptuur werd over handigd. Een bijzonder gezellige ochtend. De elders afge drukte foto's van onze 'hof-fotograaf' Jan Mud lichten visueel de gebeurtenissen nog wat nader toe. Laten we niet vergeten te vermelden dat speciaal voor Gerrit Ziegeler ook Gerard de Jongh aanwezig was, alsmede Jan de Boer welke laatste beschouwd kan worden als de destijds als jongere opvolger van Gerrit. Een zeer druk bezochte club-avond-met-dames op 28 novem ber jl. deed Karei van Mourik wensen, dat iedere wekelijkse club-bijeenkomst voor de helft zo bezet mocht zijn.... dan was hij al dik tevreden. Laten we daar nog eens aan denken, club avond...vrijdags...waar u tevens uw Toto- en Lotto formulier kwijt kunt. Maar om op deze 28 ste november terug te komen, zo tussen half negen en negen uur maakte ook dit jaar Sinterklaas weer zijn opwachting. Zoals eerder gezegd, dat is de laatste jaren pas zo en 'the old man from Spainvindt het wel leuk zo tussen, ook voor hem, oude bekenden, zijn babbeltje te houden. Hij maakte daarbij o.a. gewag van het feit dat ook in Spanje de emancipatie sterk doorwerkt, in verband waarmede hij dit jaar niet in Nederland was gearriveerd met Zwarte Piet (een knecht) maarzoals dat tegenwoordig heet: assistente, die dus ook geen Zwarte Piet heette, maar Katinka! Beiden hadden zich speciaal voor deze avond laten kleden naar de laatste mode van Huize Leeger op de Keizersgracht, zagen er dan ook geweldig uit en het mag wel gezegd worden dat de zeer bekwame hand van grimeuseJosien Leeger daarbij alle hulde verdiende. Gaan we over op de activiteiten van de 'O.C.' (Ontspannings Commissie) dan belanden we zaterdag middag 5 december in de zaal van het Ajax-Restaurant, waarde kinder-show LOPI en TOPI om 14.30 van start gaat, voor de pupillen en de genodig de kinderen. Het mag hier wel gezegd worden dat qua gezel schap dit van heel wat betere alure was dan vorig jaar en Sinterklaas met Katinka die achter de deur stonden te luiste ren, bevonden dan ook dat de jeugd zich uitstekend amu seerde. Toen beiden na afloop van de voorstelling binnentraden was daar dan ook een beste stemming, gaven o.a. Johan Cruyff, Frank Arnesen, Steen Ziegler, alsmede Henning Jensen met hun kinderen blijk van belangstelling (leuk!) en waren er nog het hoge bezoek uit Spanje 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1980 | | pagina 2